Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. P607Olda

    Závit v naboji

    Náboj z vrakáče.
  2. Musíš zjistit, za jakých podmínek to dělá při stojícím autě. Houpej nahoru dolů, houpej ze strany na stranu, zkus něco se spojkou, plynem, volantem. A pomocník ať poslouchá pod autem, anebo při zvednuté kapotě.
  3. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Alebo tam majú veľke litre...
  4. P607Olda

    spatne zrkadla

    Zbytečnost, měl jsem na 607, další věc, co se v mrazu pokazí. A když jede někdo natěsno, tak ať raději odře zrcátko, než bok auta. Dvě výhody to mělo: zdálky je vidět, zda jsi auto nezapomněl zamknout, a pak průjezd úzkého mostku s omezením šířky na 2,00 m. Jinak nic.
  5. P607Olda

    zimní pneu 308 SW

    Tak do leasingovky zavolej nebo napiš, ať ti udělají kopii.
  6. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Tak se zamýšlím - a co když ti plovák ukazuje rezervu při 15 litrech? Máš chuť to zkusit, tedy od rozsvícení rezervy ujet ještě (15 - 3 = 12, při spotřebě 7 l to dá) 170 km (s připraveným kanystrem)? Takže bys teoreticky měl v nádrži ještě 3 l benzínu. PS: tankuj raději na rovině. Možná jde přívod (nebo odvzdušnění) doprostřed a tím na pravé straně zůstane bublina, která nemůže ven. Odvzdušnění musí být funkční, tedy hadičky i ventil, což u staršího auta nebývá... [upravil dne 12.8.2013 10:20 od P607Olda] [upravil dne 12.8.2013 10:22 od P607Olda] [upravil dne 12.8.2013 10:30 od P607Olda]
  7. P607Olda

    Boj proti silničním pirátům

    jj, jsem za, ale facebook nee. Vytvořte stránky.
  8. P607Olda

    peugeot 405 nadrž

    Někdy může být nádrž nafouklá, anebo naopak splasklá, pokud v ní byl přetlak anebo podtlak. Anebo tam máš tajnou skříňku... 405 jsem měl, dvě auta, ale už nepamatuju... je fakt, že všichni píšou 70, a vzpomínám, že jsem dokázal ujet 1000 km na nádrž - byla to 1,6 benzín, spotřeba se dařila i pod 6 l. [upravil dne 12.8.2013 10:13 od P607Olda]
  9. P607Olda

    Pravá zadní mlhovka

    Natáhni nový vodič mezi mlhovkami. Ale mmch, když vede vodič dopředu, tak asi má nějakou funkci - není to couvací světlo? U většiny aut je opravdu zapojená jen levá mlhovka (aby se to v mlze rozeznalo od dvojice brzdových světel). [upravil dne 12.8.2013 09:35 od P607Olda]
  10. Myslím, že budeš muset improvizovat, tedy vrakáč. Myslím, že samotný konektor se nedodává, protože krimpování (připojování zamáčknutím) pinů konektoru není v amatérských podmínkách \"korektní\". Zajdi na vrakáč (samozřejmě nejdříve volej), ať ti uříznou ten konektor a pak ho tam připoj pájením, nebo zamačkáváním spojek, nebo lustrsvorkami.
  11. Ale vážně, na 407 stojí displej do 3000, vypadá podobně, nevím, jestli pasuje. Asi se už objevil výrobce náhrady.
  12. Asi už ho chytili:aut
  13. Zkus vrakáč, nebo kup v Peugeotu nový.
  14. P607Olda

    Diagnostika Olomouc

    Ano, za viaduktem druhá ulice vpravo, rovně mezi autobusy a pak doleva na druhý dvůr.
  15. P607Olda

    Povinné ručení

    Vyjednej, aby ti dosavadní bonus rozmnožili i na druhé tvoje auto, prý to jde.
    • 6
  16. Málokdo si uvědomí, že např. zavedení minimální mzdy je bič na ty lidi, kteří ji pobírají. Konkretně (už je to dávno, ale čísla uvedu jako symbol) - manuální pracovnice si vydělala 6500, po zavedení minimální mzdy by to mělo být 7500. Ovšem manuální práce (např. navlékání korálků, nebo vázání kabelových forem) tolik zaměstnavateli nevynáší, takže je nucen provoz zavřít pro nerentabilitu. A vesnické ženy sedí doma, a nudí se, zatímco by mohly aspoň pobývat v kolektivu a mít pocit, že něco dělají. Stejně tak \"ochrana pro absolventy\" - tedy že je nelze v prvním roce propustit, i když jsou líní a hloupí - je vlastně proti těmto absolventům, protože si každý rozmyslí, než zaměstná člověka, kterého nemůže propustit. Zastánci takových petic zřejmě nevědí, že peníze musí být odměnou za práci (nebo jiné komerční hodnoty), a jejich nekontrolovaný tisk by způsobil jenom inflaci.
  17. P607Olda

    nestartuje

    BSM? tyjo, bezpodílové spoluvlastnictví manželů?
  18. P607Olda

    Volant má vrásky

    No že by mi ten jeho volant neposílal, ale na místě nasadil a můj si nechal.
  19. Jsme první majitel, koupeno v Artcomu, rok 05. Teď, při třetí STK přišli na to, že nesouhlasí údaj hmotnosti v TP a na plechovém výrobním štítku. Včera jsem jezdil (35 stupňu C. bez klimy) mezi Dopravkou, STK a zastoupením Peugeot Bludov a telefonoval do Artcom Olomouc. Nebudu vás zdržovat podrobnostmi, protože prakticky nikdo neznal celou pravdu, každý měl svoji teorii. Výsledek zatím: při vestavbě mříže (origo před koupí) upravili údaj užitečné hmotnosti v TP (tedy o tom museli vědět před prodejem), ale původní plechový štítek s původním údajem zůstal na autě. Prý měli dodat druhý výrobní štítek (je to kousek stříbrné samolepící folie). Zřejmě ho tam nenalepili, anebo pokud nalepili (do prostoru motoru?) tak už odpadl. V Bludově si to nafotili a podali žádost na centrálu, o vydání (duplikátu?) štítku. Bude to stát 600 Kč. Pak mi prý na STK dokončí prohlídku. Paradoxem je, že auto má 8 let a poctivých 384 t. km, technicky prošlo STK dobře, ale papíry ne. Auto půjde asi za měsíc na prodej nebo na protiúčet (až nám dodají nového Partnera), ale do té doby musím absolvovat tady to běhání. O vývoji situace budu informovat. Mmch, několik lidí mi potvrdilo podobné peripetie, někdy to řešili na dopravce opravou údaje v TP, někdy museli požádat zastoupení o vyjádření. Nový štítek chtějí zatím jen v mém případě. [upravil dne 9.8.2013 11:02 od P607Olda]
  20. Jj, měl jsem HDi ročník 00 a taky potřebovat asi 20 sekund, než dosáhl nulu. Krom toho, otáčky musely být vyšší, než 1600, při 1300 ukazoval spotřebu.
  21. P607Olda

    Volant má vrásky

    Vypadá to výborně, i cena. Nevíš, prosím, zda jsou schopni demontovat a namontovat volant výměnným způsobem na počkání? (než tam napíšu mail, tak se ptám tady). Mně by vyhovovalo, přijet, počkat, odjet (a tedy vidět předem, co obdržím) - než nechat si posílat volant.
  22. P607Olda

    Volant má vrásky

    Uplynuly dva roky, loni to i v horkách vydrželo a teď v horkách zase malá vráska. Dá se roztlačit palcem. Ale teď je už záruka v čudu a nechce se mi platit za nový volant, zvlášť když je jasné, že i ten nový bude vadný. A to zakrývám volant, aby na něj nepražilo slunko, auto stavím čumákem na sever atd. - no prostě dobrodrůžo, přemýšlet už od domu, jak se na parkovišti postavím. Myslím, že Peugeot by měl na některé věci víc pomyslet - vyváží přece hodně aut do jižních zemí - to co se vydává za \"kožený volant\" je zřejmě plast. [upravil dne 9.8.2013 10:29 od P607Olda]
  23. P607Olda

    i DRY

    Jj, taky mi jednou snaživá uklizečka poutírala auto nasucho, kvalitní utěrkou...
  24. Jj, krásné. Po architektonické stránce pozoruhodný čin. Praktická poznámka: nepoplést s Museum Ferrari v Maranellu! Toto je Casa Ferrari, museum věnované Enrico Ferrari, v Modeně!
  25. Věnuj více námahy nalezení dobrého opraváře, pak mu (rozumně) dej vydělat, tedy za nákup dílu i práci. Ty jsi určitě machr ve svém oboru a rozumně vyděláváš, ale aby ses stal machrem na Peugeoty, to bys je musel dělat denně několik let.
×
×
  • Vytvořit...