Jsme první majitel, koupeno v Artcomu, rok 05. Teď, při třetí STK přišli na to, že nesouhlasí údaj hmotnosti v TP a na plechovém výrobním štítku.
Včera jsem jezdil (35 stupňu C. bez klimy) mezi Dopravkou, STK a zastoupením Peugeot Bludov a telefonoval do Artcom Olomouc. Nebudu vás zdržovat podrobnostmi, protože prakticky nikdo neznal celou pravdu, každý měl svoji teorii.
Výsledek zatím:
při vestavbě mříže (origo před koupí) upravili údaj užitečné hmotnosti v TP (tedy o tom museli vědět před prodejem), ale původní plechový štítek s původním údajem zůstal na autě. Prý měli dodat druhý výrobní štítek (je to kousek stříbrné samolepící folie). Zřejmě ho tam nenalepili, anebo pokud nalepili (do prostoru motoru?) tak už odpadl.
V Bludově si to nafotili a podali žádost na centrálu, o vydání (duplikátu?) štítku. Bude to stát 600 Kč.
Pak mi prý na STK dokončí prohlídku.
Paradoxem je, že auto má 8 let a poctivých 384 t. km, technicky prošlo STK dobře, ale papíry ne. Auto půjde asi za měsíc na prodej nebo na protiúčet (až nám dodají nového Partnera), ale do té doby musím absolvovat tady to běhání.
O vývoji situace budu informovat.
Mmch, několik lidí mi potvrdilo podobné peripetie, někdy to řešili na dopravce opravou údaje v TP, někdy museli požádat zastoupení o vyjádření. Nový štítek chtějí zatím jen v mém případě.
[upravil dne 9.8.2013 11:02 od P607Olda]