Přejít na obsah

P607Olda

Uživatel
  • Počet příspěvků

    16 247
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    6

Vše od uživatele P607Olda

  1. Tak když jsi nový (neuraz se, aspoň máme téma), tak zopakuju: Zkušenosti ve firmě z asi 15 nebo 20 mil. km, většinou nafta, míň benzín: NIKDY nebyly potíže s palivem. Než jsme dostali naporučeno SHELL (2 roky zpět), tak jsme brali u jakýchkoli normálních čerpaček, v republice, vč. ONO, EURO-OIL, někdy dokonce i Vena-trade. Ne v JZD a ne pančovanou naftu z kanistrů). No a jak píšu - potíže nebyly ani jednou, dokonce jsme neměli ani vadné vstřiky (ty prý jednoznačně způsobuje pančovaná nafta z kanistrů).
  2. Jj, mám aditivum - doma ve skříni. Dával jsem ho jeden rok, bez jakékoli změny, teď nedávám. Mmch, kolega (Polák) obchodoval s palivy. Říkal jasně - aditivum je nejvýdělečnější podfuk - vyrobí to za 5 korun a prodají za 100.
  3. Jsou tady zmínky, že to čepuje stejná cisterna. Liší se jen, jaké kafe si dá řidič.
  4. P607Olda

    slabá baterie

    Není to o baterce v klíčku?
    • 14
  5. P607Olda

    domontování turba

    oddie: díky za dobré info. Že je to blbost, to jsem věděl, ale vyjmenovat rozdíly - díky. ancinc: motor byl určen asi jako taxíky - milion natočí bez problémů a je tak slabý, že sám sebe nezničí, ani poloosy atd.
    • 27
  6. P607Olda

    Smrad v kabine z vetrakov

    Prasklý výfuk. Možná hned u motoru, parohy. Při hledání si pomoz tak, že (na chvilku) zacpeš výfuk. [upravil dne 17.12.2013 09:31 od P607Olda]
    • 7
  7. Na 206 jsem ho chtěl repasovat - opravit. Problém spočíval v tom, že válečky měly vůle na osičkách. Chtěl jsem tam dát vložky, ale původní materiál je velmi tvrdý, vrtat šlo hodně špatně, a krom toho osičky byly nakřivo vychozené. Tak jsem pořídil nové - 800,- jedna strana.
    • 11
  8. P607Olda

    Zadání kódu do origo rádia

    Hodinu pod proudem, nikoli bez proudu.
    • 7
  9. P607Olda

    ventilátor chladiče

    Aby sepnul, se musíš na místě dost snažit. Mít přidaný plyn a ventilátor topení na minimum, případně vnitřní okruh. Ideální je mít k tomu bezdotykový infra teploměr - může kecat i měřák na palubce.
    • 15
  10. Zapalovač není totéž co zapalování. Ale s tím přehozením pojistky to zkus. [upravil dne 16.12.2013 11:14 od P607Olda]
    • 12
  11. Vyveď od zapalovače? A k tomu si nastuduj zapojení ISO konektoru. [upravil dne 16.12.2013 10:02 od P607Olda]
    • 12
  12. P607Olda

    koupě ojetiny

    sedlik18: uvedené auto nemá klimu (!!!!!!!) a má jen 2 dveře. Objektivně je prakticky neprodejné. I když si budeš namlouvat, že ti to nevadí, je to obtěžující (když máš vézt rodiče, kamarády nebo spolupracovníky). Krom toho, u každé 206 počítej s tím, že bude potřebný repas zadní nápravy (7000), pokud nebyl nedávno prokazatelně udělaný, a ještě jak dobře. To jen abys nebyl překvapený. Neukvap se, aut je na trhu jak sladkého zelí (moc, moc), vybírej v klidu. Jak často píšu, zajdi si do zastoupení Peugeot a zeptej se na auto z protiúčtu, po prvním majiteli. Naopak, do bazarů ani moc nechoď, většinou je to auto nějaká kulišárna.
    • 17
  13. P607Olda

    koupě ojetiny

    Jj, měl jsem ho doma (306), krom toho ve firmě Pontiac a pak Espace, nyní 5008 s pilotem. Krom toho sleduji v servise, kolik toho opravují. Za celou dobu tam měli jeden v opravě, tedy v porovnání s manuály a jinými opravami, kterých jsem tam za 15 let viděl snad tisíce, je to malé procento. [upravil dne 16.12.2013 09:47 od P607Olda]
    • 17
  14. P607Olda

    koupě ojetiny

    Teda chlapi, nevěřím vlastním očím, co to tady píšete. Takže podle mých zkušeností, automat u Peugeotu 306 (vl. zkušenost) je bezproblémový. A \"dávno přežitkem\" - to tedy nechápu. Snad manuál je přežitkem.
    • 17
  15. P607Olda

    VADIM AUTO

    Myslím, že toto byl dobrý kup. Na menší motor nekoukej, bude menší spotřeba. Ale hlavně, pokud je pravda, že je to koupeno v CZ, první majitel, žena - rychle tam zavolej. A ještě na ostravsku.
    • 36
  16. Lokální železniční tratě se drží za cenu velkých dotací, a na nádraží je obvykle daleko. Takže kdo má jet vlakem, tak ho někdo musí dovézt autem na nádraží. Podívejte na mapu: Sobotín, Libina atd. Tady drží při životě železnici do Sobotína i do Kout. Je jednoduché spočítat, že za ty dotace (a plus řádné jízdné), a za ty náklady, kolik stojí údržba kolejí, budov, automatiky a vozidel, by v pohodě mohly pendlovat autobusy, každých 20 minut. A ještě by jezdily tam, kde to lidi potřebují, tedy po vesnici a ne někde mimo. A zajel by až na konec vesnice. Paradoxem je, že uvedené trati jsou stejně dublovány autobusy, jezdí tam souběžně. Takže služba veřejnosti se tím zlepší, a ne zhorší.
    • 17
  17. Jj, zatím nezklamal.
    • 34
  18. U řidiče máš funkční, tak nastuduj, jak to funguje a co se urvalo.
    • 34
  19. No a tady v článku http://www.novinky.cz/auto/testy/321948-test-peugeotu-308-1-6-thp-golf-od-galskeho-kohouta.html už argument použili. Nevadí, že je zkreslený, protože si test Škodovka zaplatila, ale asi tak se dělá propaganda. [upravil dne 13.12.2013 14:56 od P607Olda]
    • 25
  20. Kdyby tam nebylo to LPG tak bych věděl dobrý servis v Zábřehu...
    • 53
  21. v čánku píšou jasně: Společnost PwC studii provedla na objednávku Škody Auto. Takže....
    • 25
  22. P607Olda

    pískot při plném rejdu kol

    zuby má podélně... Je tam i druhý se zuby napříč, rozvodový
    • 16
  23. P607Olda

    pískot při plném rejdu kol

    Nech tak a netoč volant na doraz - kousek povol.
    • 16
  24. P607Olda

    pískot při plném rejdu kol

    Servo v koncové poloze jde tíž, řemen prokluzuje.
    • 16
  25. Chromované. Takže, pro zlepšení: bylo by potřeba zjistit, jak to tam má držet, tedy zda naražené, nebo nějaké štefty-příchytky, nebo lepení - a pak tu technologii udělat důkladně. [upravil dne 13.12.2013 10:15 od P607Olda]
    • 21
×
×
  • Vytvořit...