Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Je to především v lidech, kteří tam jsou, to je celkem bez debat. V tomto ohledu by mě docela zajímalo, nakolik si je Domanský vědom, jak obrovskou službu mu Pe.Tr svým přístupem a fungováním vlastně dělá...
    • 27
  2. Jo, to si zřiď, ten servis, s tím, co tady poslední dobou předvádíš za výkřiky, se pak potrháme smíchy.
  3. oddie

    diagnostika 406

    Jo, v krabici topení je mj. i topná spirála, má tři okruhy (3 samostatné vývody).
    • 8
  4. Jestli to je na 206 1,4, co máš v podpisu, tak tam to bude za míň, u těhle jednoduchejch motůrků to bývá rychle. Nicméně záleží na tom kterém servisu, co má za sazby.
    • 35
  5. A co bys asi tak čekal za 4 hodiny práce servisu? Na některém autě to může být míň, ale těžko to někdo bude dělat jen za flašku, pokud jej ten servis živí, to by se dlouho neuživil.
    • 35
  6. oddie

    Spojka

    Já tu mám přímo z HDI, ale on i novej orig. stojí pár šupů, takže na tom nemá smysl moc řešit.
    • 18
  7. oddie

    Spojka

    To je orig., takže v tom problém nebude. Zkus ten vypínací válec.
    • 18
  8. oddie

    Spojka

    HDI 80kW opravdu, ale opravdu nemá lanko...
    • 18
  9. oddie

    Spojka

    Jak vypadal setrvák, jaká je značka lamely a přítlačáku?
    • 18
  10. Jak už jsem psal, pozor na to, že HP je starý model, tedy nějaké staré skladové zbytky, už loni se prodával nový model HP2.
    • 93
  11. oddie

    Cebia zkušenost

    A to si jako myslíš, že to na té helplince vědí? Vždyť mají před sebou jen ksicht programu, kde mohou zjistit ty údaje, a to je vše. Když zavoláš k nám na infolinku a budeš chtít vědět zdroj dat, taky budou vědět prdlajz, a budou si něco vymejšlet.
    • 14
  12. Bodovky pod kuchyňskou linku mi nepřijdou zrovna vhodné, když by tam mělo být co nejvíce stejnoměrné osvětlení, ale každého boj...
    • 35
  13. oddie

    nový motor

    Objev Ameriky hadr :D:D Eště nějakej takovej poznatek bys pro nás měl? Hele, já mám taky jeden, no nevěřili byste, ale Peugeot a Citroen je taky jeden koncern. Takže taková 306 a Xsara je taky jedno auto, jen s jinou kastlí. A nastoje, dokonce si tenhle nás koncern dovolil spolupracovat i s Fiatem, takže 806/Evasion/Ulysse/Zeta je taky jedno a to samý auto, dokonce i s chlupama, dělá se totiž na jedný a tý samý lince, jen znaky, světla a maska se lišej. Nebo 807/UlysseII/C8, to samý. A to samý udělali u dodávek, Ducato, Jumper a Boxer je taky jedno a to samé auto, no kdo by to byl řekl. A co teprve TPCA Kolín, tam si dovolili do toho zatáhnout ještě Toyotu. A aby toho ještě nebylo málo, jednotlivé funkční celky dodávaj externí firmy, takže se to ještě míchá dál mezi značky. Abyste se nedivili, že třeba Valeo dodává i někam jinam než jen do francouzů. A v konečném důsledku pak nebyli za debily jako pár \"odborníků\" na novinkách a idnesu tvrdících, jak škodovka vyrábí špatná turba - ačkoliv je pochopitelně dodává jeden z pár světových výrobců turb...
    • 45
  14. 1. nemusí to být nutně turbo, klidně to může být i čerpadlem, že nedává příslušně vyšší dávku podle tlaku turba. Takže bych se nejdřív zajímal o to, jak určili, že je to skutečně turbo. 2. turbo se mění jako kus. Jediný zádrhel na tom je ten, že je tam špatný přístup, a bývají zarezlé a zapečené šrouby, ale to je vše. Seřízení obtokového ventilu udělají repasáři, na to při montáži jinak nesahá.
    • 17
  15. Krisalp HP je ale starej model, už loni byly v nabídce HP2.
    • 93
  16. Nevím co furt řešíte za hovadiny s 1,9 a 2,0, je to pořád jeden a ten samej motor, stačí si na netu najít, že jeden čas byl předpis na uvádění motorizace ne jako zaokrouhlení, ale jako nejbližší vyšší. Takže je to pořád jeden a ten samej motor 1905ccm, jenže podle toho předpisu značenej jako 2,0D/TD. I tady na fóru už je to popsáno několikrát.
    • 17
  17. V šuplíku se mi válí GSM alarm i s možností ovládání něčeho přes ten telefon, pokud to někdo chcete...
    • 27
  18. oddie

    nový motor

    Á, koukám, že nejen na novinkách se člověk dozví perly Aha, takže když v motoru jsou \"tlaky\", tak potom nic nevydrží. Tak to jo. A nenapadlo vás takhle náhodou, že je to mnohem víc o tom, jak se ten motor na ty \"tlaky\" nadimenzuje, co? Asi ne, že... Malej příklad z pažoutů. Legendární XUD9 měl nějakých 47-51kW, dimenzován byl opravdu bohatě, a bez problémů se dožívá nájezdů přes 500tis km. Pak přišlo HDI, které má na svůj objem výkon prakticky dvojnásobný - to se tam ale musely zvětšit \"tlaky\", co?! A nastoje, i ty HDIčka mechanicky vydrží přes 500tis km, a zvládají to mechanicky dokonce lépe než ty staré XUD, zdaleka na nich tolik nepraskají hlavy a neodchází těsnění pod hlavou. Kdežto podle té vaší úžasné logiky by po 150tis km měly být už dávno v hajzlu, když jsou tak \"vyhnané tlakama\". A že to žere, když se na to šlape? Ano, to platí u každého motoru. A u turbomotorů je to vlastnost - a z mého pohledu žádaná a velmi dobrá vlastnost - že spotřeba velmi závisí na stylu jízdy. Tak vám totiž při jízdě v pohodě motor žere minimum, ale když na to potřebujete dupnout, pořád tam máte slušnou rezervu. Z toho ohledu je 1,2 s turbem zajímavější než 1,6-1,8 o stejném výkonu bez něj. A pokud se dobře naladí, má i příznivější momentovou charakteristiku, takže i argument o \"krouťáku\" je mimo mísu.
    • 45
  19. Jen z tohoto výběru? Nokian. Jinak nevím, co furt řešíte, kdy přezout a jestli je pozdě, já pokud bych nemusel dvakrát jet přes úsek se značkama, žádný důvod k přezutí bych zatím ani náznakem neměl. Možná tak od příštího tejdne, ale do dneška ani náhodou..
    • 93
  20. oddie

    Prečo mať alebo nemať sk.klub

    Zcela opačně. Tento klub by nebyl bez tohoto fóra tam kde je, lidi do tohoto klubu přitáhlo právě kvalitní fórum. A to je to, na čem se občas někdo snaží parazitovat - že si založí vlastní klub, jenže u něj nemá to kvalitní fórum, takže se mu po úvodním poplácávání po zádech, jak je novej klub skvělej, lidi stejně vrátěj sem, protože v tom novým úúúúžasným lokálním klubu jim nikdo neporadí, a celkově se tam ho*no děje. Ať si někdo zakládá klubů kolik chce, žádný problém. Ale hezky od začátku a se vším všudy, bez takového svinského parazitování. Ale jak už bylo řečeno a pamětníci vědí, od autora tohoto vlákna už je to v podstatě kolorit a asi desátý pokus, a já si zde nejvíc cením reakcí Slováků, kteří mu sami vesměs dali velmi jasně najevo, co si o tom myslí.
  21. oddie

    P406 - HID Bi-xenon projector

    Nebo je možnost přeházet předek na nový model...
  22. oddie

    nový motor

    P.S. a pokud by byl někdo z té reakce vyjevenej, tak jsem tak letmo koukal do komentářů na těch novinkách a idnesu.
    • 45
  23. oddie

    nový motor

    To, kolik motor vydrží, záleží především na tom, jak jej konstruktér nadimenzoval a jak se mu povedl. Takže jsou jak povedené pidimotůrky s obrovskou výdrží, tak i velkoobjemové sráče. Sám jsem třeba takhle přes prsty svého času koukal na fiatí 1,2 16V, a čas ukázal, že jsem se dost spletl. Takže já s tímhle motorem rozhodně problém nemám, nemíním se účastnit rádobyvtipných a rádobychytrých dementních slintů na jeho účet jen proto, že je to škodovka, a říkám na to, že čas ukáže. A předpokládám, že ukáže v dobrém, není důvod, aby ne.
    • 45
  24. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    U hypo dost záleží na tom, na jak dlouho si ji vezmeš. Nad 20 let bych ani neuvažoval. Nadto se dá způsob splácení nastavit - jestli fixní částka, progresivní či degresivní. To už si každý musí zvážit sám.
    • 26
  25. oddie

    Koupit si či nekoupit bydlení

    Až tak jednoduché to není, těch vlivů je tam o dost víc. Pokud by se to bralo jen podle aktuálních nájmů, nemá smysl kupovat vůbec nic, nájem takhle malého bytu se sežene za 7, splátka 15-leté hypo na 1,8M bude určitě dvojnásobná, plus ještě FO.
    • 26
×
×
  • Vytvořit...