Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Z 2184 tu mám nefunkční mechaniku - nepodává CDčka, něco je špatně na tom podávacím mechanismu. Jak je na tom laser s čočkou netuším.
  2. Spíš bych řekl, že ten sedlák znal definice goniometrických funkcí a hlavně vztahy mezi nimi, a uměl je správně použít.
  3. oddie

    Policejni kontroly xenonu

    406 svítí prachmizerně a projektorové světlomety by tomu výrazně pomohly, klidně bych si je tam dal taky, kdyby nestály tolik.
  4. No, píšeš blbost, totální. Kompresní poměr u dieselů není 25, je to (u atmosféry) max.23:1. Ale mnohem větší blbost je ta úvaha, je totálně zcestná. Kompresní poměr udává poměr objemů: objem spalovacího prostoru plus zdvihového objemu válce ku objemu samotného spalovacího prostoru. Je to konstrukční parametr, nic víc. Teplota a tlak při kompresi je určet něčím zásadně jiným. Doporučuji si vzpomenout na fyziku střední školy, stačí na rovnici platnou pro ideální plyn - p*V/T = konst. Vzduch není ideální plyn, takže pro něj platí ještě něco, nicméně pro ilustraci, že tam fakt není přímá úměra. Další věc je tepelná výměna mezi vzduchem a válcem, a věc nejpodstatnější - technická těsnost motoru. Ta se v průběhu opotřebení mění, to má vliv největší - kompresní tlak klesá. Nový pažoutí motor 1,9D má kompresní tlaky asi 35-38 barů (3,5-3,8 MPa). Hodně solidní motor má okolo 30, slušný těch 25, 20 se udává jako limitní, ale to už je hodně pro zlost a je to hodně znát i na výkonu motoru.
  5. No, já bych do toho dal max. tak dvojku, za to to asi neseženeš
  6. 25 u komůrkové atmosféry není úplně hitparáda, ale také ne katastrofa. Dal bych tam před příští zimou nové žhavky Bosch, mám s nimi lepší zkušenosti (s Beru mi motor prskal, s Bosch běžel okamžitě zcela čistě).
  7. Jo, T-eye jsou drahé, chtělo by to levnější alternativu, ono jich je pár na výběr, ale bohužel jen v 320x240. V 640x480 jsem nic použitelného levnějšího nenašel (v opravdovém 640x480, ne převzorkovaném z 320x240)
  8. Co máš za kameru? Uvažuju o ní již dlouho, ale zatím mi žádná moc nepadla do oka.
  9. oddie

    Výměna motoru u Peugeot J5

    Jo, vypadá to, že to je motor řady XUD9. S tímhle plastovým sáním to má výkon 51kW, 47kW má varianta bez té krabice. Držák u motoru je skutečně jiný, ale ten se přendá, je uchycen na prsa motoru. Stejně tak krycí plech a plastové kryty rozvodů.
  10. Ono dost záleží na tom, jakou kde máte slevu. Srovnávat to s koncovkou v Kelly je blbost. I řada těhle krámků a přeprodejců funguje tak, že berou z Kelly se 40% slevou a prodávaj s menší marží.
  11. oddie

    Výkon 80 kw (načipované 66 kw)

    Do 2,1TD pochybuju. Muselo by se vyzkoušet, jestli je stejné uchycení na blok motoru. Nicméně vzhledem k tomu, že u 2,1TD by cena přesáhla hodnotu vozu...
  12. oddie

    Rozdil 47kw a 50kw motoru 1.9d

    Popisoval jsem to tu STOKRÁT, rač si to najít.
  13. oddie

    Výkon 80 kw (načipované 66 kw)

    Tak popořadě: montáž 6-kvaltu se tu nedávno probírala, račte si vyhledat. V kostce - není to nic nemožného, když si zájemce připraví zhruba 20 - dle velikosti svých slev a dle svých svépomocných možností možná o 5 míň nebo taky o 10 víc - může si užívat šestikvaltu a 3000ot na šestku při 160. Výměna samotného pětkového soukolí také není zcela vyloučená věc. Viděl jsem takovou u převodovky BE3 v 306D, byla do ní dána pětka z TD - bez demontáže převodovky z vozu, pětkové soukolí u BE3 je na konci hřídelů, stačilo sundat kryt. Oprávněná je výtka, že tam bude velký skok, ta 1,9D to pořádně neutáhla a v kopcích bylo třeba podřazovat, čímž se spotřeba zvýšila. To už jsem Kodajzovi psal, na druhou stranu beru jeho argument, že po chiptuningu bude mít k dispozici větší výkon a tedy by to tu delší pětku utáhnout mělo (na 1,9D jaksi nebylo co čipovat). Nevím ovšem, nakolik jsou zámenná soukolí v těchto převodovkách, nikdy jsem se do nich nehrabal, nicméně jednu z 406 s vysypaným pětkovým soukolím a sundaným krytem jsem viděl, takže předpokládám, že systém bude podobný jako u BE3 a soukolí vyměnit půjde. Ovšem neručím za to.
  14. oddie

    Výměna motoru u Peugeot J5

    Jo, vyfoť to, já ti k tomu pak kdyžtak napíšu i detaily, když to bude ten správný motor.
  15. oddie

    Výměna motoru u Peugeot J5

    Hm, klasika, v TP je to vyplněné špatně. Měl by to být stejný motor, podle těch údajů, co je v 405, ZX, 306, Xsaře, Partneru, Berlingu, Expertu, Jumpym, Scudu, Boxeru... ale lepší by bylo dát foto toho motoru, nebo najdi typový štítek (je kus od toho s tím číslem výše).
  16. oddie

    Výměna motoru u Peugeot J5

    To není typ. Jestli máš tohle v TP, tak je to špatně vyplněné.
  17. oddie

    Výměna motoru u Peugeot J5

    Napiš typ toho motoru, co v té J5 máš.
  18. Tahle trapárna je starší než internet, to se snad i rylo na hliněný destičky.
  19. A nemyslí se tím takhle náhodou silica, kterou obsahuje většina zimních gum a i řada letních? To fakt není písek...
  20. Cebia je schopná odhalit leda tak ho*no, a téma o tom už tu bylo. Jediné, co udělá, je to, co se dělá i tady na stránkách - má přístup do databáze servisních zásahů a podívá se tam. NIC VÍC. Nevím, z čeho jste tak vyprdnění.
  21. oddie

    405 I a 405 II rozdíly...

    Jestli má to svoje bořené na předek....
  22. Měl jsem vás ještě nechat chvilku vycukat
  23. Dneska už jsem si zase vzal radši trekový boty, ty tak nekloužou...
  24. Jo jo, já jsem se včera večer vracel s letním obutím, a byla to docela síla.
  25. oddie

    405 I a 405 II rozdíly...

    U sedanu nelze oficiálně vydat potvrzení o záměnnosti kastle, protože kastle není shodný díl - liší se. To když to budeš chtít legalizovat.
×
×
  • Vytvořit...