No, píšeš blbost, totální. Kompresní poměr u dieselů není 25, je to (u atmosféry) max.23:1. Ale mnohem větší blbost je ta úvaha, je totálně zcestná.
Kompresní poměr udává poměr objemů: objem spalovacího prostoru plus zdvihového objemu válce ku objemu samotného spalovacího prostoru. Je to konstrukční parametr, nic víc.
Teplota a tlak při kompresi je určet něčím zásadně jiným. Doporučuji si vzpomenout na fyziku střední školy, stačí na rovnici platnou pro ideální plyn - p*V/T = konst. Vzduch není ideální plyn, takže pro něj platí ještě něco, nicméně pro ilustraci, že tam fakt není přímá úměra. Další věc je tepelná výměna mezi vzduchem a válcem, a věc nejpodstatnější - technická těsnost motoru. Ta se v průběhu opotřebení mění, to má vliv největší - kompresní tlak klesá.
Nový pažoutí motor 1,9D má kompresní tlaky asi 35-38 barů (3,5-3,8 MPa). Hodně solidní motor má okolo 30, slušný těch 25, 20 se udává jako limitní, ale to už je hodně pro zlost a je to hodně znát i na výkonu motoru.