Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 637
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Navrh postupu aneb jak na diru ?

    Sraz asi nestíhám. Uvidím, jak to vyjde, být u Radnice, asi bych to stihl, ale Cindu mám tentokrát z blbýho směru.
    • 13
  2. oddie

    Navrh postupu aneb jak na diru ?

    Škoda že jsem tehdy nenafotil, jak jsem modeloval LZ podběh u 306, měl bys inspiraci...
    • 13
  3. Taky by mě to zajímalo. Ptal jsem se po něm včera tady v Albertu, a považte, normálně ho nemaj.
    • 37
  4. oddie

    Navrh postupu aneb jak na diru ?

    COčko a kousek plechu, třeba ze starých dveří. Kupovat invertor apod. je podle mě blbost, ty levné jsou dětské hračky, i slušné COčko stojí dost.
    • 13
  5. No bylo by to milionkrát lepší než to prase, co tam sedí místo něj.
  6. Zrovna Sobotka si to moc nezaslouží, škodolibou radost bych měl, kdyby to místo něj schytal ten *** nad ním. U Sobotky dost nechápu, co ho ve společnosti takovejch hajzlů, co tam jsou, vlastně drží, dost možná je to naivita.
  7. a) už to tu bylo několikrát b) zdaleka to nedělaj jen ženský c) pokud má někdo olšový nohy, má si koupit automat.
    • 23
  8. oddie

    elektrický výhřev interieru

    El. radiátor ze 406 je záležitostí pár stovek, ale nalámat ho tam by byl asi opruz, znamenalo by to řezání do tělesa topení, a kdovíjak to je s rozměry. El. topná spirála do okruhu motoru je řešení, pokud parkuješ u baráku, kde můžeš vytáhnout elektriku přes spínací hodiny.
    • 18
  9. oddie

    elektrický výhřev interieru

    NA to, aby to pořádně topilo okamžitě je třeba několik kW, to elektrikou neuděláš, jedině nezávislým topením. Ale pokud chceš něco mezi, mám tady to el. topné těleso ze 406. Je dobrý na odmlžení okna a tak, ale jak říkám, nic extra to není. I tomu NT nějakou dobu trvá, než to auto vyhřeje, výhoda ovšem je, že se dá zapnout předem a přijít do již vyhřátého.
    • 18
  10. oddie

    Tmavé folie na předních oknech

    Ono to má ještě jeden nepříjemný aspekt, který nevím jestli si vůbec uvědomujete. Pokud máte na bočních sklech neschválené fólie, ačkoliv předpis je jasně daný, a způsobíte bouračku kvůli tomu, že někoho přehlédnete, klidně se v tom může někdo začít šťourat, zvláště v případě, kdy někoho zraníte a tedy to povinně řeší policie. Pokud vám policajt napíše do protokolu, že na sklech byly neschválené fólie, které mohly omezovat výhled, pojišťovna se zřejmě bude snažit uplatnit vůči vám regres, zvláště v dnešní době, kdy každý šetří a honí peníze kde může. A dohadovat se budete moci leda u soudu, a to s velmi nejistým výsledkem. To, že se to ještě nikomu nestalo nebo že takový případ neznáte neznamená, že to stát nemůže... Zvláště když tohle je snadnější záminka než oblíbený nesedící rozměr kol.
    • 29
  11. oddie

    co s vyjetým olejem?

    Sběrný dvůr, servis, prodejce oleje...
    • 20
  12. oddie

    zámek na 205

    Zevnitř dveří. Ale jestli nejde hnout ani jedním táhlem, zasekl se ti mechanismus, ne samotný zámek. Přesněji táhlo od vnejší kliky, resp. převodní páka v čepu. Odehnout tapecír, strčit tam ruku, páku posunout do klidové polohy, pak půjde odemknout, otevřít vnitřní klikou, sundat celý tapecír, vnější kliku vymontovat a páku v čepu rozhýbat a prostříkat WDčkem.
  13. oddie

    Tmavé folie na předních oknech

    Od B sloupku dozadu mám taky všechny skla tmavá, o tom bych se vůbec nebavil. Sám se na nikoho nelepím, a když se lepí někdo na mě, jeho chyba když přeze mě neuvidí a neubrzdí to. V tomhle není o čem. Naopak vidím v tom dost výhodu, že se na mě lepí opravdu jen málokdo, možná má vliv i to, že není vidět, kdo v tom vlastně sedí, a lepiči prdelní nechtěji riskovat střet s nějakým ranařem, co by tam mohl sedět. Skla v předních dveřích jsou ale zcela jiná situace. Předpis na to je jasný a není o čem diskutovat. Kdo jezdí za čáru, klidně se může setkat s tím, že německýho policajta či BAGouna nebude zajímat ani nějaká nálepka o atestu a budete to loupat na místě, oni nejsou tak blbí, aby nevěděli, že tu nálepku vám tam leckde nalepěj jakoukoliv. A zatímco dřív stačilo jet přes čáru se staženými okny a celník viděl prd, dneska máte lovce roztahaný i 100km za čáru, jen na poslední cestě jsem jich mezi Norimberkem a Rozvadovem napočítal 5. Plus s tím občas pruděj i u nás. Jestli vím tohle stojí za ty přední skla, tak se dost divím, mně by to za to fakt nestálo....
    • 29
  14. oddie

    Schanim kompresor klimy

    Já tu nějaký kompresor mám, z 2,0HDI. Jestli jsi z Prahy, stačí se stavit...
    • 10
  15. oddie

    letná zmes do ostrekovačov

    Jen počkej za 30 let
    • 16
  16. oddie

    letná zmes do ostrekovačov

    No co, jaká matka, taká Katka. Jablko nepadne daleko od stromu, takže kdo si před svatbou pořádně neprohlídl budoucí tchyni je vůl
    • 16
  17. oddie

    Tmavé folie na předních oknech

    Olepit si přední okna fólií je v dnešní době pí*ovina, pokud nejezdíte jen okolo komína, dost se po tom jde. A nechat se někde buzerovat či to dokonce strhávat na hranicích, děkuju pěkně. I ta výměna skel je docela opruz. Náhradní přední okna tu mám, ale měnit je by se mi fakt nechtělo...
    • 29
  18. oddie

    tak dnes vyděláno...:-(

    Volat k něčemu takovému policii je kardinální blbost, co si asi tak myslíte že vám ti policajti řeknou jinýho, než že se vám budou snažit vylepit pokutu??? Nafotit auto, nafotit díru a okolí, zajistit si svědky, pokud máte dostatek zkušeností s právními tahanicemi, vyrukovat na správu silnic sami (v případě, že situace nebyla označena a díra je ojedinělá, jinak smůla), pokud zkušenosti a znalosti nemáte, svěřit to společnosti, co to vyřídí za vás (takoví ti vyřizovači bouraček). Tečka. Z místa této nehody bych se navíc nechal takovou společností odtáhnout odtahovkou, s příslušnou dokumentací, jak bylo potenciálně nebezpečné pokračovat v jízdě. Pokud si na toto netroufáte, protože není 100%, že to vyhrajete, dejte tam rezervu, sbalte se a nefrfnějte...
    • 32
  19. oddie

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    Tak to je dobrá náhoda
  20. oddie

    Fotím, Fotíš, Fotíme

    klm: slušné, ale pokud děláš makro, zkus větší detail, tohle je tak něco mezi. Zkusil bych skoro poloviční výřez.
  21. oddie

    Kopie identifikačních štítků

    Nikam. Pokud ti chybí štítek s typem motoru, dá se koupit na inzerát, pokud ti chybí celý štítek na kastli s VIN, máš smůlu.
  22. oddie

    RJ centralu

    Na sloupku řízení.
  23. oddie

    autorádio na 220V

    Jestli to novější rádio má můstkové zesilovače a ty máš výstupy propojené mezi sebou, tak se nediv, že se to vypíná. Vždyť to v podstatě zkratuješ. Novější rádia fakt nemají jeden vývod pro reprák \"mínus\". Pokud by to tak bylo, měl by koncový zesilovač nejvyšší možný výkon jen asi 5W, v můstku může mít 20, proto se ten můstek používá.
  24. oddie

    Teče čerpadlo

    Podívej se do serviceboxu, jak vypadá ta soustava hadiček. Díra ve víčku není nikdy, shora nádrže vede tenká trubička přes bezpečnostní ventilek zpravidla někam na horní okraj díry pro víčko nádrže - tedy ne do hrdla, ale mimo.
    • 8
  25. Vytahovák je použitelnej na čerstvě zalomený šrouby, a ne na něco, co je léta zarostlé. Zalomenejch vytahováků už jsem viděl mraky... Pokud máte starej brzdič, na kterým je odvzdušňovák ještě celej, vyplatí se nahřát jej rovnou, a nepokoušet to. Nahřát, vytočit, dát novej odvzdušňovák a nové všechny gumičky. Pak je klid. Pokud už máte zalomenej, nejlepší způsob je ten, co tu i kdysi někdo nabízel - zkuste pohledat, kdo to byl a jestli to ještě dělá: do zalomeného odvzdušňováku nechat laserem vypálit šestihran na imbus klíč. Druhá možnost je zkusit navařit CO-čkem matici, tím se to i ohřeje, a povolit - u hodně zarezlých šroubů se to ale dostatečně nechytí. Třetí možnost, pokud je okolo dost \"masa\" je odvrtání a přeřezání na M8 ze staré škodovky. Každopádně je na tom vždycky co zkazit, a vždycky bych ten brzdič řešil jako celek, když už se do toho sahá, sada gumiček stojí pár stovek.
×
×
  • Vytvořit...