Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. oddie

    Tak jsem přesedlal

    Mně trvalo nalezení použitelného auta v inzerci rok. A udělal jsem při tom zkušenost, že na auta v bazaru se nemá smysl jezdit ani dívat.
    • 30
  2. oddie

    Tak jsem přesedlal

    Měsíc shánět ojetinu to by musela být jó náhoda, aby se nějaká použitelná našla.
    • 30
  3. oddie

    rozvody-vodni pumpa

    Sundat hlavu z tohoto motoru není nic těžkého, akorát se pak musí dát orovnat.
    • 27
  4. oddie

    rozvody-vodni pumpa

    Pokud jsi z Prahy, ideální je přijít na sraz, je každý měsíc, nejbližší bude tuším 17.12 na Džbáně.
    • 27
  5. oddie

    Vymena oleje

    Ano, nepomohl. Jinak prosklená stěna do dílny, kde si zákazník může sednout ke stolečku, pít kafe a čumět přes tu stěnu, co se tam děje, je dobré řešení.
    • 37
  6. oddie

    Vymena oleje

    V restauraci nevidím, co dělá kuchař v kuchyni, proto taky do těch restaurací skoro nechodím, doma mi uvaří o několik řádů lépe No a servisem to jde dělat stejně, kdo jim nevěříte, dělejte si servis sami, pak víte přesně, co a jak jste si tam udělali, akorát když něco zkoníte, můžete nadávat akorát sami sobě...
    • 37
  7. oddie

    rozvody-vodni pumpa

    Jaká databáze? Servicebox je normálně přístupný každému, kdo se do něj zaregistruje, takových lidí tu budou minimáně stovky, dále je tady x lidí dělajících v servisech... Atmosférický diesel se dá udělat skoro i poslepu, místa je tam dost. Kryty se dají sundat samy o sobě, není potřeba sundavat nic dalšího. Bude potřeba sundat pravé přední kolo a sundat plast podběhu, aby ses dostal na spodní řemenici vnějšího příslušenství. Takže povolit a sundat řemen altíku, vyšroubovat šroub řemenice a řemenici sundat. pak teprve půjde sundat ten kryt úplně dole. Předtím je ovšem třeba nastavit si motor do polohy, kdy lze zaaretovat klikovku, čerpadlo a vačku. Čerpadlo a vačka se aretují šrouby M8 - v hlavě (u vačky) a držáku čerpadla jsou v příslušných místech díry se závitem. Klikovka se aretuje na setrvačníku, za startérem je díra v nálitku bloku, do které se strčí tyčka 8mm, která zapadne do díry v setrváku. Napínání rozvodového řemene automatické pružinovým napínákem, nějaké elektronické měření napnutí je u tohoto motoru blábol. Napínací kladka je uložena otočně na čepu a odtlačována pružinou schovanou v držáku motoru. Má v sobě čtvercový otvor, do kterého přesně zapadne 3/8 ráčna, kterou pak jde ta kladka po povolení šroubu a matice s hlavou 13 odtlačit, a utažením šroubu zajistit v odtlačené poloze. Pak jde volně sundat rozvoďák. Jak jsou rozvody sestaveny je vidět, k tomu není třeba nic psát. Zpětná montáž je opakem demontáže, po nasazení rozvoďáku na zuby se povolí šroub zajišťující napínací kladku, nechá se dosednout, vyndají se aretační šrouby a tyčka, s motorem se otočí pomocí ráčny a potom se kladka zajistí utažením šroubu i matice.
    • 27
  8. oddie

    rozvody-vodni pumpa

    Do 405 se dávalo aspoň 10 různých motorů, chtělo by to poněkud upřesnit...
    • 27
  9. oddie

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    No, to je toho. Pokud se z \"kamaráda\" vyklube debil, žádná škoda o něj přijít.
    • 70
  10. oddie

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    Nevidím žádný problém v prodeji kamarádovi, má to ale zcela zásadní podmínku: OBĚ strany musí být uznalé. To, že ode mě kamarád koupí ojetinu neznamená, že se z ní stalo nové bezporuchové auto, když jsme kamarádi, prostě kupuje ojetinu se svými riziky. To, že já někomu prodávám ojetinu (třeba i levněji za kamarádskou cenu) neznamená, že mu pak budu příliš kecat do toho, co s ní dělá nebo komu a zač ji chce prodat, pokud jsem si to s ním při prodeji nedohodl. Prostě pokud jsou obě strany rozumné, prodám kamarádovi rád - já jsem rád, že se nemusím dohadovat s inzerátovými vychcánky, on je rád, že se nemusí dohadovat s vychcánky nabízejícími namaskované pasti. Pro oba je to jen výhodné.
    • 70
  11. oddie

    spojka 406

    Nevyměněný setrvák, kdovíjaká sada... to se divíte? S tou převodovkou je to ultrablábol.
    • 31
  12. oddie

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    Ono si tím dlouhodobě stejně jen naběhne, co si budem povídat. za tu polovicu koupí místo solidního bezproblémového auta akorát tak střep, do kterého za pár let nasype 2x tolik než takhle \"vydělal\".
    • 70
  13. oddie

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    Pokud něco prodám kamarádovi, nezakládá mi to sebemenší právo mu kecat do toho, co s tím bude dělat dále, pokud si to s ním výslovně nedohodnu, např. ve formě předkupního práva. Pokud prodává pixlu po půl roce se ziskem, nebudu jej ani podezřívat z toho, že to plánoval, to by ji otočil za pár týdnů, za měsíc a nečekal by, až spadne cena a bude nejnevhodnější doba na prodej auta.
    • 70
  14. oddie

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    Žertovně určitě ne, spíš ironicky. To je přeci jen trochu rozdíl.
    • 70
  15. No to je fakt pacient, na to se nedá nic jiného napsat.
    • 77
  16. oddie

    "Kamarát" somnou vy*ebal?

    Nejlepší bude obejít mu to kolem dokola s klíčema, aspoň dvakrát, a propíchat mu gumy, aby na tom nevydělal tolik, pak určitě budete zase dobří kamarádi jako dřív...
    • 70
  17. oddie

    Vytápění garáže?

    Vzhledem k tomu, že ostatní na chlup stejné výrobky stojí dvojnásobek mi přijde docela podezřelá.
    • 49
  18. oddie

    Štípačka na dřevo

    To ještě nic není, ale jsou i nevím jak to napsat slušně, co maj za barákem les, ale hodinu jedou autem do centra města do fitka, aby si tam zaběhali na pásu.
    • 35
  19. oddie

    Štípačka na dřevo

    Pak se má člověk divit, že je to všude samej chcípák, za chvilku si nebudou schopný ani uříznout nožem maso na talíři
    • 35
  20. oddie

    Vytápění garáže?

    Spolu s tím radiátorem by mělo.
    • 49
  21. oddie

    Alfa 145

    Ono je třeba si především rozmyslet priority, a podle toho to auto kupovat. A projíždět bazary je taky tak akorát poukázka na průser, u starších aut obzvláště. Spíš je lepší sledovat nabídku na klubu, čas od času se tu objeví prověřený kousek, který stojí za to. Viz nedávno Koblihova 406, takový kup v bazaru neuděláš nikdy a v inzerci jen obrovskou náhodou a štěstím.
    • 21
  22. oddie

    Vytápění garáže?

    Ta plynová, jak máš v odkaze od Melichara používal známý do dílny, pokud tam máš i radiátor na temperování, bude to dohromady stačit.
    • 49
  23. oddie

    Alfa 145

    Ano, tu nesmyslnou opravu motoru ve chvíli, kdy to auto mělo skončit po dílech a ve sběru jsem měl přesně na mysli. A tu 145 v přesně takovém stavu už přímo koupíš - nehodící se na nic jiného než do sběru. Dost se divím těmhle nápadům, když tu máš zázemí klubu, který funguje jako žádný jiný, máš tu x lidí kolem sebe, co mají doma mraky dílů za hubičku, ta auta znají co do oprav skoro i poslepu, máš tu pár modelů, které jsou provozně málo problémové a snadno řešitelné, a ty vymýšlíš blbosti typu 145.
    • 21
  24. oddie

    Alfa 145

    Málo sis naběhl s 405, takže chceš vyzkoušet větší průser?
    • 21
  25. oddie

    Autopatrol - GPS lokalizace auta

    GPS GSM lokátor mám v šuplíku, za 1500 ho klidně nechám, jestli jej někdo chcete. Akorát k němu nemám napáječ do auta, to jsou tak dvě stovky navíc...
×
×
  • Vytvořit...