Další problém je ten, že toto auto podobně jako svého času třeba 205GTI ve zvýšené míře láká cílovou skupinu jedním bývalým členem kdysi velmi trefně nazvanou \"-náctiletý pičus\". Jako nové na to pochopitelně tato cílová skupina neměla, coby 10-leté kousky bohužel už prošlo rukama této cílové skupiny až příliš mnoho kusů. Takže příliš mnoho kusů má tak za sebou léta rasení od neumětela, co s tím akorát honí triko a kašle na údržbu, protože na tu už nemá, většinou taky bouračku s následnou zmaštěnou opravou, hlavně aby byla co nejlevnější, protože ani na tu nemá, případně ještě \"tuning\", kterým toto původně pěkné auto doprasí úplně. Najít tak nebouraný, neorasený a slušně udržovaný kus se rovná skoro zázraku, a to je i důvod, proč v Německu pěkný kus stojí podstatně víc než tady.
Takže je třeba si také položit otázku, co vlastně chcete. Jestli opravdu pěkné auto v původním stavu - pak bude třeba zaplatit nekřesťanské peníze v Německu a další nekřesťanské peníze i tak za servis, protože třeba tlumiče apod. stejně nikdo neměnil. Osobně bych na uvedení i hodně pěkného auta do zcela OK stavu počítal na servis aspoň 50tis Kč. A nebo jste tím náctiletým pičusem, co si chce za pár kaček pohonit triku - pak kupte tu už zuboženou za ty 4 pětky a prostě ji jen doraste, vyjde to levněji a aspoň nezničíte další pěkné...