Tak jsem se po dlouhém čase konečně dokopal mezi ostatní prací k tomu, abych vyměnil ty zadní pružiny, co už mi dlouho ležely v regále. Zadní pružiny má obecně většina 806 značně utahaných, a zvláště když se jezdí v 7 nebo když se vozí víc věcí, ta auta tahají zadek při zemi. Výměnu zadních pružin tak doporučuju v každém případě, já jsem navíc ještě zvolil variantu silnějších pružin z Experta (slabší varianta z Experta je s 806 shodná).
Silnější varianta pružin z Experta je navinuta ze silnějšího drátu, má o závit navíc při téměř stejné volné délce (takže menší rozestup závitů), a rozdíl zátěží těch aut je asi 100kg.
S novými silnějšími pružinami mám zatím najeto asi 50km po Praze, dojem veskrze pozitivní, zadek není nijak přehnaně vysoko, na nerovnostech pruží tak akorát. Jak jsem psal, že je tam dám na zkoušku, tak to zatím vypadá, že tam zůstanou natrvalo, ještě uvím během dovolené.