Já jsem 1,9TD v jedné 806 měl, a pokud bych měl vybírat takhle starý střep, rozhodně bych jej vzal raději než 2,1TD. V každém případě je třeba si uvědomit, že dobrý není ani jeden z nich, a vzhledem k tomu, o jak staré se jedná křápy, už stejně podstatně víc záleží na tom, v jakém bude co stavu, zeměkouli to objelo už aspoň 10x a počet napadení kutilem a nouzovými opravami typu aby to moc nestálo bude vysoký. Vysoce rizikové jsou ty motory oba, zvlášť vzhledem k tomu dříve napsanému, byť každý kvůli něčemu jinému, a ještě rizikovější je u 806 poddimenzovaná převodovka, zvlášť pokud to auto má kouli a tedy něco tahalo. Jak je 806 povedená kastlí (prostorem a hlavně šoupačkami), tak podvozek a agregáty stojí za vyliž... a v těch starších bych o naftě radši ani neuvažoval, rozdíl ve spotřebě oproti 2,0i není zas tak zásadní, pokud člověk není debil a nedělá z toho závoďák, na což to auto nemá ani vzdáleně. Nakonec i ten 2,0i v tom mechanicky odchází, ale nahraditelný je snadněji než ty staré komůrkové diesely.