Přejít na obsah

oddie

Uživatel
  • Počet příspěvků

    24 639
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    25

Vše od uživatele oddie

  1. Můžeš uvést, které pojišťovny tohle používají a mají v pojistných podmínkách, a které naopak ne a limit u nich platí na každou pojistnou událost? Aby nemusel každý prohrabovat pojistné podmínky všech pojišťoven...
    • 10
  2. Zastavit za dvojicí takových pablbů, rovnou beru telefon a vytáčím 158. A s velkou chutí bych jim předal o něco lepší záznam z kamery namontované napevno. A doufám, že by se podle toho záznamu dali identifikovat i ti debilové policajti, co v klidu netečně projeli kolem v čase těsně před 3. minutou, a že by za to měli aspoň nějaké popotahování.
    • 8
  3. Vyjma 2 bouraček vždy dojezd po vlastní ose, byť nouzově. Fiat 128 sport coupé - veterán: prasklé spojkové lanko, rozjezd startérem se zařazenou jedničkou a následně jízda s řazením bez spojky, asi 50 km, zvládnuto bez zastavení na světlech až domů. Totéž auto těsně po složení - v Itálii po přejezdu Passo Stelvio (2700m.n m.) prasklé těsnění příruby vodního okruhu, cesta zpátky přes něj s doléváním vody, která se kde našla, u známých oprava (vystřižení nového těsnění z klingeritu). Peugeot 205D - prasklá membrána ruční pumpičky řešena utržením víčka kleštěmi, osušením hajzpapírem a zalepením díry balíčkem žvýkaček - musel jsem rozžvýkat všechny a málem mi upadla huba. Totéž auto - přidření a zakousnutí brzdového třmenu, po marném pokusu o rozhýbání, kdy se po prvním šlápnutí zase zakousl, prostě odpáčení desky a dojezd pokud možno bez brždění, příp. jen ručkou - jen jednou za více než 100km jsem musel šlápnout na brzdu a následně sundat kolo a zase to odpáčit. To samé se mi pak stalo i u 406 u zadní brzdy. Jinak párkrát roztřepený řemen altíku řešený ustřižením řemene a dojezdem bez dobíjení a posilovače řízení a podobné prkotiny. Jo vlastně ještě na plzeňském sraze na škole smyku prasklá (prošláplá) prorezlá brzdová trubka ve známém bolestivém místě 205 u nádrže, řešeno ustřižením té trubky a zapertlováním kleštěmi, aby neunikal tlak. Suma sumárum jsem spíš sám jezdil lidi odtahovat nebo zpojízdňovat
    • 56
  4. oddie

    Webasto Thermo Top Z/C-D

    No. Pár fotek z dodělávky oběhového čerpadla je zde: http://www.peugeot-club.com/index.php?/topic/39973-xmb/ V zásadně jde o to, že se původní přívodní hadice k webastu ustřihnou a propojí, udělá se na nich bypass toho webasta. A pak se přestřihne přívodní hadice od hlavy k výměníku topení a do ní se to webasto s oběhovým čerpadlem v sérii vřadí. Dá se na to kdyžtak někde na netu dohledat a stáhnout manuáln k zástavbě, přímo od Webasta (možná je pro Experta atd), akorát já jsem tu hadici z hlavy střihl jinde, hned u hlavy za prvním ohybem, napojil hadice přímo, ne ty tvarové s koleny (vychází mi to lépe) a tu z hlavy k oběhovému čerpadlu vedl spodem, je to mnohem lepší z toho důvodu, že se v ní nedrží bublina a snadno se to odvzdušní. Pokud to z těch fotek není úplně dobře vidět, můžu nafotit detaily toho vedení a napojení, časem.
    • 31
  5. oddie

    Webasto Thermo Top Z/C-D

    Pokud tam máš oběhové čerpadlo, je to přepojené do okruhu topení, nebo to zůstalo zapojené nesmyslně do série s výměníkem olej-voda? To by mohl být ten problém. Pokud je to zapojené před radiátor topení, okna to rozmrazí pohodlně.
    • 31
  6. Prostě do něj praštíš kladivem přes nějakou vhodnou tyčku. To je celé. Když jej odrazíš, jde pak povolit klidně i tím čínským bitem.
  7. Stará užitková pixla, co bys chtěl za 30... V tomhle ohledu radši ten prastarý XUD, co byl ve všem možném, než HDI se Siemensem. Být v tom Bosch, tak dejme tomu.
    • 36
  8. Pokud nemáš v ruce jediný papír, tak asi dost těžko.
    • 19
  9. XUD (1905ccm) se dávalo do r. 98 - tzn. pouze modely bez šoupaček. DW8 (1868ccm) pak asi do r. 2005, nevím přesně.
    • 36
  10. Partnera/Berlingo za pár peněz na pojíždění po okolí bych vzal ve starší verzi 1,9D - XUD. Je nejspolehlivější a nejsnáze řešitelný.
    • 36
  11. Ani jedno.
    • 36
  12. Nech si udělat čistopis a papírovou značku. Pak si to můžeš napsat na koho chceš.
    • 36
  13. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    406 s LPG se tu nedávno prodávala těsně přes 50 a taky chvilku trvalo, než se prodala.
  14. Řemen altíku, vnější kladky a řemenici dle potřeby.
    • 10
  15. oddie

    Diagnostika Lexia

    Šílená cena.
  16. oddie

    koupě 406 HDI kombi

    Jak nemohl prodat? Moje 406 se prodala prakticky okamžitě...
  17. oddie

    Jaký motor do 806?

    Jo, koupi totálně rozesraného dieselu za dvojnásobek ceny benzínové verze v solidním stavu ty tři litry rozdílu spotřeby fakt zachráněj :D:D
    • 54
  18. oddie

    Diagnostika Lexia

    DX je asi nejhorší místo, kde se dá něco takového koupit. Cena o ničem, rychlost vybavení zoufalá, používaná poštovní služba otřesná. DX má smysl akorát u věcí za pár dolarů, a to ještě zdaleka ne vždy, jen u věcí, které ostatní prodejci nemají a je jedno, že přijdou třeba za půl roku (ano, ještě mi třeba dlužej nůž objednaný v říjnu, a není to zdaleka poprvé...). Z DX už beru věci jen opravdu v nouzi, když je nenajdu jinde.
  19. oddie

    Jaký motor do 806?

    Já jsem 1,9TD v jedné 806 měl, a pokud bych měl vybírat takhle starý střep, rozhodně bych jej vzal raději než 2,1TD. V každém případě je třeba si uvědomit, že dobrý není ani jeden z nich, a vzhledem k tomu, o jak staré se jedná křápy, už stejně podstatně víc záleží na tom, v jakém bude co stavu, zeměkouli to objelo už aspoň 10x a počet napadení kutilem a nouzovými opravami typu aby to moc nestálo bude vysoký. Vysoce rizikové jsou ty motory oba, zvlášť vzhledem k tomu dříve napsanému, byť každý kvůli něčemu jinému, a ještě rizikovější je u 806 poddimenzovaná převodovka, zvlášť pokud to auto má kouli a tedy něco tahalo. Jak je 806 povedená kastlí (prostorem a hlavně šoupačkami), tak podvozek a agregáty stojí za vyliž... a v těch starších bych o naftě radši ani neuvažoval, rozdíl ve spotřebě oproti 2,0i není zas tak zásadní, pokud člověk není debil a nedělá z toho závoďák, na což to auto nemá ani vzdáleně. Nakonec i ten 2,0i v tom mechanicky odchází, ale nahraditelný je snadněji než ty staré komůrkové diesely.
    • 54
  20. Půlka vycucaná z palce a daná dohromady z agentury JPP a hospodských keců. Fakt nikdo nevidíte nesmysly typu 70tisíc na hlavu za jednu akci? Marže překupníků jsou obrovské, vezměte si jen, jak jsou malé výkupní ceny bazarů, natož pak když někdo kupuje \"horké\" zboží. Aby dostali 70 tis na hlavu, už při třech lidech by hodnota lupu musela být v řádech miliónů, a v kolika bytech se něco takového podaří. Aneb vyrábíme pohádky snadno a rychle...
    • 10
  21. oddie

    jak výhodně investovat 400kč

    Hm, asi bych se tedy nad sebou měl vážně zamyslet a neradit zadarmo...
  22. oddie

    Webasto Thermo Top Z/C-D

    Čteš co píšu??? Pokud z toho chceš udělat nezávislé topení a používat to k předehřátí motoru, stačí doplnit oběhové čerpadlo s držákem, přepojit hadice a doplnit ovládání. Nic složitého.
    • 31
  23. oddie

    Webasto Thermo Top Z/C-D

    Byla to příplatková výbava, takže výskyt moc velký není. Zapojené je to dost nesmyslně, funguje jako ohřívač motoru, ale jen když motor běží. Pro rozšíření na nezávislé topení je potřeba ty hadice přepojit, nejen zapojit oběhové čerpadlo.. Proč to orig. zapojili do série s výměníkem olej/voda pod olejovým filtrem je mi fakt záhadou, akorát to o to později topí.
    • 31
  24. Hejl to při zkušební jízdě v bazaru nepozná. Akorát se časem bude divit, proč se mu tak rychle sjíždějí gumy.
    • 8
  25. Není nad to koupit dvě za cenu jednoho
    • 8
×
×
  • Vytvořit...