Jump to content

mikicek

User
 • Content Count

  85
 • Joined

About mikicek

 • ID člena
  15485
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008
 • Rok výroby
  2018

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Veselé
 • Stát
  Slovenská republika

Kontakty

 • Webová stránka
  http://www.mikicek.szm.sk

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ahojte, prepáčte, že to dávam sem, skôr by to patrilo do inzercie, ale za pár dni to zmažem. Po predaji 807 mi ostali molitany, ktoré sú potiahnuté látkou a vyrezané presne na tvar kufra 807. Po vybratí sedadiel tam sedia ako uliate a vytvoria "manželskú posteľ". Sú 7 cm hrubé a spí sa na nich veľmi dobre. Je mi ich ľúto vyhodiť, ak by mal niekto záujem, určite sa dohodneme. Michal.
 2. Ahoj, pred tromi rokmi som mal podobný problém. Jednoducho počas jazdy zhasol (p807 2.0 RHR). Domov som sa dostal 200 km na lane, auto šlo do servisu. A potom to začalo: zlé vsterky - vymeniť zlé žhaviče - vymeniť nízky tlak paliva - asi bude zlé čerpadlo - ostalo pôvodné (našťastie) a pod... a to všetko za cca 1600,- €. Lenže vstreky nešli von, tak musel von aj motor. Po dvojmesačnej oprave som prevzal auto a doma po 20 minútach opäť zhaslo ! Tak späť do servisu vraj je len motor "zavzdušnený". Lenže "odvzdušnenie" trvalo týždeň. Po prevzatí som prešiel asi 60 km a opäť skapal. Domov opäť na lane a zase servis. Až teraz po rozobratí zistil mechanik, že je zoxidovaný konektor snímača tlaku paliva na "rampe". Výmena za 3-, € a motor beží dodnes. Asi po roku ešte raz zhasol, ale rozobral som spomenutý konektor , napružil kontakty a dodnes je pokoj. Tento konektor je pri pohľade spredu na pravej strane vzadu pod vzduchovým filtrom. Skús prečistiť všetky konektory, ktoré nájdeš. Možno to pomôže. Miki
 3. No, ešte aby sme hovorili o tom istom aute - 5008 SUV Allure. Nastavenie vozidla - parkovanie - prevencia sklopenia zrkadla - OFF - ON. (Sorry za kvalitu, ftotil som mobilm teraz večer.)
 4. V nastavení vozidla nájdi "prevencia sklápania zrkadiel" a prepni ON-OFF.
 5. mikicek

  Spotřeba

  Ahojte, asi by to patrilo do sekcie 5008, ale tam som takúto tému nenašiel. Roky som cestoval do Chorvátska takto: Tohto roku po upgrade takto: (tempomat nastavený na 90)
 6. Neviem ako je to teraz na Slovensku s dodacou lehotou. Ja som objednával Allure 1.5 blueHDi 130k EAT8 na začiatku septembra 2018. Termin dodania bol 15.11.2018 (9 týždňov). Auto prišlo presne na deň a 16.11. som ho prevzal. Inak maximálna spokojnosť. Želám pevné nervy pri čakaní a veľa-veľa kilometrov.
 7. mikicek

  Moje 5008

  Tak, a je doma ! Po dvoch mesiacoch čakania je od piatku doma nová 5008, Allure 1.5 blueHDi 130k EAT8. Po prvých 300 víkendových km som max. spokojný. Doteraz som jazdil na 807 2.0HDi. Samozrejme rozdiely tu sú a dosť veľké. Bol som zvyknutý na priestor okolo seba, tu je to trochu "intimnejšie". Ale je to o zvyku a na dobré sa ľahko zvyká. Ešte som sem-tam šľapal do prázdna ľavou nohou, ale to časom prejde . Na dnešnom výlete sa mi vnuci trochu smiali, lebo som sa ich občas pýtal,, či už máme naštartované. Chod motora bol tichý a kľudný, len pri 5. stupni okolo 2000 ot. keď som razantnejšie pridal, počul som nejakú rezonanciu, ale odhadujem to na nejaký plast v motorovom priestore. Inak v pohode, až som mal niekedy pocit, že sa veziem v elektromobile. Spotreba za prvých 296 km je podľa PC 4.7 litra a to som miestami skúšal aj ako to "vyletí". Cesta bola Piešťany, okolie, Bojnice ZOO, Piešťany po okreskách. Tak zatiaľ toľko, ďalšie pocity a skúsenosti neskôr, asi po 1000 km.
 8. Tak dnes som bol aj ja na skušobnej jazde. Nemali 5008 ako predvádzacie auto, ale 308 a motorm 1,5 HDi a EaT8. Túto motorizáciu chcem do 5008 tak som to skúsil. S automatom som doteraz intenzívne nejazdil, len občas v robote, ale som milo prekvapený. Radenie pri normalnej jazde nie je skoro vôbec cítiť. Pri predbiehaní a plnom zašlapnutí plynu auto podradilo aj o 3 stupne a nemal som pocit, že by to trvalo dlho. Pri kľudnej jazde sa otáčky pohybovali od 1500 do 2100. Dojmy : Plná spokojnosť, príjemná jazda. Keďže som bol rozhodnutý kúpiť 5008 bolo rozhodnuté. Auto je nakonfigurované, objednané a lehota dodania 15.11.2018. Prvé dojmy potom oznámim. :-)
 9. Ahoj, tak už si ho vyskúšal? Aj ja zvažujem novú 5008 s týmto motorom a EAT8.
 10. Tiež som si všimol, že je asi z roku 2007. Pán čo ho predáva ale o výmene nevedel, poznal len to auto. Senzor dažďa na ňom je, ale je oválny a ja mam taky štvorcový, neviem či by v tom mohol byť problém.
 11. Ahojte, po roku a pol musím opäť meniť čelné sklo. Mám jedno "vo výhľade" ale je vraj z C8 r. 2005. Preto poraďte, či mi bude sedieť na môj P807 2007 2.0 HDi. 100kW. Je za dobrú cenu, a ak bude pasovať, bral by som ho. Na foto je označenie toho skla. Dík za rady.
 12. mikicek

  Spotřeba

  Ahojte, v tejto zostave cesta do Chorvatska a späť : 1648 km, priemer 9,3 l rýchlosť priemer 59 km ( v Maďarsku po okreskách zbytok po dialnici, karaván povolených 80 km/h, tempomat nastavený na 85) Motor 2.0 HDi 100kW RHR.
 13. No a kto vie, aké známky používajú na tých plážach. ( to len tak, že kde skončila téma) :-))
 14. Ahoj, mám presne ten istý problém s P807, motor taký istý. Podarilo sa ti to vyriešiť? V čom bol problém ? Miki
×
×
 • Create New...