Mám sice menší a lehčí auto bez PP, nicméně sraz v Lednici byl se spotřebou 4,65, v autě dvě osoby a nějaké věci v kufru.
Začínal jsem na 17 km D11, u Kolína sjíždím, až před Jihlavu mimo dálnici, poté až do Lednice po D1/D2, cesta zpět stejná /jen jsem sjel dříve a projel jsem si celou Jihlavou). Celkem najeto asi 700 km včetně orientáku (z toho 300 km po dálnici) - jel jsem dle platných předpisů 50/90/130 a dojezdy podřazováním. Spotřebou jsem byl překvapen - ale jet na Prahu a poté na D1 (tedy celou trasu po dálnici) bylo by to více. Nechci ani domýšlet, kolik by byla spotřeba, kdybych po dálnici jel 90/100
Výše jsou zmiňované filtry, doporučuji se na ně podívat - u vzducháče to je jednoduché, po koupi jsem se na něj díval a byl tam hooooodně dlouho, palivák taky. Auto ztichlo, jde od nižších otáček za plynem a klesla spotřeba o víc jak litr. Ještě doporučuji Verva diesel a aditivum VIF.
[upravil dne 10/10/10 od MilanF1]