Z Porfixu jsem stavěl já. To se ještě vyráběl jen na Slovensku. Strašně nepřesný, rozměry tvárnic klicně o 5mm jinak Zedníci z toho byli nešťastný, prý u Ytongu to nehrozí. Ale mohlo se to změnit.
Co se týká toho deště, vyzdilo se přízemí a začalo fest pršet. Poctivě jsem několik dní košťaty vyháněl vodu, spodní tvárnice byly opravdu hodně nacucané. Dostal jsem docela strach, co to udělá, volal jsem výrobci a ten mě ujišťoval, že to je v pohodě, že to vyschne a nic, že v těch pórech je na vodu místa dost. Dokonce i kdyby to zmrzlo, tak se nic nestane. Můžu věřit, nemusím... Ale výrobce mi to poslal písemně, jako takovou "záruku". Za 14 let, co dům stojí se to nerozpadlo a to jsme na zdi udělali strop, další patro a střechu - t.j. docela to zatížili
EDIT: Vždycky si říkám, jak bych to udělal příště. A příště by to byl přesný porotherm, lepený pěnou.