Přejít na obsah

Peugeot 309 Graffic

Uživatel
 • Počet příspěvků

  17
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Peugeot 309 Graffic

 • ID člena 62009
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)
 • Datum narození 28.11.1989

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 309
 • Rok výroby
  1989

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Trnava
 • Stát
  Slovenská republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Peugeot 309 Graffic

  Bočný polep ĽZ blatník Graffic

  Čaká ma oprava zadného blatníka, kedy bude potrebné odstrániť pôvodnú nálepku na ľavom zadnom blatníku. Originálnu sadu 8659 Y1 v Peugeote nie je možné objednať. Vedeli by ste poradiť kde zoženiemdanú nálepku, prípadne nemá niekto nálepku na predaj? Vďaka
 2. Peugeot 309 Graffic

  Zadné bubny nebrzdia

  Pri detailnejšom pohľade na systém zadných bŕzd som zistil, že 309ka nie je vybavená záťažovým regulátorom. Po výmene zadného brzdového potrubia, kompletnej supersady vzadu a predných bŕzd vpredu 309ka brzdí ako nová. Akú farbu používate na brzdové strmene, resp brzdové kotúče?
 3. Peugeot 309 Graffic

  Zadné bubny nebrzdia

  Záťažový regulátor je vo výbave mojej 309ky, ako zistím,že je funkčný. Samostav je nastavený na minimálne roztiahnutie čeľustí. Pri odvzdušňovaní som si všimol nečistoty v nádržke pre brzdovú kvapalinu, nemôže nedostatočný brzdný tlak byť spôsobený upchatým brzdovým potrubím?
 4. Peugeot 309 Graffic

  Zadné bubny nebrzdia

  Akú funkciu spĺňa ten záťažový regulátor? Kde ho najdem?
 5. Peugeot 309 Graffic

  Zadné bubny nebrzdia

  Ahojte, pri kontrole na brzdovej stolici bolo zistené, že zadné bubnové brzdy nebrzdia. Ručná brzda funguje bez problémov, predné brzdy pri prudšom zošliapnutí sa štandardne zablokujú.Rozobrl som zadné bubny, obloženie je dostatočné, valčeky fungujú správne, samostavy vyzerajú byť vporiadku. Systém som niekoľkokrát odvzdušnil ale výsledok stále rovnaký - po namontavaní kolesa a šliapnutí na brzdu s koleso rukou pootočím. Jedná sa o brzdy Girling. Kde môže byť problém?
 6. Peugeot 309 Graffic

  Výmena zadných tlmičov

  Zvládnem výmenu zadných tlmičov na 309 D 1,8 svojpomocne v domácich podmienkách, alebo budem potrebovať nejaké špeciálne náradie? Tlmič držia 2 skrutky, avšak v publikácii Jak na to po montážii je potrebné zadnú časť 309ky stlačiť tak aby vzdialenosť medzi skrutkami predstavovala 288 mm. Je potrebná táto úprava?
 7. Peugeot 309 Graffic

  Kvalita plastov interiéru -pazvuky

  A dá sa s tým nejako bojovať?
 8. Peugeot 309 Graffic

  Výmena remeňa vákuovej pumpy

  Koľko oleja by tam malo byť? Je tam nejaká mierka?
 9. Peugeot 309 Graffic

  Jak nato Peugeot 309

  Po dlhšom pátraní som spomínanú publikáciu našiel, niekomu to určite pomôže: https://uloz.to/!wmmZFf8y/peugeot-309-rar
 10. Peugeot 309 Graffic

  Výmena žiarovky zadného svetla

  Ak som správne pochopil po odskrutkovaní dvoch skrutiek, ktoré držia celý svetlomet potiahnem samotný svetlomet od karosérie von a následne odcvaknem krytku na jazýčkoch. Nenapadlo ma, že sa odmontováva celý svetlomet
 11. Peugeot 309 Graffic

  Výmena remeňa vákuovej pumpy

  Ako na výmenu popraskaného remeňa vákuovej pumpy? Stačí povoliť napínaciu skrutku na pumpe na obr a následne vymeniť remeň? Treba na niečo dávať obzvlášť pozor?
 12. Peugeot 309 Graffic

  Výmena žiarovky zadného svetla

  Pri pokuse o výmenu žiarovky obrysového svetlometu som v polceste zostal zaskočený. Po odskrutkovaní dvoch trojuholníkových plastových matíc som demontoval plastový kryt obr 1. Následne som zatlačil jazýčok sivého krytu obr 2. Nuž a v tomto mieste som sa zasekol, pričom neviem ako demontovať tento sivý kryt, keďže je blokovaný závitmi, na ktorých bi umiestnené spomínané skrutky. Ako ďalej?
 13. Peugeot 309 Graffic

  Kvalita plastov interiéru -pazvuky

  Neviem, či je to problém len mojej 309ky, ale pri prejazde nerovností počuť z plastových obložení karosérie rôzne pazvuky a vŕzganie. Skúšal som vytlmiť tieto plasty, ale veľmi to nepomohlo. Pripadá mi to akoby tie plasty boli vekom a pôsobením slnka zostarnuté, možno aj preto tie pazvuky. Ako sú natom vaše 309ky?
 14. Peugeot 309 Graffic

  Aký olej 1,8 Diesel

  Meniť viskozitu asi nemá zmysel? Jedine ak by som chcel jazdiť aj v zime?
 15. Peugeot 309 Graffic

  Aký olej 1,8 Diesel

  Ahojte, aký motorový olej odporúča výrobca pri tejto motorizácii? Predchádzajúci majiteľ podľa štítku použival olej Dynamax M7ADX viskozity 15W40. Olej plánujem meniť raz ročne, pri nájazde do 8.000 km ročne, v zime auto nebude jazdiť.
×