Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Kompletní výměna brzd po 45000 km?


rarach22

Recommended Posts

Zdravím, teď mi volali ze servisu, kam jsem dal svou ani ne 4 roky starou 308SW (kupovaná nová z Peugeotu), protože mi chrastily zadní brzdy. Tak prý bych se do 20 tisíc za opravu vešel. :o Že se sjely destičky a zrasovali mi přední i zadní kotouče. Přitom jsem byl v červnu 2013 v autorizovaným servisu, tak bych předpokádal, že brzdy byly v pořádku. Myslíte, že je normální, abych po 45000 km měl kompletně zničený brzdy? Nebo mě v autorizovaném servisu nebo prodejce podvedl? Díky za každou slušnou reakci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jel bych se tam podívat s nějakým známým mechanikem....životnost kotoučů je relativní někdo je ma 200000km a někdo 50000km když jezdí brzda plyn....

Kov na kov by to jít nemělo,protože tam mas ukazatel ze je brzdový obložení sjety....

Takže te možná tahají za nos....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no nevim prijde mi ze jestli chce autorizak za vymenu desek a kotoucu jen na zadku 20 tisic .... dal bych to nekam jinam

ja mel (pravda jine auto, ale..) menene brzdy pri velkem servisu pri 150.000km a znovu se kotouce a desky delaly cca pri 210.000 .... podotykam, ze jezdim 80% Prahu, tzn brzda-plyn porad zacpy a semafory ... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zadní brzdy po 45 tis? Plný kotouče? To je nějaký nesmysl kotouče i závodníkovi na zadku musí vydržet minimálně dvojnásobek ale spíš 4x tolik. Ale budiž i kdyby tak kotouče + desky. To dělám běžně za 2 hodinky, odpoledne před garáží :D Přijeď pár desítek tisíc ušetříš :D!!! :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moja švagriná menila na 308 po 60 000km,ja predvčerom na C8 po 150 000.Je kvalita je kvalita.Predné kotúče + doštičky 150€,zadné komplet 110€. To je na vašu menu cca 7 000.Práca - urob si sám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám po 60tkm destičky i kotouče v předu už hodně jetý a chystám se je vyměnit. Ty brzdy jsou u 308 hodně měkký, brzdí to ale opravdu dobře (v rámci třídy zdaleka nejlíp - co můžu osobně porovnat třeba s Octavií I, II, Focusem II, III, Ceedem, Astrou H...

Jezdím hodně po městě a nebo po dálnici, jezdím docela rychle, sice ne brzda plyn, snažím se brzdit motorem a předvídat, ale brzdit je občas třeba, že... No ale ojely se rychle, kotouče by ještě vydržely, ale už maj taky pěknou hranu, tak to nemá cenu měnit jen desky. Zadní brzdy jsou oproti tomu takřka netknuté, hranka na kotouči je nepatrná a desky na tom budou podobně. Tam bych výdrž tipoval na dalších určitě 100tkm, snad i víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono že to prohlídl servis bych nebral jako bernou minci. Autorizovaný škodovácký servis, co nám servisuje auta v práci, nám byl schopen přistavit auto s na kov sjetýma předníma deskama s tím, že by to chtělo výhledově vyměnit, ale je to ještě dobrý. Jel jsem s tím na služebku a když mně to na D1 poslal před čumák první kamión, tak jsem se taky málem \"poslal\" :grr Musel jsem se opatrně vrátit a brát si auto z půjčovny. :blicismajlik

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kompletní výměna předních i zadních brzd (životnost předních kotoučů odhadujou ještě tak max. 2000 km). Jeden zadní brzdový kotouč je za 4500Kč, přední za 2200 + destičky- celkem za materiál 17000 Kč. Nechce tam dávat ty nejlevnější Starline, ale originály jsou prý ještě dražší. Takže nějaký průměr. Jo a ten servis, kde to stojí teď, už není autorizovaný servis, před rokem jsem to měl u Peugeota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty od Starline vyrábí kdo?

To nevím, našel jsem je na Auto Kelly.

Taky jsem se koukal na stránky autorizovaného servisu, jestli je kontrola brzd součástí prohlídky a je. Někde jsem se tady na fóru totiž dočetl, že kontrola brzd je vyjmuta ze servisních prohlídek.

Díky všem za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to kompletní výměna předních i zadních brzd (životnost předních kotoučů odhadujou ještě tak max. 2000 km). Jeden zadní brzdový kotouč je za 4500Kč, přední za 2200 + destičky- celkem za materiál 17000 Kč. Nechce tam dávat ty nejlevnější Starline, ale originály jsou prý ještě dražší. Takže nějaký průměr. Jo a ten servis, kde to stojí teď, už není autorizovaný servis, před rokem jsem to měl u Peugeota.

Hele to vzal asi koncové ceny Kelly, vybral ATE a sázel to tam... dej sem prosím VIN, koukneme na to a najdeme ti optimální variantu.

Nicméně je nereálné aby na zadku byly už sjeté kotouče. Ono je nereálné aby byly sjeté i destičky, ale kotouče ne... odkud jsi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dvacet je fakt mazec...:o:o zadní kotouč 4500,-.????..je ze zlata..néé!!!

Před měsícem jsem měnil komplet na mojí 307sw...takže to lze srovnat.

Od Badisáka jsem vzal komplet Bremba P+Z z destičkama za 5900,-..!!! a kompletní práce 1600,-..!!

(zadní kotouč Brembo za 1700,-..!!!)

Tak si to porovnej a koukej mazat jinam....:myslim:myslim

:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony ty zadní kotouče mají integrované ložisko.

Starline vyrábí kde kdo, kdo má v Číně ruce. Ne, že by tam nevyráběli i velcí výrobci, ale Starline je obchodní značka, která nemá s těmi výrobci nic společného. Něco na způsob Sencoru v elektronice, taky jen překupnická značka bez jakéhokoli systému a záruky kvality.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak ten dobrák s díly z Kelly tě pěkně natahuje, sečetl jsem to a kompletní originál brzdy vyjdou na 18300Kč, po klubové 15% slevě jsi na 15555Kč. Tím neříkám, že je to levný, u Badisáka to vyjde na 8800Kč dle e-shopu. Zrovna to teď taky řeším, přijde mně to až moc levné, tak jsem se ho ptal, jestli tam není nějaký zakopananý pes - prej jede na velmi nízkou marži, že nemá ani 10%. Takže do toho asi půjdu.

Někde na netu jsem vygoglil nějakou rok starou diskuzi ohledně rozjíždění e-shopu s díly, někdo tam psal nákupky u dvou nebo třech dílů u Kelly, marže tam vycházela kolem 80-100%, u Badisáka to vycházelo podle těchto nákupek opravdu těch 10-20%.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajap: ale no tak...:roll:roll proto má stát kotouč s ložiskem 4500,-...??!!

a jakej myslíš že mám kotouč já:myslim:myslim.....že by s ložiskem:myslim:myslim....a stál 1700,-.

autorizák je holt zlodějna a pak se diví že tam na běžné opravy normální člověk nejede...!!!:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teď jsem koukal na Kelly a ta cena ATE opravdu +/- odpovídá ceně originál dílů (7000Kč za přední brzdy). Sranda je, že v autorizáku mně nacenili ATE na cca 5900Kč, tedy o 1100Kč levněji. Ale oproti Badisákovým 3200Kč je to furt \"docela drahé\":D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...