Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dodelani tempomatu do 307


Supetr

Recommended Posts

Tak já už tempomat mám. Byli s tím sice problémy (takže více práce s tím měli než na to přišli), neboť byly špatné oba dva spínače, tak se museli vyměnit, tj. cca 800 Kč za oba navíc. Tak mě to celkem stálo 3200 Kč u Fajta v Olomouci. Zatím maximální spokojenost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

vlado-m: jestli jsi to dodělával na tom co máš v nicku, tak to musí jít.

Mne sa tiez nezda ze by to neslo ked to inym aj r.04 ide dorobit. Citujem servis, neda sa to povolit v r. jednotke. Drzost je ze si aj za toto nauctovali 1h. prace t.j. 900sk. Skvele PF AUTO v Bratislave Lamaci. Mam riskovat iny servis a prist o dalsich 900sk....? V BA vsak so servismi nemam dobru skusenost..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Trošku odbočím. Netuší niekto či to s 407 bez tempomatu ide tiež podobne doplniť? Dieru vo volante mám len chýba páčka - spínače na pedáloch som zatiaľ nečekoval.

Pravděpodobně určitě zajdi na diagnostiku a uvidíš ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Milhaus65

na 407 ce s 2,0 HDi není problem, 1,6 HDi se to musí zkusit, záleží od jednotky.

vlado -m, napiš mi do schránky, nejsme od sebe tak daleko jestli si z BA. Pokud to opravdu nepujde nic neplatíš.

S ktorou jednotkou by to malo ísť?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest Bartoníček
Původně zaslal: Leos

Poznat se to podle VIN dá! Když se zdarma zaregistrujete na stránkách http://public.servicebox.peugeot.com, tak se v sekci náhradní díly zadá VIN a pak rozkliknete charakteristiky, tak tam je kompletní popis vašeho vozu a u vnitřního vybavení je napsán tempomat bez omezovače rychlosti i přesto že jsem ho neměl. V případě že tam máte uvedeno u tempomatu, že není asi to nejde dodělat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Bartoníček
Původně zaslal: Leos

Poznat se to podle VIN dá! Když se zdarma zaregistrujete na stránkách http://public.servicebox.peugeot.com, tak se v sekci náhradní díly zadá VIN a pak rozkliknete charakteristiky, tak tam je kompletní popis vašeho vozu a u vnitřního vybavení je napsán tempomat bez omezovače rychlosti i přesto že jsem ho neměl. V případě že tam máte uvedeno u tempomatu, že není asi to nejde dodělat.

Tyto stránky se otvírají jen francouzky, což je problém. Jde to otevřít když už ne v češtině, tak alespoň německy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Bartoníček

Původně zaslal: Leos

Poznat se to podle VIN dá! Když se zdarma zaregistrujete na stránkách http://public.servicebox.peugeot.com, tak se v sekci náhradní díly zadá VIN a pak rozkliknete charakteristiky, tak tam je kompletní popis vašeho vozu a u vnitřního vybavení je napsán tempomat bez omezovače rychlosti i přesto že jsem ho neměl. V případě že tam máte uvedeno u tempomatu, že není asi to nejde dodělat.

Tyto stránky se otvírají jen francouzky, což je problém. Jde to otevřít když už ne v češtině, tak alespoň německy?

Idú v češtine aj slovenčine. Na prihlasovacej obrazovke vpravo sa volí jazyk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Nefunguje mi tempomat , najskôr som myslel že to nejde kôli hláške antipolution fault a svieteniu kontrolky diagnostika motora. Mal som zlú váhu vzduchu, tak som ju vymenil a dnes som to bol dať vymazať. Kontrolka zhasla, hlášku už nedáva ale tempomat stále nejde. Tak ma napadlo prskúšať spínače. Mám tam spínač zo štyrmi drôtmi na brzdovom pedále a nejaký spínač je aj na spojke no ten je len dvoj káblový. Vie mi niekto povedať či aj ten spojkový patrí ku tempomatu? A vraj ten brzdový je len zdvojený, jeden spína a druhý rozpína.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cingo

Nefunguje mi tempomat , najskôr som myslel že to nejde kôli hláške antipolution fault a svieteniu kontrolky diagnostika motora. Mal som zlú váhu vzduchu, tak som ju vymenil a dnes som to bol dať vymazať. Kontrolka zhasla, hlášku už nedáva ale tempomat stále nejde. Tak ma napadlo prskúšať spínače. Mám tam spínač zo štyrmi drôtmi na brzdovom pedále a nejaký spínač je aj na spojke no ten je len dvoj káblový. Vie mi niekto povedať či aj ten spojkový patrí ku tempomatu? A vraj ten brzdový je len zdvojený, jeden spína a druhý rozpína.

Áno spojkový taktiež patrí k tempomatu. Práve ja som s tým mal problém pri dorábaní, trvale hlásil rozpojené tj. stlačený pedál a preto sa tempomat nedal zapnúť. Stlačenie spojky alebo brzdy ruší tempomat. Skús prepípať skúšačkou či funguje ako má tj. pustená spojka=spojený, stlačená spojká=rozpojený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dík , rozhodne sa na to vrhnem. Bol som totiž v Peugeote , ale moc sa mi to nezdalo. Laborovali tam s diagnostikou a hovorili že nieje odškrtnutý tempomat, tak ho povolili ale hádzalo im to automatickú prevodovku a ja mám manuál. Neišlo im to do hlavy a tak ma vyprevadili s tým že najskôr budú zlé spínače a ešte s tým bude treba veľa laborovať. Tak mi napadlo či tú hlášku automatickej prevodovky nemôže mať na svedomí ten spojkový spínač.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som to dnes všetko premeral, dvojitý brzdový spínač - funguje, spojkový - funguje. Takže mi už asi ostáva len navštíviť servis. Tam kde som bol už nejdem a skúsim sa spýtať v Novom Meste n/V Citroen Vidlička, či tam maju diagnostiku na Peugeot. Kamoš čo má C5 vravel že tam majú diagnostiku Proxia a tá by to mala zvládnuť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak včera jsem byl na diagnostice na vynulování počítadla aditiv a při tý příležitosti jsem si nechal aktivovat dení svícení a tempomat.U tempomatu,jelikož mám zdvojený brzdový spínač,stačilo aktivovat regulaci rychlosti nejdříve v řídící jednotce motoru a následně v BSI.Všeho všudi mě to vyšlo - páčka od kámoše 1200kč a 600kč diagnostika.Dělali mi to v Chomutově v autorizovaném servisu PEUGEOT Drásta.Takže dobrá správa pro místní-uměj to i tady!!!!!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Nazdar páni. Tak už som tu zas s mojou závadou tempomatu. Dnes som bol v Peugeote a pravdepodobnú závadu mi zistili takú že mám zlý pedál plynu. Má už niekto takú skúsenosť? Ak áno, tak či sa nedá niekde zohnať lacnejší pedál. V servise mi dali cenu 3.361Sk.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Cingo

Nazdar páni. Tak už som tu zas s mojou závadou tempomatu. Dnes som bol v Peugeote a pravdepodobnú závadu mi zistili takú že mám zlý pedál plynu. Má už niekto takú skúsenosť? Ak áno, tak či sa nedá niekde zohnať lacnejší pedál. V servise mi dali cenu 3.361Sk.

Podľa mňa to nie je ono. Ak by ti nefungoval plynový pedál potom ako by si jazdil? A mimo to stlačenie plynu nemá vplyv na tempomat, ten sa dá aktivovať aj pri stlačenom plyne. Jedine ak by si tam mal od výroby ešte jeden spínač na doraze plynu, ktorým sa vypína obmedzovač rýchlosti(pochybujem, že ho máš). Ak by bol ten zlý, ešte stále ale môžeš mať obyčajný tempomat bez obmedzovača (záleží od páčky). Chybu by som hľadal inde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...