Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Vrakoviště Bystročice - pochvala za opravu


P607Olda

Recommended Posts

Z naší 406 vystříkala kapalina - vlevo u baterky - a řízení šlo ztuha - takže něco s posilovačem řízení. Bylo mi doporučeno, abych s tím nejel daleko, abych nezadřel čerpadlo. Vozidlo stálo v Olomouci a moji oblíbení servisáci na dovolené.

Vrakoviště Bystročice se ukázalo jako dobrá pomoc. Mají odtahovku, mají zvedák, šikovné ruce a patřičný náhradní díl, takže komplet asi za 3 hodiny bylo auto pojízdné a za dobrou cenu.

 

Je to dobrá kombinace, protože jinak bych čekal na objednání dílu atd, a tady to bylo hned.

 

Závada byla v tom, že řidič zřejmě najel nárazníkem na něco a ohnul trubku pod nárazníkem. Ta se dotýkala běžící sahary a ta v ní prodřela díru. Kapalina stříkala nahoru na saharu a ta ji rozstříkala po celém předku (po reflektoru zvenku...)

post-2001-0-01072400-1437641858_thumb.jp

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

oblíbená to věc na hydraulikách citroenů ...díra 

 

vrakoviště Polom u NJ....tam si to vymontuješ svépomocí a jestli je to tak malý,tak to bude stát šílený peníze ,tak 50 kč..:) šefová to naceňuje hned u brány...Bystočice vám nebudu hanit ,ale jsou DRAzí

 

nouzovka se to letovat,ale chce to trpělivost .

 

http://www.bxclub.com/forum.php?kam=vypiszpravu&tema=5&dotazid=2707&HledameText=c%EDn&HledameTextV=3&HledameSpojka=OR&Limit=0&SlovoFraze=fraze&Tema=0&Advanc=0&Stranka=0&TemaHledane=0

 

Na 815 mám díru 4x2 mm na trubce serva ,je plná dílna ,tak to mám stáhlý kusem gumy a objímkou na vrtačku a drží to ....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ta spojka na fotce, to je geniální, to se mi fakt líbí. To potrubí-chladič, je nízkotlaký okruh, návrat kapaliny a chlazení, takže asi drží i omotaná guma. Ovšem tahle spojka, to bude to pravé, jen ji sehnat na průměr té trubky. Nějaký tip nemáme soudruzi?quote name="myšut" post="1695422" timestamp="1441430561" date="Dnes, 06:22:41"]

oblíbená to věc na hydraulikách citroenů ...díra

vrakoviště Polom u NJ....tam si to vymontuješ svépomocí a jestli je to tak malý,tak to bude stát šílený peníze ,tak 50 kč..:) šefová to naceňuje hned u brány...Bystočice vám nebudu hanit ,ale jsou DRAzí

nouzovka se to letovat,ale chce to trpělivost .

http://www.bxclub.com/forum.php?kam=vypiszpravu&tema=5&dotazid=2707&HledameText=c%EDn&HledameTextV=3&HledameSpojka=OR&Limit=0&SlovoFraze=fraze&Tema=0&Advanc=0&Stranka=0&TemaHledane=0

Na 815 mám díru 4x2 mm na trubce serva ,je plná dílna ,tak to mám stáhlý kusem gumy a objímkou na vrtačku a drží to ....

Upraveno uživatelem Zodiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Domotal jsem několik věcí.... Chyba mezi židlí a tabletem.....

Hele, ta spojka na fotce, to je geniální, to se mi fakt líbí. To potrubí-chladič, je nízkotlaký okruh, návrat kapaliny a chlazení, takže asi drží i omotaná guma. Ovšem tahle spojka, to bude to pravé, jen ji sehnat na průměr té trubky. Nějaký tip nemáme soudruzi?

Upraveno uživatelem Zodiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vodaři, gumex.cz, kovoželezářství,2 ruce a pár nářadí kus pásoviny a 2 šroubky....co ještě chceš...?

nouzovku na zatemování brzdových hadic si někde najdi na netu...bekas.cz,opravné sady brzdových trubek apod.....málo googliš 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přijde ženská na gynekologii na vyšetření. Doktor ji prohlíží a furt říká: 

"Hm, hm, to je Bruntál, to je Bruntál. Ale raději se ještě poradím s kolegou..." Dojde pro kolegu, ten se koukne, a říká, že je to jasnej Bruntál, ale že v tak složitém případě se musí poradit s primářem. Dojdou pro něj, ten přijde, jen tak letmo koukne a řekne: "Tak pánové, takovej jasnej Bruntál a vy to nepoznáte? Máte po premiích." Ženská je z toho celá na větvi a tak se ptá: "Prosím vás a co je to ten Bruntál?" A primář jí řekne: "No paní, víte, okolí hezký, ale díra hrozná."

Děkuju, už opraveno... jasnej Bruntál..... :)

Promiň, jsem si nemohl odpustit, tata je z Bruntála, a Moravskoslezského Kočova. Říkám to proto, že tam máme poměrně rozlezló přízeň, ale já su po mamě Hanák jak řepa. :)

Tady v česku, dyž řekneš jasnej Bruntál, se můžou potrhat smíchy...

No, přeřízl jsem trubku, nasadil hadici a svorky. Už je to v pohodě, abyste neřekli, že můj příspěvek patří do sekce vtipy.

Upraveno uživatelem Zodiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

vcelku pozitivní zhodnocení geografické polohy ,když už nic...i když bývám jinde

sice to sem tak nepatří ...ale budiž

 

Vozím sebou v autě dost kusů tvrzených hadic ,materiál NBR ,spojek,stahovaček,nízkoprofilových trubiček,hydro trubek pro svý auto.Minulá neděle-pod 3 km klesáním jsem potkal 4 nápravu sklopku DAFa..už na kopci smrdělo obložení. Dole měl vercajk na zemi ,ptám se - co je..?Ukázal mi plastový Lko tak 6 na 3cm ,vnitřek tak 10 mm...na jednom konci šroubení. Takový nesmysl jak z nějaké hračky pro děti nebo z pidi umyvadla .Jeden konec se  šroubením někam ke spojce ,druhý konec - nasunutá hadice.Nevěřil jsem svým očím.žádné drážkování,závit,pojistka,doraz,jištění k tomu vedení.Celé se to vyhřálo a vypadlo .Takže Daf nepojízdnej.

 

Vytáhl jsem hadice NBR, nadstavil zasunovací metodou ty konce ,zrušil to kolínko ke spojce ,hodil mu pár stahovaček,přehodil šroubení ,prodloužil na lepší stabilitu ...než mu došlo ,co dělám,měl to hotový i s 5l kanystrem,ať se pak může umýt a jet do pá ...nevím jak to dopadlo,neměl jsem čas se kochat...

 

 Takže si sám udělej obrázek,co udělaj svorky a kus hadice či gumy....

..a kdyby bylo i kus ploché kůže pod svorku  ,je to echt...

Upraveno uživatelem myšut
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...