Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

307 SW HDi 135 thorr001


thorr001

Recommended Posts

V 26. 6. 2017 at 9:51, Martinni napsal:

na druhou stranu co chceš dělat, když si to auto chceš nechat? Do šmelcu to asi nehodíš a když nebudeš chtít být svině, tak to kupujícímu přiznáš a tím pádem bud hodně pod cenou nebo neporodáš..

spis nebyla uplne zvladnuta ta instalace...

Aktualne auto hazi chyby P0100 a P0102

Bud zitra ten autorizak, nebo se domluvim se strakim...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Čau, tak update z dnešní návštěvy autorizovaného servisu :

Auto má kompletně přehraný nový software, šlo to bez problémů. Důvod toho cukání je díra v trubce od turba k mezichladiči, který si mechanik za týden co u něj auto stálo nevšiml a já to taky nezkontroloval... Takže nahrání trubka je objednaná, v pátek na výměnu a snad bude všechno OK. Auto dneska ujelo 140km v nouzáku, snad bude všechno už konečně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

čau, tak další update

 

Auto má opravenou hadici sání, takže nouzák je pryč, nový SW šlape jak má, potřebuju se stavit za Johnem na doladění.
Bohužel při dnešním návratu z Jeseníků nevydržel FAP a při regeneraci se v zadní části obalu objevily dvě díry... Takže sháním nový FAP a už to snad bude OK...

Máte doporučení jakou značku vzít?

HSJ, ASSO, Deplhi...?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

čau, auto je konečně spravené, včera davaný nový filtr a zatím ujeto cca 200km bez problémů, zítra mě čeká cca 450, tak uvidíme :)

jinak možná příčina toho proč jsou ve starém filtru díry je to že mechanik na těsnění použil pastu na výfuky, která při regeneraci nevydržela a poškodila filtr, ale to je otázka...

 

Snad už to teď bude sloužit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

@thorr001 stejný motor, FAP nikdy nevyndanej, podle diagnostiky v pořádku  a taky zakuřuje (když se naloží od minima otáček)

@Martinni krátké trasy, stání s běžícím motorem a klimou. Jaký máš rychlostní průměr? U mě stejný motor jen v 308SW palubák reálně proměřuje o 0,2 (dlouhé trasy, rychlostní průměr 70 km/h a více) až po 0,8 (krátké trasy, stání ...průměr kolem 40 km/h i méně)

 

Upraveno uživatelem RichVa
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Martinni  cesta byla trochu složitější, protože jsem 1. pokus na zástavbu FAPu jsem svěřil mechanikovi kterej to nezvládl viz. výše.

Původní záměr bylo koupit použitý filtr z vrakoviště a nechat ho zregererovat, fitlr vyšel na 1500, montáž a SW u mechanika 5000, s tím že to nebylo OK.

Filtr vydržel nucenou regeneraci a cca 1000km fungoval normálně, při další regeneraci bouhžel došlo k jeho propálení, čili jsem šel do nového filtru:

 

Co bylo potřeba: - FAP koupený v druhovýrobě od BM catalysts za 4800kc, k tomu sada těsnění origo Peugeot za 380kc, kompletní přehrání SW v Peugeotu 1260kc, montáž filtru a zapojení u kamaráda 500kč.

Takže výsledná cena za nový filtr, s těsněním, montáží a novým SW něco kolem 7000, s těma patáliema viz. s nezvládnutým servisem +3500

 

RichVa: díky, s autem se chystám na dovolenou do rakouska a slovinska, tak snad s tím nebude problém u místní policie :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...