Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prasklá vahadla výfukových ventilů


somira

Recommended Posts

přemejšlel jsem koupit nějakej starší motor ale z důvodu nejistých kilometrů koupeného motoru zatím ponechávám svůj základ (jen jistejch 135 tis) a vyměnil bych kompletní hlavu s ventilama, vačkana...

náklady zatím nevím... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Má ten motor vůbec najeto těch 135tis..Km.Mě se nezdá že potěch Km má sklon k destrukci,když má nové rozvody.Nebo mechanik něco udělal špatně při výměně rozvodů.

Mě by se líbilo dopátrat problému proč to tak je pro varování ostatním.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...
  • O 3 měsíce později...

Můžu se zeptat, kromě vahadel jste měnili co všechno? Ventily, hydroštely, řetěz, ...? Písty?

 

Někde jsem tady zahlédl, že někdo psal, že mění jen vahadla, ale nemůžu to už najít.

 

Ptám se proto, že je na prodej jedno auto s 2.2Hdi 94kW po stejné poruše - v servisce má záznam o měněném řetězu a vahadlech. Údajně to bylo tak, že někam v zimě přijeli a tam už nenastartovali. Pro zajímavost, taky se jim to stalo chvilku po výměně rozvodového řemenu.

Ten motor teď běží normálně, jede dobře, já bych na něm nic nepoznal, nebýt toho záznamu v servisce. Jak může auto s ohlými ventily, nakoplými hydroštely, orazítkovanými písty atd. vůbec jezdit?

Jaké riziko z toho vyplývá pro potenciálního kupce?

 

Dík za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

martinikus: ventily se nehnou, osa dříku jde rovnoběžně s pohybem pístu. Rizika ale samozřejmě nějaká jsou - nezúhlované ojnice, na ventilech mohou být prasklinky (zažil jsem motor, kde se po potkání ventily nechaly a časem se z ventilu ulomil talířek a spadl do motoru, tzn destrukce totální). Dělá se to tak často, že ventily se neřeší a spodek motoru už vůbec ne, protože to by se majitel už tuplem nedoplatil, já bych ale takový motor nechtěl. Max na dojetí za pár šlupek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Vážení přátelé, co si prosím Vás myslíte o tom, kolik je v inzerci aut (807, C8, Ulysse) "po rozvodech"?

 

Jsou to všechno potkané motory, nebo jsou někteří prodávající tak čisté duše?

 

Jsou to nejen 2.2 94kW, ale dokonce i jeden 2.0 100kW. Ten má na tachu 126 tisíc km (interval je, jak mi sdělili u Peugeotu, pro tento motor 240 tkm) a firma, která to dovezla, tvrdí, že to udělali pro budoucího zákazníka, aby to prý měl levnější, když to udělají rovnou oni, než když si to nechá dělat jinde. Auto se nabízí u dealera Citroenu, který tvrdí, že od této firmy prodali už hodně aut...

 

Jeden 2.2 94kW je 10tkm po rozvodech - včetně řetězového kola a napínáku - údajně proto, že s tím plánovali dál jezdit.

 

Další 2.2 94kW je údajně 5tkm po rozvodech

 

Další nešťastník má výměnu vahadel (bohužel pro něj) napsanou přímo v servisní knížce hned po nedávné výměně rozvodů.

 

Atd. atd...

 

Svorně všichni tvrdí, že už mají menší auto a zjistili, že eurovan je na ně moc velký.

 

Co byste dělali? Šli byste do některého z těch aut "po rozvodech"? Je nějaký způsob, jak poznat, že motor byl potkaný a opravený?

 

Díky.

Upraveno uživatelem martinikus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Chtěl bych se jen zeptat,co vše si na tom motoru měnil,kolik už si na tom najezdil a za kolik byla výměna všeho??

Ptám se proto,že jsem teď měnil vahadla na své 307 SW 2.0 Hdi 79 kW.

Dík :super

 

Upraveno uživatelem Péťa
Necituj předchozí příspěvek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oprava motoru stála včetně práce a náhradních dílů 50tis...Podotýkám v ceně je spojka,dvouhmota,repase vstřikovačů,těsnění hlavy,rozvody,ventily,písty přežily bez úhony a zkoušela se vyváženost klikovky zda není ohnutá a pod....auto již nevlastním,děti vyrostli pro mě zbytečně velké .Auto si koupil známej a co vím bez problémů auto najelo zatím asi 80tis..Km.Další opravy proběhly viz..tabulka spotřeby.

Upraveno uživatelem Cyrďák
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...