Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Brzdový váleček 106 - haló Oddie - prosím


Hadra

Recommended Posts

Přátelé, poradí mi někdo jak s výměnou prasátka? Je to stejné jako u šáde, či se to liší, je potřeba stahováku atd.... Dneska ho jdu koupit a večer chystám výměnu, ale nevím, jak sundat buben. U šáde byly v bubnu dírky, do těch se daly šrouby a pomalým dotahováním hezky buben sjel. pak jsem rozhodil pakny, očistil je od brzdovky, nasadil druhé prasce, odvzdušnil a hotovo. je to stejný postup u PG?

[upravil dne 2/11/05 Hadra]

Link to comment
Share on other sites

Se trošku rozšoupnu ...;)

Pokud je brzdovka v paknách, tak by se měly dát nové, nenasáté brzdovkou. Osobně se mi to potvrdilo - na zvážení každého.

Buben se někdy blbě stahuje. Takže přijde ke slovu stahovák, kladivo a pod. Rýpat se v dírách od šroubů kol jak psal Oddie je zřejmně možný, nevím jak moc rychlý a účinný.

V servisním manuálu o tom píšou .... Dírou od šroubu kola vyrazit zarážku na tělese pakny ke které doléhá páka ruční brzdy. Má to za následek že se pakny přes pákový mechanizmus více oddálí a buben jde líp stáhnout. Je to takové válečkové pero v pakně ne moc festovně zaraženo, takže se to jeví jako proveditelné. Výhodu má šlověk když má jako mustr druhé pakny, snáze pak najde ten váleček na vyražení.

Link to comment
Share on other sites

Sakryš, nechali jste mně vyškolit :). jo jo, mám pocit že v párech, já loni měnil levý, takže teďka takřka po roce si vzpomnělo pravý. Jinak o paknách od brzdovky samozřejmně vím, já je omyl v tech. benzínu jak to jen šlo, jsou už stejně k ničemu a posléze půjdou měnit. Ale teďka bylo potřeba zamezit vytíkání kapaliny. S tím šroubem to nechápu, ona šáde měla dvě dírky - asi na 8 šroub.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...