Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Výfuk 206 cc

klayman

Recommended Posts

• 1 month later...

To je docela hodně obecné. Co když mám specifické (ne speciální) požadavky?

Např.: Čím volnější je cesta pro odvod výfukových plynů, tím lépe. To znamená, že kdybych chtěl a nerezové svody, širší trubku na podvozek mezi katal. a tlumičem (u 206 je to 36, nebo 42mm) a celonerezový laděný koncový tlumič.

Jak poznám, jestli mi nový tlumič bude pasovat k trubce, která je v širším provedení braná jako sériová...?

Nebo je to tak, že pokud chci tu trubku co vede na podvozku širší, tak musím koupit i tlumič s širším vstupem? Nebo ne? :myslim :myslim :myslim

no jestli ti to dozadu bude pasovat nebo ne je až to poslední, pokud řešíš celej výfuk ne? hlavně to měj sakra dobře zpočítaný, pochybuju že máš turbo...

To je pravda, já jen myslel, že mi někdo poradí ze svých praktických zkušeností. Dáv vám vědět, až to tam budu mít. Nebude to příliš brzy, protože si to spočtěte:

1) Nerezové svody

2) Sportovní katalyzátor (ne úplně rally, abych prošel emise)

3) Rozšířená trubka

4) Celonerezový laďený tlumič s dvoupláš?ovou koncovkou

Brrrr. Najednou ani nevím, jestli se mi do toho chce. Asi raději počkám, až oroginál začne upadat... :aut

1) proc vsichni tak strasne moc prahnout po tom aby to byl nerez, jde ti o funkci nebo o to aby to vypadalo?

2) je spousta prodejcu vyfuku, ale jejich zkusenosti s nimy sou mizerne (nekdy i nulove)

3) pokud to chces mit udelany na vykon, tak si ty svody i ten vyfuk nech udelat na zakazku (komplet), protoze ti co ty vyfuky delaji nejlip vedi jak je spocitat na nejvetsi vykon, neni to totiz tak jednoduchy jak si vsichni mysli

4)nic lepsiho nez bod 3) nemuzes udelat :D:D:D

Matt:

ad 1) Jde mi o funkci, která by vypadala :D Navíc předpokládám (aspoň podle parametrů oceli a nerez oceli), že nerez vydrží déle.

ad 2),3),4) Pubertu už mám za sebou a s ní i léta, kdy jsem si myslel, že všechno může jít podle mě. Všechno je otázka kompromisů a to i co se týká výfuků. Tzn. kompletní výfukový systém na zakázku je dobrá věc, ale protože se člověk musí koukat i na peníze, tak nastává opět čas kompromisů - budu se muset poohlédnout po již vymyšleném a aspoň malosériově vyráběném.

jde mi o to ze dost casto sou k sehnani universalni svody (nerez samozrejme jak jinak) ktery sou delany na vice typu motoru, kdyz uvazim ze za tohle das 6 tisic (priklad) a uvazim ze za ty zakazkove das o 500-1000 vic je pro me jasna volba ze si je necham udelat, i kdyz nebudou nerez, a vubec i kdyz nejsou nerez maji povrchovou upravu a nevypadaji vubec zle, a kdyz uz sme u te nerezi, jsem zvedavej jak bude vypadat ta nerez po par jizdach kdyz tomu budes nakladat, ver mi ze kdyz ty svody jednou rosvitis tak pak uz se to nebude tak lesknout jako kdyz je tam das novy, a co se vydrze tyce, tak ver ze je budes mit dyl nez to auto

Dobře, řeknu to takhle. Jde mi v první řadě o výdrž materiálu. Nechci výf. systém, který mě celkem vyjde cca na 25.000,- kupovat každé 2 roky. A ve druhé řadě o výkon, ale ne na úkor vzhledu. To vše zabaleno do relativně normální sumičky. Takže tak jak jsem psal, poohlédnu se po sportovním výf. systému aspoň malosériově vyráběném, případně tam koupím jen jiný tlumič. Dobrý stránky na to by mohly být MK RACING :super

OK. Já z tvého předešlého příspěvku pochopil, že máš na mysli, že když to bude z nerezu, že mě to přežije i auto. Pokud normální ocel vydrží taky, tak mi stačí ta, ale musí vypadat aspoň trochu hezky (už jsem tu psal, že nechci jen výkon na úkor vzhledu).

Původně zaslal: Fusion

Zajeď se mrknout třeba do D&M, dá se tam vybrat. Záleží na vkusu.

Ceny nejsou hrozný, kolem 3 tisíců.

Pokud jde o značky - Laityng, Remus...

Layting je dobrá značka,nebo značka spíš jejich výrobky?Nemá remus náký stránky odkud by se to dalo obědnat?

jasan, pochopils to spatne asi sem to nevysvetlil dost jasne, myslel sem to tak ze i ty klasicky ti vydrzi dyl nez to auto budes mit, je tam povrchova uprava(jen si ted nemuzu vzpomenout jak se tomu nadava) no povrch je sedostribrnej, nic hnusnyho rezavejiciho, je to proste pekne vypadajici :)