Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Problém s blinkrem

graver

Recommended Posts

Když zapnu levý blinkr, někdy (ne vždy) nezafunguje - neblikají žárovky ani kontrolky, necvaká přerušovač. Dělá to hlavně při zapnutých světlech, když je vypnu, chytí se to. Když zapnu/vypnu vyýstražná světla, chytí se to taky a pak už je to OK. Na výstražná světla fungují oba blinkry OK, pravý je vždycky OK. Kde hledat - sdružený přepínač, kontakt, ukostření?

• 1 month later...
Guest trakouš

U mě se objevila stejná závada asi před týdnem, levý blinkr někdy jde a někdy ne. Včera jsem zjistil, že když stojím na křižovatce a mám sešlápnutý brzdový pedál, tak blinkr nejde, ale když pustím brzdu, tak jde normálně :myslim

Guest trakouš
Původně zaslal: graver

Když zapnu levý blinkr, někdy (ne vždy) nezafunguje - neblikají žárovky ani kontrolky, necvaká přerušovač. Dělá to hlavně při zapnutých světlech, když je vypnu, chytí se to. Když zapnu/vypnu vyýstražná světla, chytí se to taky a pak už je to OK. Na výstražná světla fungují oba blinkry OK, pravý je vždycky OK. Kde hledat - sdružený přepínač, kontakt, ukostření?

Prosím Tě Gravere, podařilo se Ti vyřešit záhadu s levým blinkrem?

Původně zaslal: trakouš

U mě se objevila stejná závada asi před týdnem, levý blinkr někdy jde a někdy ne. Včera jsem zjistil, že když stojím na křižovatce a mám sešlápnutý brzdový pedál, tak blinkr nejde, ale když pustím brzdu, tak jde normálně :myslim

Zkus (nejlépe s voltmetrem) ukostření zadních světel. myslím, že takhle by se projevila urvaná zem.

Ještě takto: bylo to údajně ukostření zadních světel, ale ne přímo na konektoru zadních světel - tam jsem nic nenašel a žádný ukostření ve smyslu na šasi tam není - prostě jeden z vodičů ve svazku vede na společný (-) kontakt. Tzn. bylo to ukostření \"pro zadní světla\", ale někde jinde. Snad jsem to popsal dostatečně blbě...