Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

peugeot 406 2.0 HDI - elektronika si žije vlastním životem


Myjja

Recommended Posts

Tak jsem někdy předevčírem volala do Zábřehu rozhodnutá jet s autem 200 km na výlet, pan Nečas byl moc ochotný, vyzpovídal mě co to dělá a nedělá, ale nakonec jsme skejsly na tom, že potřebuje auto v nestartujícím stavu, jinak nemůže sloužit. Varianta táhnutí auta na podvalu přes půl země české se mi moc nezamlouvá a dojet tam a nechat tam auto třeba měsíc než se rozhodne zas nenastartovat je pro mě taky dost nereálná....

..... prosím prosím smutně koukám HonzoZ, mohla bych se u tebe tedy někdy zastavit na bádání? Nějak jsem nervozní z toho kdy a kde mě to zas nechá... a hlavně když už nefunguje ten můj startovací fígl......děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

P607Olda : Znehybnit jsem ho nikdy nezkoušela, ale už mě to taky napadlo, že to zkusím vypátrat, teď ho vezu na nové ABS kroužky a pak se na to zkusím vrhnout. Nicméně jak se to tak různě snažilo pár lidí opravit, tak už jsem jaksi pak nebyla posledně schopná to přes ty svazky na ŘJ nastartovat a elektrikáři to naskočilo zas po zahýbání s pojistkovnicí....jakoby se to přestěhovalo.... a pak u něj auto stálo ještě něco málo přes týden a nepovedlo se ho znehybnit

oddie: Jasně, možná to nemá smysl, ale já to fakt nedovedu posoudit, takže potřebuju aby se v tom někdo povrtal a řekl mi, hele holka vyřešíme to/ musíme počkat až to bude mrtvý a pak budem vědět víc/ shoď to ze stráně. No a vzhledem k tomu, že ho nemám zas tak dlouho a na nový zrovna moc nemám a když koupim zas starý, tak můžu skončit stejně a třeba i hůř, tak se holt snažim zachránit co se dá...

HonzaZ: děkuji moc, píšu SZ

No a neřekla bych že byli ti elektrikáři nešikovní i se fakt snažili, nějaké věci našli, ale výsledek holt nebyl takový jak se čekalo.

Co já vim přes tři týdny startuju, tak je to třeba už opravený :myslim nicméně i poslední elektrikář řikal, že asi ne, že už si prostě neví rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže se to dá odvodit od těch pacek na ovládání radia u volantu, tak je mám oválné, čiliže asi MUX?

Ale děkuji a kdyby byl nemux a bylo by třeba, tak ráda využiji a odkoupím :)

[upravil dne 21/8/14 14:04 od Myjja]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak prvně děkuji moc HonzoviZ za včerejší pečlivou pátrací akci a doufám, že tě nebudu brzy volat k \"mrtvému\" autu. Jsi šikula.

Žádná hrůza spojená s nestartováním se nenašla, vyčistily se ještě nějaké zoxidované konektory no a uvidíme....rozhodla jsem se ale věřit, že se závad už neobjeví :D

Každopádně HonzaZ našel i možné příčiny nefungující klimy (servo motorek) a přelaďujícího se radia (slabá antena a teď už nevim co ještě :myslim). Tak na to se vrhnu až bude zas energie k dalším opravám a až nabydu pocit, že je auto opravdu Ok.

Ještě jednou díky všem za tipy a pomoc a držte mi palce, ať jezdím co nejdéle:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bezva, gratuluji. Tak doufám, že už bude sloužit čím dál líp, a že další maličkosti ještě odstraníte.

Rádio je tam origo? U dodělávaného dělá, když jsou přehozené dráty napájení, tak zapomíná stanice.

Klima:

jak se přesně chová? Když na displeji nastavíš 22 stupňů, tak na displeji stále drží 22, a co jde z výdechů? Nejčastěji bývá zašpiněné čidlo teploty v kabině (nachází se tuším u stropního světýlka) a tak neví, kolik je uvnitř a \"přehání\" topení i chlazení.

[upravil dne 29.8.2014 12:55 od P607Olda]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Děkuji za gratulaci, snad není předčasná, on je stav vlastně nezměněn, ale aspoň se neobjevila žádná neopravitelná hrůza :)

Jojo, rádio je origo. HonzaZ měl nějaký tip čím to bude jak jsem psala výše, ale nějak jsem zapomněla, kontroloval i pojistky k rádiu a tak....vše bylo ok. Nevím jestli jsem to psala, ale dříve (teď to nějako dobu už nepozoruju) reagovalo i s několika sekundovým zpožděním přecvakávání předladěních stanic pomocí kolečka na páčce u volantu.

No čidlo měří správně, to HonzaZ na dia kontroloval, na zvýšení a snížení teplot reagovalo rychle a neházelo ani žádné nereálné hodnoty, on jde prý nějak asi špatně směšovač, jakoby to neumí žádné středové hodnoty (resp se na nich neudrží) pouze extrémně chladit a topit. No a ze za přihrádky u spolujezdce se při změnách (přechod z topení na chlazení - samovolný) ozývá jakésy chroupání jako kdyby tam byl CD changer. Taky úplně nerespektuje nastavení kudy má vzduch foukat, jako že nastavím na sklo a jde to i dopředu na mě a tak...

No když nastavím 22 tak se třeba chvilku na té teplotě drží, ale za chvíli děsně topí a pak zas mrazí a takhle dokola no a když je ve fázi topení, tak musím nacvakat až 14 stupňů jinak topit nepřestane a když mrazí, tak musím nacvakat za druhý exrém tedy 30 stupňů, aby topit začala. Všichni si ze mě dělaj srandu jak se maj na spolujízdu obléci...Barčo, bude dneska Arktida nebo Saint-Tropez? Plavky nebo kožich? :cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ph56: po povodni? huh, tak to mě teda nenapadlo...takhle nějak se to jako projevuje jo?

Každopádně vazelína tam teď nikde není a všechno je řádně vyčištěno.

oddie: ok, díkys, zatím tomu dám čas a když bude třeba další měsíc dva startovat a začnu mu zas věřit a mít pocit, že to má cenu, tak bych se pak o ně zkusila přihlásit, jestli je ještě budeš mít. Jo a je to náročná oprava (finančně, časově?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...