Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno (upraveno)

To SAWOY Urcite z principu ano ale problem je kdyz prikladne ja vydelam 200 a nekdo bude chtit 500 dalsi treba uz 1000 za hodinu pak se toto kolecko nekona protoze je hloupost abych ja delal tyden na to aby me kolega elektrikar sel zapojit treba dve zasuvky za 1000
Tim nebrecim ze si nekdo rekne a jiny mu to i klidne da a nebo ze jsem podhodnoceny a mam stale malo-muzu jit jinak´m kde me daji vic.
Ale problem je ze u nas je vse docela drahe a remeslnik aby se uzivil musi si zakonite rici o hodne vic nez treba me daji jako zamestnanci.
A pak nastava to co bylo a jsme tim povestni ve svete improvizace a kazdy se to pokusi udelat nejak tak sam .... :)

 

Upraveno uživatelem Lihous
Odesláno
před 1 minutou, radim.1008 napsal:


MK rent prodává i Dacie...... Na místním letišti postavili hangár a soukromé parkoviště pro větroně.

Aby ne, když majitel lítá helikoptérou. A navíc - druhá firma (Klimex) má myslím pod palcem veškerý servis Liebherr minimálně ve Stč. kraji.

Odesláno

Lihous: to máš bohužel pravdu. Pak by ovšem měla zasáhnout pověstná neviditelná ruka trhu pana profesora a ta asi nějak hapruje. elektrikář co bude chtít 1000 za dvě zásuvky (míním práci) by se neměl chytat Anebo na něj nemám a pak buď je nebo není (pak mám smůlu) někde levnější. Hodně je to o tom firma vs. živnostník: pohybuju se dost v obojím a jsou tam zásadní rozdíly - on ten mechoš v servisu v JC taky nedostane ty čtyři kila co si za něj servis účtuje - v tom jsou odvody, daně, náklady na něj .... Kdyby dostal dvě v hrubým je to při 160 hodinách 32000 brutto, to je myslím aktuální statisticky průměrná mzda, na kterou prý 2/3 národa nedosáhnou. Nevím. Problém jsou minimální mzdy a ti co na nich zaměstance drží - tyhle lidi si pak služby nemůžou dovolit zaplatit. Aby se řemeslník uživil ... no tak mám toho svýho "pana Lorence" za 250 a jsme spokojený oba, jen EET asi pláče .... samozřejmě že někde jinde musí fakturovat nejmíň o kilo víc, aby celkově vyšel. To všechno je špatně nastavený státem (nemyslímEET, ale celkovou cenu práce danou odvodama). Ale to bysme se dostali daleko.

A navíc ta naše povaha česká - včera jsem hledal nějakej docela užitečněj softík do mobilu a v jedný diskusi se dva trumfovali kdo je větší borec: jeden byl frajer že si počkal na slevu a místo za 90 to koupil za 50 a druhej ještě větší  to hacknul. A vo ... vo ... vo tom to je. Neřeknu když někdo hledá češtinu do RT3 na kterou P.S.A. se.. nebo mapy za který chtějí nekřesťanský nesmyslný peníze. Ale škudlit kilo .... no nevím. Vopice a banány ....

Odesláno

Sawoy Souhlas jen uprime taky jsem stahnul nelegalne :) taky hledam a mam "sve" dvorni remeslniky no a spravne je kdyz chci vopicku musim mit na banan ......
Pak nenastane ze si kolega koupil "nove" auticko za cca 600tis v bazaru a pro zimni pneu jel take do "pneu bazaru" :D
Bohuzel to tak je !!

Odesláno

No to je typicky CZ: chceme něco extra na co ve sklutečnosti nemáme,  a pak holt škudlíme i tam kde bysme neměli. Asi nějakej "dluh" za ty dlouhý léta kdy jsme neměli na nic a nic nebylo, chcem to nějak dohnat (moje generace). Ale kde se to bere v těch mladejch .....  

Jasně že jsem taky stáhnuol, ale ne kvůli pajdě, spíš pro to, že cena neodpovídala službě. a nechlubím se tím. A je spousta věcí který bych chtěl, cena odpovídá, ale je to na mě moc. Krást je kvůli tomu nebudu (ani ten soft, natož pak třeba argentinský hovězí) :D

Odesláno (upraveno)
před 16 minutami, Pe.Tr napsal:

..., ja si doma delam veci sam ....

Fakt? :myslim

P.S.:

Pe.Tr si PPčkovy ceny nemůže dovolit :D :D :D :D :D :D

Upraveno uživatelem Sawoy
Odesláno

Pochopeno, ale napsal jsi to tak dvojsmyslně, že se v danou chvíli nedalo nereagovat :-)   Kontext situace, kouzlo nechtěného .... veselá neděle.

Odesláno

Musíš do Mlíko pod komory, tady je Labe zamrzlý, před chvíli se tam klouzali měšťáci ... bohužel auto nechali na břehu :-(

Odesláno

Co naděláš, jednou tam musíme všichni ... a navíc tam bys moh jezdit tam a zpátky 80 metrů, v myčce se ani nehneš.

Odesláno

Tady bejvala myčka která si auto nějak podávala, kartáče byly asi stacionární ale jak se šamponem, vodou a sušením nevím, už si to přesně nepamatuju ....

Odesláno

Tak s mokrým sklepem finišuji, zítra druhá vrstva barvy, dnes už mi to nedá, mám ji málo. Zítra uděláme ještě další držák na zeď pro nářadí a premistim se na garážové opěrné zdi. Ale do nich se mi moc nechce. To bude makacka. 

IMG_20180304_151320.jpg

1520173306525..jpg

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...