Woiser Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 Zdravím, určitě někdo máte zkušenosti s kouupí mobílního telefonu od různých operátu k \"výhodnému\" tarifu... Rodiče mi dnes nabídli, že by mi takovýto telefon koupili, no bohužel oba mají T-mobile a já mám o2. Zajímalo by mě tedy zda si operátoři své telefony chrání nějakou blokací pro jiné operátory nebo zda už se to v dnešné době neprovádí? Citovat
KoudaK Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 Oblokovani stoji 250 kc a ty mobajl nema zablokovany telefony. Teda co si ja tak pamatuju. Citovat
Dano406 Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 Nemyslím si,že by to v dnešní době blokovali tak jako dřív. Nejspíš tam budou nějaké aplikace přímo od onoho operátora. Citovat
kovy_s Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 Přímo na operátora to blokovaný není , ale třeba když to kupuješ ze zahraničí tak někdy jo Citovat
Woiser Odesláno 24. červen 2014 Autor Odesláno 24. červen 2014 myslel jsem si že by případné odblokování něco stálo, ale uvažoval jsem o větších částkách než 250 Kč tudíž si myslím že by to ani nebyl problém, kdyby tam nějaká blokace byla. S těma aplikacema to také nejspíš bude pravda... Ale ty se daji kdykoliv odinstalovat Tím pádem vám moc děkuju Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 Žádná blokace dnes už není, aplikace jednoduše neodinstaluješ, jsou součástí ROMky kterou si operatoři upravují podle svého, ale to není problem, tak je prostě nebudeš použivat. Nebo si telefon ROOTneš a pak se to dá buď odinstalovat, nebo tak flashnout jinou ROM Citovat
Guest Lubk0 Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 U váš si operátori robia vlastné \"ROMky\" ??? To som tu videl iba na \"brandovaných\" telefonoch, ktore mal zväčša len Orange To by bol potom celkom srandovný problém aj s aktualizáciami nie ? Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 Problem není, prostě vydají aktualizaci Dokonce pro Samsung ty ROMky najdeš i na SamMobile portálu, viz obr. [upravil dne 24/6/14 12:40 od Radek Hurvajz] Citovat
skuci Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 operátoři neblokují telefony už několik let... jediné co tě bude otravovat je jak se píše výše některé aplikace a při zapnutí ti naskočí jejich logo, nic víc ale nečekej navíc mám takovej pocit že teďko k těm novým tarifům už nejsou ty telefony tak výhodný a dotovaný jako byly dřív jen ti je nechají za normální cenu a nebo na splátky Citovat
Woiser Odesláno 24. červen 2014 Autor Odesláno 24. červen 2014 Oni to mají nějak přes firmu nebo co. Do toho jim nevidím Nabídli mi ať si vyberu telefon tak jsem si vybral Takže až na nějaký aplikace se nemusím ničeho bát což je dobře. Věděl jsem, že mi tady pomůžete Citovat
Medvěd Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 U váš si operátori robia vlastné \"ROMky\" ??? A pak se někteří, třeba v severních Čechách, diví ...... Citovat
xpetrix Odesláno 24. červen 2014 Odesláno 24. červen 2014 U váš si operátori robia vlastné \"ROMky\" ??? To som tu videl iba na \"brandovaných\" telefonoch, ktore mal zväčša len Orange To by bol potom celkom srandovný problém aj s aktualizáciami nie ? Aj nas Telekom si robi.Ja som mal v mojom HTC One kupenom cez Bazos,ale bol kupovany od Telekomu ich ROMku a nemohol som aktualizovat na KitKat,lebo udajne pre moj telefon nie je aj ked ini ludia sa uz chvalili s aktualizaciami na forach.Ked mi ho brat \"vycistil\" a dal tam cisty original Androidu,tak tam uz KitKat mam a aj nove Sense 6.0. [upravil dne 24/6/14 17:52 od xpetrix] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.