Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Speciální projekt - ze dvou poloos vyrobíme jednu

Fusion

Recommended Posts

Je to reálný?

Moje situace:

Před dvouma měsícama sem od vrakáčisty koupil poloosu o které tvrdil že je na P605 2.1 a 2.0. Já blbec si to nezměřil. Moje chyba, budíž, teď musím řešit. Dneska mi ji nechtěl vzít zpátky a řekl, že můžu použít tu část která leze do náboje (nevím jak tomu jinak říct) z té staré poloosy, a dát ji na tu "novou". Tím bych získal těch 3,5cm co mě chybí.

Volal sem do servisu, (auto mám hotový kromě té poloosy) a mechanik řekl že to už dělali, jen ne u 605.

Tady je foto té zakoupené poloosy (jedná se o pravou).

poloosa.jpg

Pokud máš na té staré poloose dobrý vnitřní - tripoidní - kloub, a odešlý máš pouze ten vnější - homokinetický, tak ano. Za předpokladu ovšem, že budou mít stejné drážkování (pokud mají obě poloosy stejný průměr, tak by měly mít stejné i drážkování). A za předpokladu, že ten kloub od vrakáčisty je dobrý, jinak to děláš zbytečně...

A speciálního je na tom co? Vždy? to není nic složitého.

To sem zapoměl říct, ta poloosa pasuje, zuby ok, jen chybí těch 3,5cm.

Tripoidní by měl být ok, v prčicích je ten homokine?ák, kde praskla maznžeta a pak sem na tom najel 20tis. Tomu už žádnej doktor nepomůže.

Speciální, to mě tak napadlo :papa

proč kupuješ celou poloosu,když potřebuješ homokloub?Měl jsi spíš koupit novej homokinetickej kloub a máš to.Celá poloosa se musí měnit jenom na 205kách,některých 309kách asi,ale třeba na 405kách už je jo zvláš? a na 605ce určitě taky.Jinak jsem to udělal taky tak(měl jsem před tím 205ku a tam to bylo s poloosou dohromady)potřeboval jsem homokloub a koupil jsem celou poloosu,naštěstí pasovala a byla dobrá.Teď mám jednu poloosu bez kloubu náhradní!

Původně zaslal: Ráďa

proč kupuješ celou poloosu,když potřebuješ homokloub?Měl jsi spíš koupit novej homokinetickej kloub a máš to.Celá poloosa se musí měnit jenom na 205kách,některých 309kách asi,ale třeba na 405kách už je jo zvláš? a na 605ce určitě taky.Jinak jsem to udělal taky tak(měl jsem před tím 205ku a tam to bylo s poloosou dohromady)potřeboval jsem homokloub a koupil jsem celou poloosu,naštěstí pasovala a byla dobrá.Teď mám jednu poloosu bez kloubu náhradní!

Na 106kách je taky celá. Pro úplnost......

Jinak Fusion, Fusion.....není to ten, co vždycky říkal, že jezdí se špatnou poloosou už x tisíc km..?;)