Medvěd Odesláno 20. prosinec 2013 Odesláno 20. prosinec 2013 Máme doma kotel Junkers ZWE 24 - 3 MFK, který nám už cca 15 let slouží. Teď ale nastaly zvláštní problémy - neteče nám teplá voda. Kotel třeba topí na řekněme 50 C, pustím vodu a teplota \"před očima\" padá až někam ke 30 C. Z kohoutku teče voda vlažná, tzn. že třeba do vany si fakt nevlezu, ale jakmile vodu zastavím, okamžitě zase teplota stoupá až na původní hodnotu. Mám se připravit na nějakou zásadní investici nebo to může být \"jen\" nějaká kravinka? [upravil dne 20/12/2013 21:52 od Medvěd] Citovat
P607Olda Odesláno 20. prosinec 2013 Odesláno 20. prosinec 2013 Rád bych ti pomohl, kdybych byl blízko, anebo to měl doma, tak se do toho pustím. Ale takhle budu mít jen spoustu otázek, a nevím, zda budeme mít trpělivost něco vyřešit. Citovat
P607Olda Odesláno 20. prosinec 2013 Odesláno 20. prosinec 2013 Je to průtokáč \"karma\"? Nebo nějaký kombinovaný, s topením, výměníkem, nebo elektro (letní provoz)? [upravil dne 20.12.2013 20:41 od P607Olda] Citovat
P607Olda Odesláno 20. prosinec 2013 Odesláno 20. prosinec 2013 U průtokáče je to nejčastěji závada regulačního ventilu u membrány. Doma to můžeš demontovat, vyčistit, promazat a případně zjistit, zda membrána není prasklá. Je otázka, zda se do toho pustíš. Kdysi jsme takhle doma opravovali karmu, a úspěšně. Ale to bylo v 70 letech, mně bylo asi 16, měli jsme odvahu a opraváři byli nesehnatelní... [upravil dne 20.12.2013 20:47 od P607Olda] Citovat
Péťa Odesláno 20. prosinec 2013 Odesláno 20. prosinec 2013 Medvěd se do toho doufám pouštět nebude! Citovat
Medvěd Odesláno 20. prosinec 2013 Autor Odesláno 20. prosinec 2013 Je to kombi kotel. Pokud by to měla být jen \"kravinka\" typu membrány, budu neskutečně happy. Přeci jen 15 let už je prý doba, kdy se může pokakat něco tak zásadního, že je new kotel jediným řešením (což by se mi tedy vůbec nehodilo). Každopádně náš pan opravář, který nám každý rok dělá revizi, má čas až v lednu. My 26. 12. mizíme na hory, tak to holt do toho ledna nějak doklepeme. V lednu se ale budu modlit, aby varianta prasklé membrány byla ta správná. [upravil dne 20/12/2013 21:54 od Medvěd] Citovat
P607Olda Odesláno 20. prosinec 2013 Odesláno 20. prosinec 2013 Otázka: kotel \"málo hučí\"? To znamená, že pouští málo plynu, malé plameny? Nemáš přiškrcený plyn, nějakým jiným ventilem? Nešťoural do toho někdo? Citovat
Medvěd Odesláno 20. prosinec 2013 Autor Odesláno 20. prosinec 2013 Nikdo se v něm 100% nevrtal a jinak vše vypadá jako v cajku. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.