Jethro7 Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 Zdravím, doufám, že jsem sem vložil správná téma. Jde o automatickou převodovku AL4. Jenom nevím, jestli chová tak, jak má .. Že když na to šlápnu, předpokládám v první stupně a přeřadí až 3000 - 3500 otáček - to vždycky kolem 50km/h. a když už kolem 70km/h, stejné otáčky, než přeřadí další stupeň rychlosti. Podle mě je to nějak moc velké otáčky.. Nebo snad ne? Jinak doufám, že mě chápete, co píšu.. Díky Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 Měl jsem 306 1,8 z roku 93, motor LFZ, čtyřstupňový automat, a taky se mi to nelíbilo, řadil vždy moc při vysokých otáčkách a měl velkou spotřebu. Ale nedokázal jsem nic vymyslet, aby řadil níž. Tak jsem ti moc nepomohl... PS: podle TP měl spotřebu ve městě 9, při 90 5,4 a při 120 7,1 [upravil dne 3.9.2013 19:59 od P607Olda] Citovat
Pe.Tr Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 nejhorší je to v zimě ,hlavně po prvním startu a do doby nez se auto zahreje , to si radeji radim sam Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 No, zkus vyměnit olej v převodovce, stejně se má měnit po asi 60 t, tak nic nepokazíš. Citovat
Jethro7 Odesláno 3. září 2013 Autor Odesláno 3. září 2013 Právě jsem už nedávno měnil olej v převodovce a pořád stejný.. A jaký olej to má bejt v motoru? o víkendu jsem měnil olej 15W-40. Je to blbý? nebo jsem měl vybrat 10W-40? v tom se nějak nevyznám. nebo spíš s tím nesouvisí? Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 Olej v motoru samozřejmě s převodovkou nesouvisí. Snaž se získat více informací, jak, proč a kdy ta převodovka řadí. Já aspoň našel to lanko od plynu, které zajišťuje kick-down, když jsem ho odpojil, tak to neposunovalo ty hraniční otáčky, nicméně jezdit se s tím nedalo. Otázka: Je to převodovka, kde o řazení rozhoduje tlak oleje a nějaké trysky, anebo elektronika? Dá se ten blok vyjmout a vyčistit, zkontrolovat trysky? Asi hledej googlem, vše co se týká té převodovky, i v angličtině, němčině a francouzštině. [upravil dne 3.9.2013 20:11 od P607Olda] Citovat
Jethro7 Odesláno 3. září 2013 Autor Odesláno 3. září 2013 To nevím.. nezkoumal jsem to.. tak to asi budu muset vygooglovat.. tak dík Citovat
Agrafik Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 A nebude to třeba proto, aby se převodovka nepřetěžovala? Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 U mně se prý ten blok vyndat nedal (což považuji za zásadní konstrukční chybu), ale prý u některých jde vyndat a zkontrolovat, vyčistit nebo vyměnit trysky. Ostatně všechny stroje bývají konstruovány tak, aby se k \"srdci\" dalo dostat bez rozborky celého stroje... Máš nějakou možnost ručního řazení? Pod volantem nebo na řadící páce? Citovat
Jethro7 Odesláno 3. září 2013 Autor Odesláno 3. září 2013 Aha, tak to nevím.. jinak, jak poznám, že mám ruční řazení nebo ne.. prostě mám u páky tlačítka Sníh, Sport a \"1\" .. Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 Tak to ne... Na řadící páce nemáš polohy + a -? No, tak googli, případně si zjisti, kde opravují automaty a tam z nich tahej rozumy - zda se s tím dá něco dělat. Citovat
Jethro7 Odesláno 3. září 2013 Autor Odesláno 3. září 2013 Tak to nemám.. jo, asi budu muset vyhledat nějaký servis kde dělaj jen s automaty.. jednou jsem našel, ale teď už nevím kde.. Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 Můžeš tahat rozumy i po telefonu - prostě se zeptej, zda by to šlo opravit/upravit a za kolik. Citovat
P607Olda Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 Zavolej do Peugeot Bystřice n.Pernštejnem, tam by mohli něco vědět. [upravil dne 3.9.2013 20:44 od P607Olda] Citovat
Dopiťák Odesláno 3. září 2013 Odesláno 3. září 2013 nejhorší je to v zimě ,hlavně po prvním startu a do doby nez se auto zahreje , to si radeji radim sam tohle bych nedoporučoval ...jen si tím způsobíš vyšší mechanické opotřebení a tím i snižuješ životnost oleje a samozřejmě i převodovky Jinak převodovka řadí podle kroutícího momentu ..Tudíž pokud není motor v kondici nebude ani převodovka řadit tak jak má ..Zajet na diagnostiku vyčíst hodnoty . Někomu trvá než se sžije s automatem, jak šlapat na plyn . Nedoporučuji odpojovat lanka atd.. vše k něčemu je .Klasická česká vlastnost že se každej kutil do všeho sere a když to posere tak to svádí na špatnou výrobu a že to nic nevydrží .. A prvně si něco o servisu kde dělají automaty něco zjistěte ..spousta lidí to neumí .hlavně to nedávat do KAPSCH [upravil dne 3/9/13 23:58 od Dopiťák] Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.