Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

klepani zadni napravy


Michal.B

Recommended Posts

Ahojte, tento týždeň som bol na kontrole tlmičov ... všetky sú nad 75%, takže sú OK.

Jirka+Jitka sem dával obrázok zadného tlmiča ... myslíte, že by mohla byť nejaká vôľa na diele č.2? na tom oku? Neprichádza mi na um už nič iné, pretože ak mi dozadu sadnú dvaja ľudia a do kufra naložím batožinu, tak vtedy to nieje počuť, nakoľko je ten zadok zaťažený, ale keď je lahší, tak sa to ozýva vtedy, akoby to \"oko\" bolo vybité.

Mám 4kolku a na tej som mal silentblok na tom oku vybitý, tak mi napadlo, či to náhodou nebude takto aj tu ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže to fakt bude tými tlmičmi (asi som prehliadol tvoj príspevok) :-/ Bol si predtým aj na teste tlmičov? Je mi ľúto moje vyhodiť do koša, keďže majú nad 75%, ale asi nemám veľmi na výber ...

Čo všetko si menil s tými tlmičmi?

Ne na žádném testu jsem nebyl auto sedělo žadný průsak jen mi vadilo to poklepávání při dopadu kola. Při naloženým autě to slyšet nebylo. Přesně jak u tebe.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U mě teda stále také není vyřešeno, ale píšete, že by to mohly být tlumiče - na kontrole jsem byl a výsledek je 75-80% oba zadní. V případě tlumičů - je možné, že když je nyní zima, tak to \"bouchá\" daleko méně, než když je teplo? A také, když je zadek zatížen, tak to také téměř nedělá? Teď v zimním období to sice tak nemlátí, ale zase to mírně vrže:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, písal som si SZ s jedným členom, ktorého známy má 407 a mal ten istý problém čo aj my tuna. Test tlmičov mal na 80% ... no aj tak tlmiče vymenili a zrazu bolo ticho ... takže teraz neviem :-/

Tiež som si písal s iným členom, ktorý mi povedal, že meniť tlmiče po 85000 s výsledkom nad 75% je blbosť a že mám pátrať po inej príčine ...

K tomu klepaniu pri nižšej teplote, tak to, že to klepe menej od včera neplatí ... mali sme celý deň -1 a klepalo to rovnako ako pri +20 ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou teplotou je to spíše tak, že v létě to mlátilo, že jsem měl na větších nerovnostech (např. přejezd kolejí, nebo kočičí hlavy) občas pocit, že se to vzadu rozpadne - teď v zimně je to o dost lepší, ale mlátí to taky (a ještě k tomu vrže):nevim

Už jsem s tím byl ve dvou servisech - v prvním mi bylo řečeno, že zadní silentbloky jsou uplně v háji (a také údajeně čepy řízení - prý nevydrží déle než měsíc a bylo to v létě). V druhém servisu mi bylo řečeno, že čepy řízení jsou naprosto v pořádku, zadní silentbloky taky a po provedení testu tlumičů jsou prý taky v pořádku - dokonce jsem je žádal, ať alespoň vymění ty zadní silentbloky, ale odpověď byla - důvod k tomu není žádný, zbytečně utratíš cca 4 tis. CZK., žádná vůle nikde není..

Tak jsem z toho poněkud zmaten - ale fakt, je, že to prostě mlátí:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, aj u mňa je to tak ako píšeš ...

Viac by som v tvojom prípade veril tomu druhému servisu ... je to vidieť, že ich prístup je taký, že na tebe nechceli zarobiť, ale skutočne ti poradiť.

Nepríde mi reálne, aby sa čapy riadenia rozpadli po mesiaci ... ibaže by si za mesiac spravil min. 80000km :D

Ja som v utorok objednaný na kontrolu horného uloženia zadných tlmičov ... to OKO ... tak keď bude OK, tak potom sú vytrieskané tlmiče hoci majú nízke percento opotrebenia

Dám vedieť, ako som obstál :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Ahoj, takže sa opäť hlásim a mám už aj výsledok.

Bol som na kontrolu toho oka hore na zadnom tlmiči, je OK, ale tlmič bol KO, už sa ani nezasúval ani nevysúval tak ako by mal a riadne vrzgal, mechanik mi to aj ukazoval ... tie testy sú vraj úplne nahovno, takže sa nimi netreba riadiť.

Objednal som si nové tlmiče dozadu a aj dopredu + Lemforder horné uloženie, keď už nové, tak všetky ... a dobre som spravil, predné na tom totiž boli dodobne, len nevrzgali, ale keď sa vysúvali, tak to bolo také neplynulé, akoby sa miestami o niečo zachytávali.

Inak tlmiče som použil Bilstein B4, Kayaby dopredu neboli skladom a dlho musel by som čakať ... dnes som na nich spravil cca 100km a tá jazda bola podstatne stabilnejšia a istejšia, než na tých starých a bola aj dosť komfortná ... niekto sa vraj sťažoval, že po výmene tlmičov auto stvrdlo a je menej komfortné.

Takže spokojnosť :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Klop,klop,klop ... od výmeny som spravil cca 300km a všetky nepríjemné zvuky som už nepočul, občas mi to vzadu klepne, ale to bude najskor ten bowden o to kovové oko, takže cez víkend ich zafixujem a bude ticho. Inak tie Bilsteiny sú pocitovo také komfortné a stabilné ako pôvodné origo.

Najlepšie bude, keď si dáš vymentovať zadný tlmič a nech vyskúšajú ako pracuje ... to je lajlepší test :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No paráda ... čo sa stalo, vytiekol? Menil si jeden, dva, alebo všetky?

Odkiaľ si ich objednával? ... nechcem rýpať, ani to nemyslím v zlom, len či máš istotu, že to boli origo Bilstein ... v dnešnej dobe, už nie je isté nič :-(

[upravil dne 15/12/13 14:30 od Balachar]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Istotu nemáš nikdy, objednával som u nás v LC. Bral som od nich už mnoho vecí, nikdy som nemal problém až teraz. Po roku sa mi nezdala pravá predná strana. Všetko som prezrel, čapy, stabilizátory - všetko OK. Zašiel som na test tlmičov, hoci je to len informatívne. Rozdiel medzi pravou a ľavou stranou 35%. O mesiac nato ma skoro porazilo, keď som zatlačil v zadu na ľavej strane na kufor a tlmič vŕzga:grr Už rok to neriešim, kašlem na to, zatiaľ okrem povrzgovania s jazdnými vlastnosťami problém nemám, pneumatiky vyskákané niesu tak na to prdím.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...