Jump to content

Nelze bootovat


Fritscher
 Share

Recommended Posts

Čaute, mám takovej problém s noťasem. Dal jsem do něj cd xp ( chtěl jsem na to dát jinačí xp) naformátoval hdd, akorát xp se nějak nepohodli s notebokem a instalace se přerušila. Nyní tam jsou nějaky linuxy ( ty šlapou) ale nemůžu spustit bootování z cd a háže to chybu NTLDR nenalezen a restartujte ctrl+alt+delete už nevím co stím poradí někdo ? předem díky

Link to comment
Share on other sites

Musíš bootovat z CD a né z disku... vlez do Biosu a tam bude něco jako Boot priority.. first,second,third device... a tam si prvni nastav CD-rom ;) pak restartuj a cekej.. melo by to nacist CD.. a vyskočit na tebe.. zmačkněte jakoukoliv klavesu pro spuštění instalace.. tak tukneš třeba na mezerník a měla by se spustit instalace :)

Link to comment
Share on other sites

to bych udělal ale problém je v tom, že mi nenaskočí možnost spuštení bootování z cd ( v biosu mám vše nastaveny ) a když už se to spustí, tak po chvíli jedou linuxy jak kdyby nic a zkoušeno i více bootovacích CD

Link to comment
Share on other sites

V niektorých biosoch treba bootovanie z cd potvrdiť stlačením klávesu, inak pokračuje bootom z disku. Je tam síce hláška pre stlačenie klávesu, ale tá nemusí byť vidieť lebo sa v tej chvíli synchronizuje displej. Tak skús naslepo stláčať enter počas bootovania.

[upravil dne 8.4.2013 08:30 od AnotherOne]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

no neviem ći to tu odznelo .ale treba pozrieť ći nieje inštalačné cd poškodené. Prípadne ho vyskúšať v inom kompe. Okrem toho si dávaj pozor aby bol notebook pre istotu pri formátovaní aj inštalovaní na zdroji .Pokiaľ by došlo k výpadku batérie pri formáte disky to nemajú moc rady.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...