Jump to content

Nelze bootovat

Fritscher
 Share

Recommended Posts

Čaute, mám takovej problém s noťasem. Dal jsem do něj cd xp ( chtěl jsem na to dát jinačí xp) naformátoval hdd, akorát xp se nějak nepohodli s notebokem a instalace se přerušila. Nyní tam jsou nějaky linuxy ( ty šlapou) ale nemůžu spustit bootování z cd a háže to chybu NTLDR nenalezen a restartujte ctrl+alt+delete už nevím co stím poradí někdo ? předem díky

Musíš bootovat z CD a né z disku... vlez do Biosu a tam bude něco jako Boot priority.. first,second,third device... a tam si prvni nastav CD-rom ;) pak restartuj a cekej.. melo by to nacist CD.. a vyskočit na tebe.. zmačkněte jakoukoliv klavesu pro spuštění instalace.. tak tukneš třeba na mezerník a měla by se spustit instalace :)

to bych udělal ale problém je v tom, že mi nenaskočí možnost spuštení bootování z cd ( v biosu mám vše nastaveny ) a když už se to spustí, tak po chvíli jedou linuxy jak kdyby nic a zkoušeno i více bootovacích CD

V niektorých biosoch treba bootovanie z cd potvrdiť stlačením klávesu, inak pokračuje bootom z disku. Je tam síce hláška pre stlačenie klávesu, ale tá nemusí byť vidieť lebo sa v tej chvíli synchronizuje displej. Tak skús naslepo stláčať enter počas bootovania.

[upravil dne 8.4.2013 08:30 od AnotherOne]

• 2 weeks later...

no neviem ći to tu odznelo .ale treba pozrieť ći nieje inštalačné cd poškodené. Prípadne ho vyskúšať v inom kompe. Okrem toho si dávaj pozor aby bol notebook pre istotu pri formátovaní aj inštalovaní na zdroji .Pokiaľ by došlo k výpadku batérie pri formáte disky to nemajú moc rady.