Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Zdarec! Koupil jsem tyhle elektrony s vyse zminovanymi gumamy a dela mi to divny veci. Predtim jsem mel zimaky 185/70/r14 a bylo to paradne jako balonek a ted s letnakama ( jsou dost sjete) to zataci dost na stranu a na nerovnostech musim silne drzat volant inak by auto ujeo na stranu. Ptam se zda je to krivim elektronem nebo sjetou gumou nebo sirokym profilem nebo cim to je? Citovat
Stejsn Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Tipnul bych sjetá guma. sám píšeš že jsou hodně, tam hledej příčinu. Křívé elektrony by házely. [Edited on 22/3/13 07:43 by Stejsn] Citovat
Charlie 1 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Mas ty kola vyvazeny?no bude to o dost tvrdsi nez tvoje 14. Citovat
brutall Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 To jsou nejaky veliky kola na 406tku. Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Davam link na bazos, jsou veliky a ku podivu se vejdou jen tak tak. Je to brutal rozdil v pohodli, no v zatackach neporovnatelne lepsi sirsi gumi a tak nejak se citim bezpecnejsi:D http://auto.bazos.cz/inzerat/22868969/vymenim-20555r16-za-22555r15.php je tam uvedeno 205/55 ale je to 225/55 jo a kola jsou vyvazeny nalepovacim zavazim. Citovat
brutall Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 V tom odkazu jsou 225/55-15, a ty pises, ze mas 225/55-16. Jestli problem nebude v tom. Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Spatne ctes. Ten odkaz je iba informativni, bo sem mi nejdou dat fotky, Citovat
MilanF1 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Každopádně je vyšší guma oproti originálu (205/55 R16), tuhle šířku tam dáš při ET15. Základem jsou vyvážená kola, jsi si jistý, že jsou vyvážené dobře? Mohly být před prodejem nakopnuté. Sjeté gumy určitě nejsou fajn, ale také záleží jak. Pokud jsou hrany totál a prostředek OK, pak se není čemu divit, že to táhne do strany. Samozřejmě je také možné, že máš špatnou geometrii a na 14\" jsi to prostě nepoznal, ted jsi nasadil 16\" při šíři 225, je tam větší styčná plocha projeví se to více. Také ty kola nebudou lehká jako 14\". Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Abych to upresnil, gumy nejsou oznaceni sipkou rotace, jsou otoceny kazda naopak a v predu jsou lepsi s nejakym dezenem na bocich a vzadu hodne sjete bez dezenu na bocich Citovat
MilanF1 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Chápu-li to správně, dal jsi je směrově obráceně, abys schoval vnější ojetou část dovnitř? Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 geometria na aute je uplne v poradku, je to znat na rovnomernom sjeti gumy co tam byla nejaku dobu a vubec zadni naznak toho nebyl na 14\'\' zimnych. Ale nejspis se uspokojim s tim jak rikas ze to bude sjetou gumou a dam to vyvazit jeste jednou. Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Chápu-li to správně, dal jsi je směrově obráceně, abys schoval vnější ojetou část dovnitř? nee, tak jsem kola dostal jiz s gumami, sipky na nich nejsou ale jsem si vsimnul ze ten dezen je opacny, t.z.ze gumy byly nasazeny naopak s tim ze by to vadit nemelo, pac tam neni sipka rotace? Citovat
MilanF1 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Nemusí tam být šipka, ale napsáno inside a outside, tedy vnitřek, venek. Já při pohledu na některé gumy nechápu, že více odvodnovacích drážek je směrem do auta, ale tak je prostě značená ... Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Jj, to se musim podivat, ale to asi nebude pricina tahnuti kol do strany ze? Proste guma napravo je opacne ako guma nalevo [upravil dne 22/3/13 09:45 od Patrius83] Citovat
OK406 Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 Můj názor je takový, že by na vozidle mělo být to, co píše (doporučuje) výrobce vozidla. Žádné experimentování a podobně. Ono to moýžná vypadá pěkně na autě, ale jízdní vlastnosti + spotřeba + bezpečnost už jsou jiné !!! Takže moje doporučení je takové, dát tam to, co je napsané v TP !!! Citovat
Patrius83 Odesláno 22. březen 2013 Autor Odesláno 22. březen 2013 Ok berem a dik za radu asi skusenejsiho ridice Citovat
brutall Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 ...to, co ti napsal OK406, se ti tady snazim naznacit, ale zda se marne. jeste napises, ze spatne ctu. Dej si na auto co chces. Ohledne kol a gum mam zkusenost, ze co tam nepatri ti auto rekne samo. Jestli ti nestaci naznacit, nevim jak to dopadne v krizove situaci? Citovat
Edison Odesláno 22. březen 2013 Odesláno 22. březen 2013 IN/OUT je psáno na ASYMETRICKÝCH pneu, nikoli na SMĚROVÝCH!!! Na směrových MUSÍ být označen směr točení, ktežo na asymetrikách vnější a vnitřní strana. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.