Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Dotaz gumy 225/55/r16


Patrius83

Recommended Posts

Zdarec! Koupil jsem tyhle elektrony s vyse zminovanymi gumamy a dela mi to divny veci. Predtim jsem mel zimaky 185/70/r14 a bylo to paradne jako balonek a ted s letnakama ( jsou dost sjete) to zataci dost na stranu a na nerovnostech musim silne drzat volant inak by auto ujeo na stranu. Ptam se zda je to krivim elektronem nebo sjetou gumou nebo sirokym profilem nebo cim to je?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Davam link na bazos, jsou veliky a ku podivu se vejdou jen tak tak. Je to brutal rozdil v pohodli, no v zatackach neporovnatelne lepsi sirsi gumi a tak nejak se citim bezpecnejsi:D

http://auto.bazos.cz/inzerat/22868969/vymenim-20555r16-za-22555r15.php

je tam uvedeno 205/55 ale je to 225/55

jo a kola jsou vyvazeny nalepovacim zavazim.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Každopádně je vyšší guma oproti originálu (205/55 R16), tuhle šířku tam dáš při ET15.

Základem jsou vyvážená kola, jsi si jistý, že jsou vyvážené dobře? Mohly být před prodejem nakopnuté. Sjeté gumy určitě nejsou fajn, ale také záleží jak. Pokud jsou hrany totál a prostředek OK, pak se není čemu divit, že to táhne do strany. Samozřejmě je také možné, že máš špatnou geometrii a na 14\" jsi to prostě nepoznal, ted jsi nasadil 16\" při šíři 225, je tam větší styčná plocha projeví se to více. Také ty kola nebudou lehká jako 14\".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chápu-li to správně, dal jsi je směrově obráceně, abys schoval vnější ojetou část dovnitř?

nee, tak jsem kola dostal jiz s gumami, sipky na nich nejsou ale jsem si vsimnul ze ten dezen je opacny, t.z.ze gumy byly nasazeny naopak s tim ze by to vadit nemelo, pac tam neni sipka rotace?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:myslim Můj názor je takový, že by na vozidle mělo být to, co píše (doporučuje) výrobce vozidla. Žádné experimentování a podobně. Ono to moýžná vypadá pěkně na autě, ale jízdní vlastnosti + spotřeba + bezpečnost už jsou jiné !!! Takže moje doporučení je takové, dát tam to, co je napsané v TP !!!:super
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

...to, co ti napsal OK406, se ti tady snazim naznacit, ale zda se marne. jeste napises, ze spatne ctu. Dej si na auto co chces. Ohledne kol a gum mam zkusenost, ze co tam nepatri ti auto rekne samo. Jestli ti nestaci naznacit, nevim jak to dopadne v krizove situaci?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...