Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6vti problémový?


jaykay

Recommended Posts

Tie studene starty: k tomu by som mal iba tolko ze to je normalny zvuk za studena ktory po cca 30 sec zmizne kym sa akoze to casovanie zosuladi. Teraz ked rano nastartujem a cistim okno tiez to pocuvam ale za chvilku sa to zlepsi. Na zakarbonovanie ventilov bola zvolavacka. Ja to riesim prilievanim VIF do benzina. Odkedy ho davam tak rozbiehanie a chod za studena je fakt lepsi a motor je kludnejsi. A hlavne nerozumiem preco niekto nadava na motor a este v nom ani nesedel to ze jeden mechanik povedal? Tak nech ti doporuci ake auto je najidealnejsieNakoniec VTi neni vobec sunt ja ho mam v SW a poviem uplne mi to staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Seriózně (mám 1.6.VTi tři a půl roku 70 000Km)

1) ty zvuky jak už psal robozv jsou normální. Na tom videu je to dost hlučné, ve skutečnosti to po přiklopení kapoty skoro neslyšíš a po mírném prohřátí zmizí. Pak se někomu nelíbí to cvakání, ale to dělají podle všeho ty ventily ... taky v pohodě.

2) VTi je spolehlivý motor, ale vyžaduje citlivé zacházení. To jest například nevytáčet ho studený do červeného, měnit řádně olej, jednou za 5000km přidat aditiva, vůbec občas mu aditivovaný benzín prospěje a podobně. Pokud se k němu někdo chová s prominutím jako \"prase\" a leje do toho nějaký \"no name\" benzín od Tondy z JZD, pak se nedivím, že skončí v servisu. Takovému člověku doporučuji Škoda Favorit s karburátorem.

3) Pokud do něho půjdeš, počítej s dvěma věcma. Za prvé je potřeba po nastartování ho nechat cca 30s \"sednout a nasát\", jinak se občas při rozjezdu škube, stejně jako v případě, když při nízkých otáčkách začneš šlapat na plyn jak u nějakého nafťáku. Já vím, řekneš si \"to je jasný\", ale tady je to jiný. Protože má 1.6VTi jen 5 rychlostí, je zpřevodovaný na vyšších stupních docela \"na dlouho\", aby na tu pětku jel i těch avizovaných 200km/h a nevyskočil skrze kapotu. Je proto třeba \"nahoře\" řadit trochu později. Ze začátku, ač se řadím mezi zkušené řidiče, mi to, stejně jako mnoha dalším, dělalo problémy. V momentě, kdy si zvykneš, začneš při přeřazení z nízkých otáček pracovat s plynem trochu citlivěji. Kdo 1.6VTi jezdí ví, o čem mluvím. Za druhé počítej, že řazení je trochu nepřesné oproti třeba škodovce, ale jen \"o chlup\", nic hrozného, za chvíli si zvykneš.

4) Jestliže mohu mluvit o závadách 1.6 VTi, pak snad jedině již zmiňovaná citlivost na nekvalitní benzín a zaznamenal jsem také dost odkazů na poškozené (v mém případě asi namrzlé) teplotní čidlo. Většinou to vyhodí hlášku o špatných emisích. Většinou to spraví výměna ne příliš finančně náročná. Já jezdím bez problémů už 4 rok.

5) Svět motorů vůbec neber v potaz, tento reklamní plátek VW Group poplive s nesmírnou radostí vše co není koncernové, zvláště pak Peugeot má \"v oblibě\".

Na závěr jen jedna připomínka ... pokud se o auto staráš, dopřáváš mu kvalitní benzín, olej a pravidelný servis, pak bych se 1.6VTi nebál. Pokud chceš jen jezdit a nestarat se, poohlédni se v jiných vodách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se připojuju ke spokojené většině.

1) Lehce dieselový zvuk po startu je zcela normální. Po zahřátí motoru odezní. Pokud by to ze začátku chrastilo a zmizelo během několika sekund, tak to budou rozvody, projev bude obdobný jako u TSI - s tímto neplést! Ze začátku výroby měl být používaný nějaký špatný napínák řetězu. Ten je napínaný tlakem oleje, ale při startu je dopínaný právě tímto napínákem. Pokud není, chrastí a může přeskočit. U tohoto motoru to ovšem nebývá fatální.

2) Cukání za studena se občas objeví. Takže prvních 100-200m je nutné jet jemně. Motor je hodně citlivý na tlak par benzínu, takže se toto objevuje hlavně na podzim, kdy je ještě na pumpách nebo v nádrži letní benzín, ale teploty už bývají okolo nuly. Osobně mám \"nejhorší výsledky\" se zázrakem Fuelsave od Shellu. Oproti tomu s většinu benzínu jsem nabral u Makra a s tím nejsou problémy žádné;)

3) Zakarbonování no, nevím. Už jsem o něm mnohokrát četl, ale ještě jsem nikde nenarazil na nikoho, komu by se to stalo. Každopádně Pežot doporučuje každých 5000km koupit za cca 200-300Kč čistící aditivum do benzínu. No ale co jsem koukal do Service Boxu, tak olejová vana vypadá, že kolem vypouštěcího otvoru je vyvýšené \"kolečko\", takže spousta bordelu zůstane na dně. Takže ihned po výměně se nový olej docela slušně zabarví. Možná vane vítr odtud. Osobně měním olej častěji, než předepsaných 30000km. Měním co 15. Pokud se člověku nechce platit cca 500Kč za litr oleje v autorizáku, což mně se nechce, tak se dá 5l předepsaného Total Ineo Ecs koupit na e-shopu autorizovaného distributora za cca 800Kč. Pak stačí koupit v Pežotu vložku olejového filtru a měděné těsnění pod vypouštěcí šroub a vyměnit v mém případě u kamaráda a je to:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já se připojuju ke spokojené většině.

1) Lehce dieselový zvuk po startu je zcela normální. Po zahřátí motoru odezní. Pokud by to ze začátku chrastilo a zmizelo během několika sekund, tak to budou rozvody, projev bude obdobný jako u TSI - s tímto neplést! Ze začátku výroby měl být používaný nějaký špatný napínák řetězu. Ten je napínaný tlakem oleje, ale při startu je dopínaný právě tímto napínákem. Pokud není, chrastí a může přeskočit. U tohoto motoru to ovšem nebývá fatální.

2) Cukání za studena se občas objeví. Takže prvních 100-200m je nutné jet jemně. Motor je hodně citlivý na tlak par benzínu, takže se toto objevuje hlavně na podzim, kdy je ještě na pumpách nebo v nádrži letní benzín, ale teploty už bývají okolo nuly. Osobně mám \"nejhorší výsledky\" se zázrakem Fuelsave od Shellu. Oproti tomu s většinu benzínu jsem nabral u Makra a s tím nejsou problémy žádné;)

3) Zakarbonování no, nevím. Už jsem o něm mnohokrát četl, ale ještě jsem nikde nenarazil na nikoho, komu by se to stalo. Každopádně Pežot doporučuje každých 5000km koupit za cca 200-300Kč čistící aditivum do benzínu. No ale co jsem koukal do Service Boxu, tak olejová vana vypadá, že kolem vypouštěcího otvoru je vyvýšené \"kolečko\", takže spousta bordelu zůstane na dně. Takže ihned po výměně se nový olej docela slušně zabarví. Možná vane vítr odtud. Osobně měním olej častěji, než předepsaných 30000km. Měním co 15. Pokud se člověku nechce platit cca 500Kč za litr oleje v autorizáku, což mně se nechce, tak se dá 5l předepsaného Total Ineo Ecs koupit na e-shopu autorizovaného distributora za cca 800Kč. Pak stačí koupit v Pežotu vložku olejového filtru a měděné těsnění pod vypouštěcí šroub a vyměnit v mém případě u kamaráda a je to:)

jj souhlas ... litr sudového oleje z autorizovaného servisu za 560Kč versus 5 litrů v originálním balení třeba od Pemy za 700Kč je dost nerovný souboj.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V \"mojem\" servisu stojí 429Kč/l. Což je i tak samozřejmě hodně. Mám dokoupenou záruku, takže to řeším tak, že co 30tkm udělám regulérní servisku (zatím 1x) a mezi tím nechám po 15tkm \"na tajno\" olej vyměnit svého mechanika.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

..... Po spoustě reklamací týkajících se kolísání otáček a zhasínaní mnozí jezdí v náhradním režimu s vyřazeným systémem a zapnutou záložní škrtící klapkou.\" Závěr: nebrat.

Jako by někdo byl od minulého týdne u mě, 1.6 Vti kolísání otáček-při stání, když jedu vše ok. a vyskočil mi takový ten oranžový vrtulníček, asi budu muset jet servis :( jo a to mi ještě dnes ráno, asi odešel parkovací asistent, při couvání (nebojte nenarazil jsem do ničeho) -vykřičník na palubce a hláška -nevím jak se to píše ale nějak default parkink či co a šup, už čidla nereagují, jo když se se.e. tak se s.r.

[upravil dne 26/2/13 18:11 od PeKa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám tři roky, najeto necelzch 100tis km , v devadesati preventivně měněny napinaky, rozv, kola, voditka a řetěz, viz me vlakno . cvrdlikani po startu tim uplne zmizelo-naopak od prispevku vyse si dovolim říct že auto je lepší spíše vytáčet do výšších otáček . jinak olej měním po 15000km a aditivum psa davam tak jednou za 10000km. aktualne jsem domluvený na chip motoru za učelem optimalizace spotřeby ale hlavně upravit řszení při nižších ot motoru-mam automat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám tři roky, najeto necelzch 100tis km , v devadesati preventivně měněny napinaky, rozv, kola, voditka a řetěz, viz me vlakno . cvrdlikani po startu tim uplne zmizelo-naopak od prispevku vyse si dovolim říct že auto je lepší spíše vytáčet do výšších otáček . jinak olej měním po 15000km a aditivum psa davam tak jednou za 10000km. aktualne jsem domluvený na chip motoru za učelem optimalizace spotřeby ale hlavně upravit řszení při nižších ot motoru-mam automat

Na kolik ty rozvody vyjdou?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zdarec čtu tady debatu o 1,6 Vti mám možnost koupit se 165 tkm po druhém majiteli se serviskou.  Myslíte že do toho mám jít?  Měl jsem 207 1,6i 16v 88 Kw. Tak bych chtěl stejný motor akorát bez tempomatu. To budu muset oželet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...