Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahojte chcel by som vas poprosit o radu ohladom motora konkretne 2.0Hdi 170 000km.Jedna sa o zvysenu dymivost pri vyssom vytoceni motoru nad 35000ot/min.Z vyfuku ide riadne cierny kudol.Bolo my povedane ze to je tym ze turbo pusta olej a vraj olej sa dostava do paliva a ide cierny dym.Pri kontrole hladiny oleja, olej mierne klesa ale len malo za rok zhruba tak o polovicku risky. Ale ked olej menim kazdy rok rok cca 12000-15000 my to je viec menej jedno.Chcel by som sa vas opytat aky je vas nazor bolo my aj povedane ze zbytocne je nieco este menit ze to mam nechat tak.Pri jazde je citit stratu vykonu o takych 30% pricom motor je cipnuty zhruba o 10 koni auto uz som take kupil.Ale do buducna planujem vymenu spomynaneho turba ale ked som na par forach cital problemi s repasovanymi turbami akosi ma to odradilo:(

Odesláno

Olej se nedostává do paliva, ale do sání když už teda turbem....ale je tam víc možností co může být špatně když to spaluje olej, buďto to propouští to turbo, nebo taky přes gefera ventilů, pístní kruhy atd.....ten olej v motoru si hlídej a zkontroloval bych trubky sání od turba, budou mastné, ale neměl by se tam ten olej schromažďovat, pokud ti to dělá loužičky oleje v sání tak bacha aby si ho to hodně nenasálo

Odesláno

Taky to může kouřit tím jak tam máš chip, jde tam více paliva a nestíhá ho to spalovat....nebo jsou už horší vstřiky atd, je hodně možností:-) zkoukni taky vzduch. filtr, jak píše MilanF1, černý kouř=nespálená nafta, zmodralý kouř=spaluje olej, bílej kouř=spaluje vodu

Odesláno
...pri vyssom vytoceni motoru nad 35000ot/min...

Toľko netočí ani Honda... sorry za OT... :D:xvul

urobil som mensi preklep 3500:roll.....jedna nula naviacej a bol by z toho zavodny special:roker

Odesláno

S tymi vstrekmi som si to myslel na zaciatku lebo motor my vydaval klepotavy zvuk +dymivost. Bol som u kamarata a mal my robit repas trisiek.Ale sa my to zdalo dost cudne ked sme pozerali trisky pred niakym mesiacom a na diagnostike vsetko bolo ok.Myslim tym na prepadoch ale neviem ci sa to da takto zistit.A po niakom case bol klepot z motora dost velky ale ked kamarat nemal cas tak som isiel do ineho servisu(drahsieho a vraj aj lepsieho) a tam my vymenili remenicu a motor co sa tyka zvuku nic neklepe vsetko je ok. Povedali my ze trisky to neboli a ze su v poriadku.Pytala som sa aj na to turbo a povedali ze pokial to nie je moc mam to nechat tak...... a nedavno som bol s kamaratom tiez ma rovnaky motor 2.0 Hdi a robi mu to iste s tym dymenim a tiez mu pusta turbo olej. ale co sa tyka mojho motoru vsetky filtre su menene kazdy rok pri oleji vzduch.olej.naftovy.....tak tym vzduchom by to byt nemalo. A ked sme pozerali motor zospodu od turba ide olej je to tam otecene cierny olej takze motorovy.Este opravim tie otacky mal som tu kamarata tak som pridaval na motore otacky tak naviac to robi od 5000t hore je to riadne cierny dym. Prepacte my k mojmu vyjadrovaniu co sa tyka niektorych veci ale v tychto veciach som lajk:myslim ale jedna sa my len o jednu vec ze ked pridem do servisu ich nazori sa dost rozchadzaju a nechcem vyhadzovat zbytocne peniaze za to co je dobre. Po mojej zkusenosti vyhodil som 300€ za opravu turba a turbo my tecie:(

Odesláno

Točit 5000? Vždyť výkon vrcholí na 4000 ...

Klepala řemenice, častý jev u tohoto typu motoru.

Teče olej, chtělo by vidět jak a odkud. Turbo olej bude házet vždycky, třeba máš jen netěšnost.

Já mám dlouho netěsnost na přívodu vzduchu, je to vidět, když se otevře kapota, spoj hned za hlavou, tam mám špatné těsnění (leze tam trochu olej) a když mu přidám, není za mnou vidět, zatím jsem se neodhodlal to vyměnit. Fouká mi tam vzduch, který by měl jít k turbu, mám tedy nedostatek vzduchu.

Samozřejmě to může dělat špatný čip ...

Odesláno

.....olej tecie z miest ako je vrtulka asi tam bude vola a je do dotecene az na kryt. Ale este jedna vec pri pridani ako zabera turbo je pocut take fucanie ako vetrak v kabine na nissej rychlosti a tuto zavadu malo auto ked som ho kupil bolo my povedane ze to tak ma byt:nevim.....

Odesláno

a stymi otackami som poprosil kamarata aby sledoval dym z vyfuku ja som pridaval na volnobehu(pri uplne zohriatom motore). Pri 4000 zacina ist cierny dym 5000 uz dymi poriadne.....

Odesláno

pokud ti tece olej z turba uz tim stylem, ze mas poblity motor i kryt, tak ti nezbyde nic jineho, nez ho nechat znovu pretesnit ... mel jsme to na me minule 406 take...

Odesláno

Podla mna bude niekde unikat stlaceny vzduch. Najskor deravy intercooler alebo nejaky spoj ci hadica. Mal som uplne stejny problem. Bola tam diera ako hrom takze nebolo pocut ziadne sycanie. Turbo neries ani tu spotrebu oleja. Je zanedbatelna. PS : to ma zaujima ake su problemy s repasovanymi turbami. Mne ich uz par preslo cez ruky a nevratilo sa ani jedno. :bojim Asi zalezi na tom kto to repasuje :D:papa

Odesláno

ono sa mozme len dohadovat, naistotu ti tu nikto neporadi.

Mne napriklad prestalo auto dymit, ked som pred vymenou oleja nalial do oleja nejaky preplachovac. V nic som nedufal, ze by to pomohlo, kedze doteraz mi nikdy nijake aditivum nepomoholo, ale toto pomohlo.

U teba to aj moze byt milion inych veci, od zle fungujuceho turba, ci netesnosti podtlakoveho okruhu, az po vstreky, ci vahy vzduchu, vzduchoveho filtra, diery v sani atd....

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...