horniklu Odesláno 11. říjen 2012 Odesláno 11. říjen 2012 Dobrý den Jedná se o peugeota 205 Mám problém se zatýkáním ze střešního okna. Nechtěl jsem to řešit ,ale bohužel po včerejší bouřce musím (opravdu velká kaluž na podlaze) Chci se zeptat, kde by se dalo sehnat toto těsnění. V jednom článku jsem četl něco o metráži , že se to dá koupit, ale týkalo se to dveří. Vůbec nemám ponětí, kde mám sehnat original. Mohl by mi tu někdo poradit jak to udělat (silikon používat nechci ) Mám střešní okno které se nezašoupává na zbytek střechy, ale pod úhlem cca 15-20 stupňů se otevírá nahoru. Budu rád za každou radu. Předem děkuji za odpověď Citovat
ozzy56 Odesláno 11. říjen 2012 Odesláno 11. říjen 2012 myslím,že to těžko vyřešíš nějakým origo těsněním--asi nebude dnes k sehnání, nedodává se určitě na metry, je to spíše výlisek, možná to není origo střeš. okno, zkus se podívat na výrobní značku , nejspíše utěsnit silikonem a dál nepoužívat Citovat
koblih69 Odesláno 11. říjen 2012 Odesláno 11. říjen 2012 Nevím jak to vypadá, ale zastávám myšlenku, že opravit jde skoro všechno. Jen některé věci nemá opravovat smysl protože se dá sehnat levněji náhrada. Různé profily u nás prodávají třeba zde: http://www.guma.cz/profilova_guma-kompaktni.htm Citovat
ozzy56 Odesláno 11. říjen 2012 Odesláno 11. říjen 2012 ano, opravit se to dá, ale jen nějakým samodomo řešením, což nemyslím nijak pejorativně, v tomto případě naopak--asi jediné řešení Citovat
koblih69 Odesláno 11. říjen 2012 Odesláno 11. říjen 2012 Připojím druhou zásadu - když něco opravuju snažím aby to drželo líp než předtím Citovat
ozzy56 Odesláno 11. říjen 2012 Odesláno 11. říjen 2012 nebo jak píšu zjistit výrobce a pokud je jiný než peugeot, zkusit konzultovat s ním...,ta origo šoupací střecha P205 měla k utěsnění takovou \'\'hadici\'\', která se \'\'nafukovala\'\'--byla spojena s vývěvou , strašně špatně se měnila ta hadice, ale totto je jiný případ Citovat
horniklu Odesláno 11. říjen 2012 Autor Odesláno 11. říjen 2012 No uvidíme zitra to zkusím vyčistit a natřít glicerinem uvidíme co to udělá, případně uhnu držáky aby těsnění bylo více přitlačeno, pokud to nevyjde tak zkusim vrakáč a stejný postup zopakuji, když to nepujde tak zalepim silikonem Díky za odpovědi Citovat
koblih69 Odesláno 12. říjen 2012 Odesláno 12. říjen 2012 Jednou jsem řešil tkaovou nouzovku u střešního oka na zimu - pečlivě jsem očistil plochu vlastního skla které se vyklápelo a nalepil jsem kolem těsnění na okna - ten pěnový E profil. Citovat
Mitja Odesláno 13. říjen 2012 Odesláno 13. říjen 2012 Asi mas ColorLine edici, co? Tak tam je jine stresni okno nez u jinych 205tek. Vyndat ho z auta bez zniceni je temer nemozne. O vymene tesneni trochu pochybuju, ze by to bylo realizovatelne. Nejlepsi bude kdyz to tesneni ocistis a natres olejem, snad to pomuze. Jinak by bylo dobre vedet, v kterych mistech (resp proc) se ti tam ta voda dostava, treba je to vnejsim tesnenim okna. Ju a kaluz na podlaze byva nejcasteji zpusobena tesnenim zadnich okynek u 3 dverove verze. Jinak sem tam sakne taky pres antenu. Citovat
Mitja Odesláno 13. říjen 2012 Odesláno 13. říjen 2012 Jinak neco o zatekani zde: http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=48&t=1883&p=29540&hilit=zat%C3%A9k%C3%A1n%C3%AD#p29540 A mame tam jeste obsahlejsi temata o zatekani, jen je ted nemuzu najit. [upravil dne 13.10.12 08:30 od Mitja] Citovat
vinorak Odesláno 14. říjen 2012 Odesláno 14. říjen 2012 Jinak neco o zatekani zde: http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=48&t=1883&p=29540&hilit=zat%C3%A9k%C3%A1n%C3%AD#p29540 A mame tam jeste obsahlejsi temata o zatekani, jen je ted nemuzu najit. [upravil dne 13.10.12 08:30 od Mitja] pokud nejsou orezlý troxy tak jde vyndat v pohodě, dokoce i samotnáý těsnění jde vyndat, ale už jsem pak žádný jiný nesehnal. Takže nakonec proběhla výměna za funkční kus z jiného auta ( samozřejmě taky colorline, protože to má okno velkých rozměrů) Citovat
vinorak Odesláno 14. říjen 2012 Odesláno 14. říjen 2012 Jinak neco o zatekani zde: http://forum.205gti.org/viewtopic.php?f=48&t=1883&p=29540&hilit=zat%C3%A9k%C3%A1n%C3%AD#p29540 A mame tam jeste obsahlejsi temata o zatekani, jen je ted nemuzu najit. [upravil dne 13.10.12 08:30 od Mitja] pokud nejsou orezlý troxy tak jde vyndat v pohodě, dokoce i samotnáý těsnění jde vyndat, ale už jsem pak žádný jiný nesehnal. Takže nakonec proběhla výměna za funkční kus z jiného auta ( samozřejmě taky colorline, protože to má okno velkých rozměrů) já měl značku britax Citovat
vix Odesláno 21. listopad 2012 Odesláno 21. listopad 2012 u mé 205 mi těsnilo až do konce - jednoduché výklopné okénko. Chce to jen plechovku Silkalu92 a hodně péče. ... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.