Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

306 GTi-6, alebo postupný vývoj z ulice na trať


Ivkopivko12tka

Recommended Posts

kámo nesúhlasím. Už sem byl tých cyklónú strašne obkukaný. Ono sú to pekné kola, možno by sa mi sivé lúbili vícej, ale po tem čase co sme spolu strávili ich mám akurát tak dost. A vážá oproti ultraleggerám o 3 kila víc bez pneu na kus, sú to 6,5, OZ sú 7 tak to celkovo lepší vypadá a o tem jak to s nima drží a jede ani nemusí byt reči :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

díky moc všetkým, mám radost, že sa vám moja 306 líbí.

Béďo, máš pravdu že to vyzerá podobne jak Stanova, konec koncú \"nosíme\" tí isté papučky, máme rovnakú farbu, no já sem sa rozhodel, že znaky zahladzovat nebudu. Nejak ma to prešlo, minimálne v predu určite, pasuje tam :)

Malý update, nová hruška radičky, jinak klasika bežný servis, olej skrátený interval 7000km, dnes vymenený, znovu TOTAL quartz Racing 10w-50.

pár fotek

Fotka s ex-driverkovú 306, momentálne ju má Stano 306gti6 jak druhé auto

306_a_306_Ri_o_2.jpg

Bez_n_zvu.png

kolo kolo mlýnské

koefg.jpg

Introš rybím okem

greg.jpg

stará hruška

paka_old.jpg

nová 1

paka_3.jpg

nová 2

paka_2.jpg

nová 3

P_ka_1.jpg

pug.jpg

trčí nám kolečko

zadek.jpg

tuzing brothers

Tuzing_vs_tuning.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Marec - Máj 2014, ~170 000km

Servisné úkony + úpravy

- Rozvody + vodná pumpa,

- Olej Total Quartz Racing 10W50,

- výmena sériových brzdičov za brzdiče Brembo 4 piestkové z Coupé + platničky ATE, ( 2,5kg kus vs 5kg sériový) + odvzdušnenie a nastavenie bŕzd

- Tuhostne a výškovo nastaviteľný podvozok KW variant 2 Inox, (úspora cca 2kg predný tlmič s pružinou vs sériový podvozok)

- Disky OZ Ultraleggera 7x15 , (5.2 kg kus vs 8.5 kg cyklón predtým)

- Duralové rozširovacie podložky pod kolesá 20mm dopredu aj dozadu (dobudúcna asi 25-30mm dozadu).

- športový volant OMP

- kontrola a doplnenie klimatizácie na leto

- výmena nesvietiacej žiarovky v prístrojovke + premazanie pískajúceho kabínového ventilátora

kozmetické zmeny

- demontáž a zaslepenie zadného stierača

- zahladenie znakov vpredu aj vzadu + lakovačka maska + kapota + kufrové dvere

- lakovanie predného nárazníku, bol pomerne obitý v porovnaním so zvyškom auta,

- novinkou je nalakovaná strieška/krídlo zadných dverí

V dohľadnej dobe prebehne nejaký profesionálný photoshooting, lebo sa už na tie fotky z mobilu neviem pozerať.

A takto vyzerá teraz (mobil)

in_k.jpg

koleso_detail.jpg

koleso_zespodu.jpg

Zadn_kolo.jpg

Zpredu.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ďakujem za pochvalu aj za názor všeckým ;)

Taky sem to dlúho zvažoval, či predný znak nechat alebo né, fakt hodne dlho, ale pravda je taká, že vždy, keď som sa ocitol pri nejakej zahladenej (Stano, po novom Rišo (driverko)), tak som si na tom mohol oči vyočiť a do svojej som nasadal menej spokojný.

Prvý deň sa mi to zo začiatku až toľko nepáčilo, ale teraz po víkende a niekoľkých minútach pozorovania z rôznych uhlov môžem povedať, že auto dostalo iný - agresívnejší a športovejší výraz a páči sa mi to.

Prinajhoršom - porídím ešte jednu kapotu a masku, starý znak mám ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...
  • O 4 týdny později...

milý deníčku,

update: 174 000km

Najhorúcejšou novinkou (aj keď už asi mesiac) je zatiaľ origo volant OMP Corsica, ktorý som získal za veľmi výhodnú cenu (3tinovú - 4tinovú) a bol to fungláč, max niekoľko 100km najazdených.

Kvalita spracovania, či už ide o materiál ale aj \"pevnosť\" celého volantu je úplne niekde inde, než napodobenina, preto si dovolím malú radu: Nevyhadzujte peniaze za lacnejšie napodobeniny.

omp.jpg

Po jemnom boji sa mi podarilo získať S16 badge.

Z Peugeotu už ho oficiálne cez service box nebolo možné objednať, proste už neexistoval, \"nie sú na sklade\", alebo \"nie sú dostupné\" .. počítam, že ich výroba skončila 10r po ukončení výroby vozidla, keďže jeden kúsok je z 2010 a druhý z 2011.

S16.jpg

S16_1.jpg

S16_2.jpg

Našťastie, v dnešnej dobe sociálnych sietí, kedy je možné komunikovať takmer plnohodnotne s ľudmi aj opačného konca planéty som členom tzv. 306 GTi-6 appreciation group, kde sa pohybujú rôzni ľudia rôznych národností, ktorých spája práve toto auto, tak netrvalo dlho a narazil som na majitela firmy peugeot performance motorsports, ktorý sa zaoberá prestavbou týchto áut na okruhové špeciály a dokonca strká XU10J4RSiny aj do 205tiek :-)

Tento borec splašil ešte 2 zabalené nové nedotknuté kúsky (pár týždňov dozadu sa nachádzal na ebayi len 1 kus a týpeček si za to pýtal pomerne veľké dukáty).

Keď už sem niečo píšem, tak pri tejto príležitosti len leaknem plány do budúcna, ktoré prídu asi po sezóne pred začiatkom zimy:

1. Úpravy motora

Vybranie motora + prevodovky z auta - GO (prekrúžkovanie, výmena ojničných ložísk, remenice, kompletné vyčistenie a kopu namáhaných častí, leštenie kanálikov a všetky tie super veci, ktoré už robil tuná pretekáris Stano a nikoho neprekvapí, keď poviem, že to bude robiť on :super

2. Olejový chladič

(not sure, viem že niekto namiestne, že ho na bežné jazdenie nepotrebujem, ale keby som si zmyslel nejaké okruhy alebo do budúcna, keď už to bude celé vonku, tak by som to bol rád, keby to prebehlo naraz).

3. Ostré vačky

+ pravdepodobne programovateľná RJ k týmto vačkám, aby nezaháľali, uvidíme, možno len tak bez nej

4. Samosvorný diferenciál

bez debaty, takéto auto od ktorého očakávam min 190 koní po tejto úprave si ho zaslúži.

A tak...

[upravil dne 24/7/14 11:48 od Ivkopivko12tka]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...