Jump to content

Chcípání motoru.... P307


lukaro
 Share

Recommended Posts

Pánové, potřebuji poradit... Tak si to tak svištím, motor zahřátý na těch 90°C. Zastavím se u obchodu na nákup.... Přijdu asi po 2 minutách, nastartuji a co se neděje? Auto mi zdechne, fajn, nastartuji znova, zase auto zdechne, tak to už je divné. Otáčky kolísají pod 1tis. tak zkouším trochu plynu, prohnat to.... Pak když zastavím se otáčky drží na těch 1tis., ale proč mi to chcípalo? Měnila se spojka, ale to včera a jezdil jsem pak celé odpoledne bez problému, i dnes dopoledne. Raději se ptám, protože pak nechci aby se pokazil celý motor a já nevím co ještě..... Tak snad poradíte, co to tak může být. Díky :)

[upravil dne 20/6/12 11:52 od Lukáš_307]

[upravil dne 20/6/12 11:54 od Lukáš_307]

Link to comment
Share on other sites

No, měl jsem něco podobného. Možností je ale spousta. Palivové čerpadlo, lambda sonda, řídící jednotka, čidlo tlaku vzduchu, volnoběžný regulační ventil.

Být tebou, hodil bych to na diagnostiku, jednoznačně říct, co to dělá se nedá.

Link to comment
Share on other sites

Omlouvám se, já to tu nějak zazdil..... No svíčky? Nevím....mám je od té doby co jsem auto koupil, ale kdo a kdy je předtím měnil? Těžko říct.... Jinak jsem si všiml, že když stojím na místě, jen tak to \"tůruju\" a točím motor do vysokých otáček a pak pustím plyn, otáčky spadnou na těch cca 7-8000 a pak se pomalu dostanou do těch 10tis.

Link to comment
Share on other sites

Tak já to říkám teď jen odhadem, je tam těch 900 a trochu méně. Ale i tak, prostě to brutálně spadne..

EDIT: nechápu proč jsem psal 9000 místo 900 :D

[upravil dne 20/6/12 11:51 od Lukáš_307]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

diag něco píše ?? todle bejvá problem škrticí klapky nebo čidla tlaku v sání tento motor už má elektronickou klapku skusil bych ji vyčistit a udělat reset adaptačních hodnot nebo zlobý čidlo kliky ale tomu moc nevěřím by chcípalo i za jízdy v otáčkách

Link to comment
Share on other sites

Auto bylo na kompletní diagnostice a bez problémů! Nic to nenašlo, že by něco mechanického? A dále mám tento problém: Měnil jsem kompletní spojkovou sadu.....po sešlápnutí spojky na podlahu mi to zavrže. Ale zabírá krásně, neprokluzuje, nic.... A potom, když jedu, něco mi chrastí. Jako kdyby někdo cinkal klíčkama. Tohle vše začalo dělat až po výměně spojky. Ale to vrzání bylo už před výměnou..... Co s tím? Děkuji :)

Link to comment
Share on other sites

Během jízdy, spíše až jsem více rozjetý.... Ono mám spojku od LUK, ale ložisko divně pasovalo, bylo spíše takové volnější, na té hřídeli, jestli necinká právě to ložisko. Ale představa, že zase sundat celou nápravu, převodovku......jednou stačilo ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...