Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Ahoj,

tak jsem dnes při cestě zpět z Ostravy do Kopřivnice dostal pokutu za předjíždění za křižovatkou přes plnou .... je to ta křižovatka po dlouhé táhle rovině po výjezdu z Mošnova .... no jsem trouba a nevydržel jsem, protože 406 předemnou jela pomalu...ale podle pravidel:super

Pokud to zmíněný řidič čte, musí se ještě teď smát, jsem ho předjel, protože jsem neviděl zaparkovanou policejní oktávku, ta hned vystartovala, 406ku předjela a mě ze zadu stavěla \"stop\":(:(

každopádně moje chyba, bylo to za 500 kč. nevíte náhodou podle přiložené složenky, jestli to je i s body? Policista říkal že není... ale rád bych si to ověřil ....mělo by to být předjíždění přes plnou? nevím co ty paragrafy na lístku znamenají...

PS: policista byl ale super, varoval mě, at si tady na tom úseku dávám bacha, že je tam často posílají...

§125c/1k by měla být bloková pokuta do 2000 kč bez bodů... jsem to teď našel

post-22227-14109623487606_thumb.jpg

[upravil dne 15/4/12 14:11 od Milhausekkk]

Odesláno

Já zas dostal pokutu za parkování na placeným parkovišti bez lístku:D šel sem jen vedle do obchodu - byl sem tam dvě minuty takže než bych si koupil lístek trvalo by to dýl ale bohužel když sem přicházel k autu tak už tahal botičku z kufru - nevim jak by ji na vypouklý 17tky na P406 nasadil:D ale nic no řikal že je to taky bez bodů a že to bylo poprvý, neodporoval sem a pokecal s nim, tak jen za dvě kila;)

Odesláno

§125c/1 k je všeobecný přestupek který není vyjmenovaný v ostatních §. To máš štěstí, že Ti nenapsal za správný přestupek, protože - za předjíždění vozidla v případech, ve kterých je to zákonem zakázáno je 7 bodů, pokuta v blokovém řízení nelze a ve správním řízení 5000 - 10000,-Kč a zákaz řízení na 6-12 měsíců a porušení to je §125c odst. 1, písm.f bod 7.

[upravil dne 15/4/12 16:10 od Laďa]

Guest Džůny
Odesláno

Myslíš tu křižovatku před Skotnicí? Smůla, že sebrali zrovna tebe. Já tam vždycky jedu \"natruc\" maximálně 90-100 za hodinu, protože tam všichni jezdí jako prasata...

Ale ještě se mi nestalo, že bych tam potkal hlídku.

Guest Scratch
Odesláno

vzdycky se to da ukecat, ja u Sobotky dostal za dvojitou plnou 100 Kc pokutu :)

Odesláno

Asi před dvouma rokama sme jeli do Kroměříže pro motorku a vjeli sme omylem do jednosměrky ve který sme proti nám potkali soudruhy:D tak se za náma vydali a po zastavení sme platily za:

Felicie totálně zrezlá s dírama v blatnících ale jinak ok, vozejk ok ale s propadlou STK, jízda jednosměrkou (samozřejmě v protisměru), zaplatily sme 500Kč a nechali nás jet dál:D

Odesláno
Myslíš tu křižovatku před Skotnicí? Smůla, že sebrali zrovna tebe. Já tam vždycky jedu \"natruc\" maximálně 90-100 za hodinu, protože tam všichni jezdí jako prasata...

Ale ještě se mi nestalo, že bych tam potkal hlídku.

Néé, projedeš celý Mošnov ve směru od Příbora, na konci Mošnova máš po levé ruce benzinu no a pak dále na Ostravu je to dlouhá rovina, která končí křižovatkou s omezením na 50km/h ..... no a já jel z opačného směru a oni stáli u téhle křižovatky .... a já blb ho předjel hned za křižovatkou, ale ještě přes plnou čáru... zastavili mě skoro u té benziny

Odesláno
Parkovací poplatek je nařízení obce, takže přestupek dle §46 odst.1 zákona č. 200/90Sb. - nejedná se o dopravní přestupek.
No.. to jde jen o to, co Ti polda napálí. Taky by mohl porušení nařízení dfané dopravní značkou, pak by se o dopravní přestupek jednalo. Myslím, že správně by měl uplatnit oba přestupky a trestat podle závažnějšího. Tedaaaa... aniž bych to komukoli přál...
Guest Džůny
Odesláno

Néé, projedeš celý Mošnov ve směru od Příbora, na konci Mošnova máš po levé ruce benzinu no a pak dále na Ostravu je to dlouhá rovina, která končí křižovatkou s omezením na 50km/h ..... no a já jel z opačného směru a oni stáli u téhle křižovatky .... a já blb ho předjel hned za křižovatkou, ale ještě přes plnou čáru... zastavili mě skoro u té benziny

Jo, už vím. Tak tam jsem je už několikrát viděl. Mají tam plácek naprosto ideální na postávání...

Odesláno

jejj, vy ale mate tie pokuty, 200, niekto pisal i 100 korun... u nas sa moc neseru, za ten isty priestupok by bolo 60 eur, co je cca 1500 kc :-D

inac ja som tento rok dostal asi jeden :-D za vytlaceni cesty(merali,ja som predbiehal, zbadal som radar, tak som zabrzdil,pak museli odsunut z cesty :D )pokecal som s policajtom a bolo to za 20 eur :-D kolega predomnou nameranych 120-130 za 60 eur :-D

Guest Scratch
Odesláno
Scratch: Já jel z Paky do JC, z Babáku jsem předjížděl, natočili mě vrtulníkem a byl jsem pak bez papírů, ukecat se to nedalo...

jjaaaaj, tam pouzivaj vrtulnik? A kurna, ja z bolky do jicina bezne drandim kolem 130 :/

Odesláno
Parkovací poplatek je nařízení obce, takže přestupek dle §46 odst.1 zákona č. 200/90Sb. - nejedná se o dopravní přestupek.
No.. to jde jen o to, co Ti polda napálí. Taky by mohl porušení nařízení dfané dopravní značkou, pak by se o dopravní přestupek jednalo. Myslím, že správně by měl uplatnit oba přestupky a trestat podle závažnějšího. Tedaaaa... aniž bych to komukoli přál...

Záleží jaká je v daném místě dopravní značka. Ale vyznačení parkoviště s parkovacím automaten IP13c je informativní značka. Takže jen informuje a dané nařízení ukládá povinnost.

[upravil dne 16/4/12 09:57 od Laďa]

Odesláno

Asi jo... Někdy však bývá kdesi před značka \"zákaz stání\", nebo \"zákaz zastavení\", protože implicitně není stání a zastavení v obci zakázáno. Jde prostě o celkovou situaci, jak pravíš.

Odesláno

jjaaaaj, tam pouzivaj vrtulnik? A kurna, ja z bolky do jicina bezne drandim kolem 130 :/

Z vrtulníku zatím neumí měřit. Hlídají předjíždění, přednosti apod. Není proti němu obrany :(

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...