222johny222 Odesláno 28. březen 2012 Odesláno 28. březen 2012 jo je lepší vyměnit oba dva čepy.... to je jak s brzdama,taky nevyměníš destičky jen na jedny straně,ale udělaš obě dvě Citovat
Jirka.budejovice Odesláno 28. březen 2012 Odesláno 28. březen 2012 Jsou to na 100% čepy řízení. To samé jsem měl loni na autě. Nezapomeň pak nechat udělat geometrii, jak už bylo zmíněno. Citovat
Finy Odesláno 28. březen 2012 Autor Odesláno 28. březen 2012 vážení přátelé, děkuji za rady, o víkendu na to vlítnu Citovat
P607Olda Odesláno 28. březen 2012 Odesláno 28. březen 2012 ještě jsem zapoměl dodat, že když přidám plyn, tak to táhne do leva a když pustím plyn, tak to zase cukne do prava. známý mí říkal, že to je na 90% homokinetický kloub, ale raději se chci ještě poradit než se do něčeho pustím Silentbloky, které drží rameno. Známého pošli na přeškolení. Taky zkontroluj ostatní vůle, ale právě toto je typický projev. Citovat
Finy Odesláno 28. březen 2012 Autor Odesláno 28. březen 2012 tak to pak mění situaci, to zase bude pakárna to se musím kouknout jak se to dělá Citovat
P607Olda Odesláno 28. březen 2012 Odesláno 28. březen 2012 Tak to já nevím, já jsem teoretik:D:D Když si představíš rozložení sil, kolo zabere a potáhne dopředu, silentbloky ramene jsou blíže středu auta a ten přední má vůli, tak se rameno pohne \"pod auto\", ale řídící tyč je ve stálé poloze = vybočí kolo. Může být i zadní silentblok, ale tehdy vybočení není tak markantní. Zkontroluj a odstraň všechny vůle, tedy: - silentbloky ramena - dolní kulový čep - čep řízení, krajní nebo vnitřní - horní uložení (pozná se tak, že se péro nakrucuje) - uložení (silentbloky) stabilizátoru - tyčky stabilizátoru Vibrace = vyvážit kola a zároveň odstranit vůle na přední nápravě. Po výměně některých dílů je potřeba zkontrolovat sbíhavost. Citovat
fejfarz Odesláno 28. březen 2012 Odesláno 28. březen 2012 Mě to taky dělal na P 306 silentblok na rameni. Blbě se to z toho ramene sundavá a ještě hůř se lisuje ten nový. Nechal jsem to dělat v servisu. Cukal mi volant při rozjezdu a když jsem ubral plyn. Samozřejmě mi měnili i čep řízení asi byl kvůli tomu taky v háji a nakonec nezbytná geometrie za 2.500 bylo auto jak nové. Citovat
Finy Odesláno 28. březen 2012 Autor Odesláno 28. březen 2012 no uvidíme co vše to bude, musí to ale vydržet do víkendu, dřív se k tomu nedostanu, ale pokud by vás ještě něco napadlo, budu vděčný za každou radu Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.