Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno
ještě jsem zapoměl dodat, že když přidám plyn, tak to táhne do leva a když pustím plyn, tak to zase cukne do prava. známý mí říkal, že to je na 90% homokinetický kloub, ale raději se chci ještě poradit než se do něčeho pustím

Silentbloky, které drží rameno.

Známého pošli na přeškolení.

Taky zkontroluj ostatní vůle, ale právě toto je typický projev.

Odesláno

Tak to já nevím, já jsem teoretik:D:D

Když si představíš rozložení sil, kolo zabere a potáhne dopředu, silentbloky ramene jsou blíže středu auta a ten přední má vůli, tak se rameno pohne \"pod auto\", ale řídící tyč je ve stálé poloze = vybočí kolo.

Může být i zadní silentblok, ale tehdy vybočení není tak markantní.

Zkontroluj a odstraň všechny vůle, tedy:

- silentbloky ramena

- dolní kulový čep

- čep řízení, krajní nebo vnitřní

- horní uložení (pozná se tak, že se péro nakrucuje)

- uložení (silentbloky) stabilizátoru

- tyčky stabilizátoru

Vibrace = vyvážit kola a zároveň odstranit vůle na přední nápravě.

Po výměně některých dílů je potřeba zkontrolovat sbíhavost.

Odesláno

Mě to taky dělal na P 306 silentblok na rameni. Blbě se to z toho ramene sundavá a ještě hůř se lisuje ten nový. Nechal jsem to dělat v servisu. Cukal mi volant při rozjezdu a když jsem ubral plyn. Samozřejmě mi měnili i čep řízení asi byl kvůli tomu taky v háji a nakonec nezbytná geometrie za 2.500 bylo auto jak nové.:papa

Odesláno

no uvidíme co vše to bude, musí to ale vydržet do víkendu, dřív se k tomu nedostanu, ale pokud by vás ještě něco napadlo, budu vděčný za každou radu

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...