Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Odesláno

Ahojte , prosim vas pekne ... Musim si uz kupit novu bateriu. Neviem ci bola menena predslim majtelom ale myslim ze uz ma dost rokov za sebou. Uz po piaty raz som ju musel startovat cez startovacie kable lebo sa mi cez noc vybila. Potom zase isla tak 3-5 dni a zase startovat cez kable :)

Este tam mam aj celkom slusne repraky bez subwooferu.

Takze by som potreboval poradit aku bateriu treba kupit.

Rozmery?ampere(44?)?Proste vlastne vsetko aj aku znacku atd :)

Je to peugeot 206 1.4E benzin (verzia - 2AKFWF - nie som si isty pravostou)

Rok vyroby - 2003

VIN - VF32AKFWF42968578

Vopred velmi pekne dakujem.

[upravil dne 6/2/12 13:42 od depor99]

Odesláno

Mimochodom , chcem tam kvalitnu baterku ale nie zas moc drahu... A aby ju stihal alternator dobijat :) Nie ze budem musiet ju este k tomu kazdy druhy mesiac nabijat ...

EDIT: A aky je rozdiel medzi bezudrzbovou baterkou a tou co sa musi udrziavat? Cosi som cital ze do tej udrzbovej musi clovek dolievat destilovanu vodu ... Ako casto ju musi clovek dolievat? A nieco o tom prosim :(

[upravil dne 6/2/12 13:30 od depor99]

Odesláno

To si mi teda moc neporadil :) To bola len doplnujuca otazka k tej hlavnej na ktoru si mi neodpovedal :)

S tim si starosti nerobim ze som nenastartoval ze by tam nebola voda ... Lebo ako som napisal ... Ked som ju nastartoval cez startovacie kable tak este zopar dni normalne fungovala a normalne som nastartoval. Proste uz je stara uz sa nedobije ...

Odesláno

bateria ti tam vojde aj 74A-odmeraj si priečinok kde je bateria.Ved ten istý priestor ma aj 2.0HDI a ten má 74A bateriu.Čím silnejšia tým lepšia.

A čo sa týka značky tak Varta a dobre sa my osvedčila Banner,mám ju teraz v 2 P405 a pojde aj do 206SW.A zoberem zase tu 80A aku som bral do P405. A to 206 je tiež len 1.4 benzín.

Určite vydrží dlhšie a nebude sa trápiť ani v mrazoch.A rozdiel možno 40e ma nezabije

Odesláno

Uhm zatial dakujem za odpovede :) No zial stale mi to nestaci :) Neni niekde napisane ake su to presne rozmery ... Hadam to tam nebudem merat krajcirskym metrom :D A ja viem ze cim viac amperov tim lepsie ... Ale neni nahodou pravda to ze sa nebude stihat dobijat?Neviem cito plati pri A/h alebo cisto amperi ...

Mohol by mi tu napisat niaky clovek co sa fakt vyzna aj bez skusenosti? :)

Ale dakujem za doterajsie odpovede

[upravil dne 6/2/12 15:36 od depor99]

Odesláno

Ja mám 63 Ah, 610 EN pri štarte a je to VARTA Silver Dynamic, mám ju presne 2 roky a zaťial bez problémov štartuje aj napriek náročnému autohifi na prúd...dva zosíky v kufri + woofer a 4+ kompo sada vo dverách...sem tam hlavne cez zimu ju napojím na nabíjačku nech sa poriadne nabije a hotovo ale funguje dobre som spokojný a cena bola okolo 100 euro :D rozmerovo väčšiu by som do držiaku už nenapchal :( zobral som najväčšiu aká tam vošla a táto VARTA viem že je dobrá značka...dáva sa aj do prvovýroby vozidiel :) Ja by som vyberal VARTA, BANNER, EXIDE...jedine tieto

Odesláno

Ježiši, jakého odborníka by si chcel na výmenu baterky preboha... :roll:D

Keby si si klikol na ten odkaz čo som ti dal tak dole máš rozmery Dĺžka [mm] 207 mm Šírka [mm] 175 mm Výška [mm] 190 mm...

Proste kùpiš baterku v daných rozmeroch s plusovým pólom na pravej strane... 1.4ke stačí hociaká normálnejšia \"značka\" a od 40Ah hore... ;)

Odesláno

Tak prepac ale kedze zatial nezarabam vela , tak si nemozem dovolit len tak rozhadzovat peniaze :)

Mohla by tam isst tato? http://www.autobaterie24.sk/varta-blue-dynamic/varta-blue-dynamic-12v-52ah-c22

alebo tuto ... http://www.autobaterie24.sk/varta-black-dynamic-12v-45ah-b19

A bude ich stihat alternator dobijat?

[upravil dne 6/2/12 21:56 od depor99]

[upravil dne 6/2/12 21:58 od depor99]

Odesláno

Teraz som nasiel novu vec... Polarita 1 alebo 0 ??? Ja som z toho uz blazon :D

Naco su vlastne tie ampere/hodina?V com to bude lepsie ked budem mat viac ? A v com bude lepsie ak budem mat viac startovacich amperov?

Prosim vas pekne moze mi niekto jednoznacne poradit ? Lebo ja uz som uplne zufaly :( Stale nad tim rozmyslam a hladam jak pako ... Uz potrebujem auto ...

[upravil dne 6/2/12 22:11 od depor99]

[upravil dne 6/2/12 22:13 od depor99]

Odesláno

já jsem koupil 44Ah starter (45euro) a mám ji rok a teď v -20 startije na druhé otočení.

Jestli máš málo peněz tak kup v Autokelly baterku starline s 3 letou zárukou

nebo

http://www.intercars.cz/data/data/file/aktuality/IC_Trefa/IC_Trefa_2012/IC_Trefa_5-6_2012.pdf

Tu si najdi kterou potřebuješ http://www.autobaterie-varta.net/konfigurator/

viděl bych to na 45-55Ah u benzínu startovací proud řešit nemusíš.

Odesláno

Dakujem za odpoved. Konecne niaka poriadna odpoved :) Tie peniaze nemusime az tak moc riesit ja len ze nad 100 eur by som urcite nesiel. Cize tak do 70-75 eur (priblizne 1800 ceskych korun) .

Je podla teba lepsie bezudrzbovu alebo udrzovu ?

A mimochodom , prave som si uvedomil ze ja mam mat plusko na lavej strane :( A ako tak kukam tie varty tak vsetky maju plusko na pravej strane :(

[upravil dne 7/2/12 00:24 od depor99]

[upravil dne 7/2/12 01:24 od depor99]

[upravil dne 7/2/12 01:25 od depor99]

Odesláno

Prosim vas mozte mi poradit na tu spravu pred touto :( Ja uz fakt potrebujem kupit tu baterku ... Kazdy na mna vyskakuje ako primrdany ze potrebuje toto hento ... Prosim vas ja uz som zufaly ...

Odesláno

Ked si nevieš pomocť tak chod do predajne so svojou starou baterkou a povedz im že chceš rozmermi a kontaktami taku istu a maš pokoj.Aj ked si myslim že ked maš + a minus na opak tak stačí otočiť bateriu ako treba a kable by mali dočiahnuť

Odesláno
otočiť bateriu ako treba a kable by mali dočiahnuť

To veru nie, aj oká by boli ľavé, proste nepasovné.

Choď pred Mototechnu, otvor kapotu a oni ti predajú tú správnu. Aspoň tu vybehne predavačka a opozrie.

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...