depor99 Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 Ahojte , prosim vas pekne ... Musim si uz kupit novu bateriu. Neviem ci bola menena predslim majtelom ale myslim ze uz ma dost rokov za sebou. Uz po piaty raz som ju musel startovat cez startovacie kable lebo sa mi cez noc vybila. Potom zase isla tak 3-5 dni a zase startovat cez kable Este tam mam aj celkom slusne repraky bez subwooferu. Takze by som potreboval poradit aku bateriu treba kupit. Rozmery?ampere(44?)?Proste vlastne vsetko aj aku znacku atd Je to peugeot 206 1.4E benzin (verzia - 2AKFWF - nie som si isty pravostou) Rok vyroby - 2003 VIN - VF32AKFWF42968578 Vopred velmi pekne dakujem. [upravil dne 6/2/12 13:42 od depor99] Citovat
depor99 Odesláno 6. únor 2012 Autor Odesláno 6. únor 2012 Mimochodom , chcem tam kvalitnu baterku ale nie zas moc drahu... A aby ju stihal alternator dobijat Nie ze budem musiet ju este k tomu kazdy druhy mesiac nabijat ... EDIT: A aky je rozdiel medzi bezudrzbovou baterkou a tou co sa musi udrziavat? Cosi som cital ze do tej udrzbovej musi clovek dolievat destilovanu vodu ... Ako casto ju musi clovek dolievat? A nieco o tom prosim [upravil dne 6/2/12 13:30 od depor99] Citovat
ChouLu Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 ja dolejvam jednou za pul roku a v lete i driv,kdyz nema takovou kapacitu kdyz tam voda nebude,tak nenastartujes Citovat
depor99 Odesláno 6. únor 2012 Autor Odesláno 6. únor 2012 To si mi teda moc neporadil To bola len doplnujuca otazka k tej hlavnej na ktoru si mi neodpovedal S tim si starosti nerobim ze som nenastartoval ze by tam nebola voda ... Lebo ako som napisal ... Ked som ju nastartoval cez startovacie kable tak este zopar dni normalne fungovala a normalne som nastartoval. Proste uz je stara uz sa nedobije ... Citovat
Cinicman Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 Ja som minulú zimu (2010/11) kúpil Energizerku a zatiaľ štartujem na brnk. Mal som baterku od novoty (Varta 38Ah) a vydržala skoro 6 rokov. Dúfam, že Energizer ma nesklame... Je to presne táto: http://www.akumulator.sk/autobaterie/osobne-automobily/energizer/energizer-12v-45ah-e-l1-400.html [upravil dne 2/6/2012 15:12 od Cinicman] Citovat
abula71 Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 bateria ti tam vojde aj 74A-odmeraj si priečinok kde je bateria.Ved ten istý priestor ma aj 2.0HDI a ten má 74A bateriu.Čím silnejšia tým lepšia. A čo sa týka značky tak Varta a dobre sa my osvedčila Banner,mám ju teraz v 2 P405 a pojde aj do 206SW.A zoberem zase tu 80A aku som bral do P405. A to 206 je tiež len 1.4 benzín. Určite vydrží dlhšie a nebude sa trápiť ani v mrazoch.A rozdiel možno 40e ma nezabije Citovat
depor99 Odesláno 6. únor 2012 Autor Odesláno 6. únor 2012 Uhm zatial dakujem za odpovede No zial stale mi to nestaci Neni niekde napisane ake su to presne rozmery ... Hadam to tam nebudem merat krajcirskym metrom A ja viem ze cim viac amperov tim lepsie ... Ale neni nahodou pravda to ze sa nebude stihat dobijat?Neviem cito plati pri A/h alebo cisto amperi ... Mohol by mi tu napisat niaky clovek co sa fakt vyzna aj bez skusenosti? Ale dakujem za doterajsie odpovede [upravil dne 6/2/12 15:36 od depor99] Citovat
lacek206 Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 Ja mám 63 Ah, 610 EN pri štarte a je to VARTA Silver Dynamic, mám ju presne 2 roky a zaťial bez problémov štartuje aj napriek náročnému autohifi na prúd...dva zosíky v kufri + woofer a 4+ kompo sada vo dverách...sem tam hlavne cez zimu ju napojím na nabíjačku nech sa poriadne nabije a hotovo ale funguje dobre som spokojný a cena bola okolo 100 euro rozmerovo väčšiu by som do držiaku už nenapchal zobral som najväčšiu aká tam vošla a táto VARTA viem že je dobrá značka...dáva sa aj do prvovýroby vozidiel Ja by som vyberal VARTA, BANNER, EXIDE...jedine tieto Citovat
Cinicman Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 Ježiši, jakého odborníka by si chcel na výmenu baterky preboha... Keby si si klikol na ten odkaz čo som ti dal tak dole máš rozmery Dĺžka [mm] 207 mm Šírka [mm] 175 mm Výška [mm] 190 mm... Proste kùpiš baterku v daných rozmeroch s plusovým pólom na pravej strane... 1.4ke stačí hociaká normálnejšia \"značka\" a od 40Ah hore... Citovat
depor99 Odesláno 6. únor 2012 Autor Odesláno 6. únor 2012 Tak prepac ale kedze zatial nezarabam vela , tak si nemozem dovolit len tak rozhadzovat peniaze Mohla by tam isst tato? http://www.autobaterie24.sk/varta-blue-dynamic/varta-blue-dynamic-12v-52ah-c22 alebo tuto ... http://www.autobaterie24.sk/varta-black-dynamic-12v-45ah-b19 A bude ich stihat alternator dobijat? [upravil dne 6/2/12 21:56 od depor99] [upravil dne 6/2/12 21:58 od depor99] Citovat
depor99 Odesláno 6. únor 2012 Autor Odesláno 6. únor 2012 Teraz som nasiel novu vec... Polarita 1 alebo 0 ??? Ja som z toho uz blazon Naco su vlastne tie ampere/hodina?V com to bude lepsie ked budem mat viac ? A v com bude lepsie ak budem mat viac startovacich amperov? Prosim vas pekne moze mi niekto jednoznacne poradit ? Lebo ja uz som uplne zufaly Stale nad tim rozmyslam a hladam jak pako ... Uz potrebujem auto ... [upravil dne 6/2/12 22:11 od depor99] [upravil dne 6/2/12 22:13 od depor99] Citovat
mmmb Odesláno 6. únor 2012 Odesláno 6. únor 2012 já jsem koupil 44Ah starter (45euro) a mám ji rok a teď v -20 startije na druhé otočení. Jestli máš málo peněz tak kup v Autokelly baterku starline s 3 letou zárukou nebo http://www.intercars.cz/data/data/file/aktuality/IC_Trefa/IC_Trefa_2012/IC_Trefa_5-6_2012.pdf Tu si najdi kterou potřebuješ http://www.autobaterie-varta.net/konfigurator/ viděl bych to na 45-55Ah u benzínu startovací proud řešit nemusíš. Citovat
depor99 Odesláno 7. únor 2012 Autor Odesláno 7. únor 2012 Dakujem za odpoved. Konecne niaka poriadna odpoved Tie peniaze nemusime az tak moc riesit ja len ze nad 100 eur by som urcite nesiel. Cize tak do 70-75 eur (priblizne 1800 ceskych korun) . Je podla teba lepsie bezudrzbovu alebo udrzovu ? A mimochodom , prave som si uvedomil ze ja mam mat plusko na lavej strane A ako tak kukam tie varty tak vsetky maju plusko na pravej strane [upravil dne 7/2/12 00:24 od depor99] [upravil dne 7/2/12 01:24 od depor99] [upravil dne 7/2/12 01:25 od depor99] Citovat
depor99 Odesláno 7. únor 2012 Autor Odesláno 7. únor 2012 Prosim vas mozte mi poradit na tu spravu pred touto Ja uz fakt potrebujem kupit tu baterku ... Kazdy na mna vyskakuje ako primrdany ze potrebuje toto hento ... Prosim vas ja uz som zufaly ... Citovat
abula71 Odesláno 7. únor 2012 Odesláno 7. únor 2012 Ked si nevieš pomocť tak chod do predajne so svojou starou baterkou a povedz im že chceš rozmermi a kontaktami taku istu a maš pokoj.Aj ked si myslim že ked maš + a minus na opak tak stačí otočiť bateriu ako treba a kable by mali dočiahnuť Citovat
lacek206 Odesláno 7. únor 2012 Odesláno 7. únor 2012 Chod do servisu PEUGEOT a tam ty dajú takú akú presne potrebuješ a nemusíš nič riešiť... keď tomu nerozumješ... Citovat
P607Olda Odesláno 7. únor 2012 Odesláno 7. únor 2012 otočiť bateriu ako treba a kable by mali dočiahnuť To veru nie, aj oká by boli ľavé, proste nepasovné. Choď pred Mototechnu, otvor kapotu a oni ti predajú tú správnu. Aspoň tu vybehne predavačka a opozrie. Citovat
JuloI Odesláno 7. únor 2012 Odesláno 7. únor 2012 Ja mam Vetra Silver dynamic 52Ah Chod do predajne tam ti na tvoje auto poradia spravnu rozmermi aj kapacitou A nekupuj na benzinovej pumpe alebo v tescu. Citovat
Guest maniaksoft Odesláno 7. únor 2012 Odesláno 7. únor 2012 http://www.autobaterie-pema.cz/cs/konfigurator-autobaterii.html Citovat
Cinicman Odesláno 7. únor 2012 Odesláno 7. únor 2012 Alebo: http://www.autobaterie.benben.sk/index.php Viac už toho od nás ani nemôžeš chcieť... ak si aj napriek tomu netrúfaš tak jedine osobne mototechna/servis... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.