vlp Odesláno 6. duben 2005 Odesláno 6. duben 2005 Potreboval by som zohnat hlavu na motor na P205 1,8D rok vyroby 1991, keby sa niekomu valala v garazi dajte vediet pls....dost ma to suri, alebo keby ste vedeli o nejakom vrakovisku kde by sa dala zohnat....diky:) Citovat
Ladis Odesláno 8. duben 2005 Odesláno 8. duben 2005 Zrovna v nejližší době budu jednu rozdělávat a bude mi jedna řebývat. Ovšem v Bratislavě taky jistě jezdí 205 a na inzerát jistě seženeš dřív a snadněji.... Citovat
oddie Odesláno 8. duben 2005 Odesláno 8. duben 2005 No, skoro bych odhadl, že pro něj vyjde líp zajet si pro ni do Brna, nejni to tak daleko. Co jsem se kdy bavil z nějakým Slovákem na téma díly, většinou si stěžovali na horší výběr a ceny, tam u nich, dost jich jezdilo pro díly do Čech... Citovat
vlp Odesláno 10. duben 2005 Autor Odesláno 10. duben 2005 a za kolko by si sa jej rad zbavil a kedy asi? lebo to auto stoji v servise a trocha im tam zavadzia:) Inak oddie ma pravdu, na Slovensku to s dielmi -cenami (a aj s autami je dost horsie ako v Cechach). Aj preto moja 205 jazdi na ceskych znackach. [Editován dne 10/4/05 vlp] Citovat
vlp Odesláno 10. duben 2005 Autor Odesláno 10. duben 2005 inak tu su obrazky tej mojej \'pokazenej\' hlavy, tak dufam ze ta tvoja vyzera lepsie (ono ja velmi neviem ako ma vyzerat \'dobra\') [Editován dne 29/4/05 vlp] Citovat
Ladis Odesláno 11. duben 2005 Odesláno 11. duben 2005 Co s ní máš špatnýho? Přijdemi dobrá, podle fotek.... nebo jsem neco zásadního přehlídnul. Ještě na ni jezdím a to úspěšně. Přijde vyměnit (pokud nenastane nějaká komplikace s tou co tam má přijít - nepředpokládám) asi za 2 týdny. Máš tu první verzi bez gefírek ventilů? Nebo už s menšíma vodítkama ventilů s gufírkama? Stačilo by zabrousit sedla ventilů, srovnat, trochu očistit a nahodit z5. Uložení vačky máš podle fotek v solidním stavu ... Takže se trošku podivuju, proč sháníš druhou.... Citovat
vlp Odesláno 11. duben 2005 Autor Odesláno 11. duben 2005 ja sa do toho moc nevyznam, videl som hlavu prvy krat v zivote;). No a typek v servise mi povedal ze tato je uz zla a nepouzitelna, zevraj ten piest je uz tenky ako ziletka a aj to sedlo kam zapada je moc vybruseny a ze ked to bude este brusit ze sa to nebude dat nastavit a bude to zrat olej. (ktoreho aj teraz spapa dost:(. Ale kedze viem ako to chodi v servisoch, zatial som mu to dal poskladat a uvidime ako sa to bude spravat, podla toho budem tu hlavu menit. Lebo ked som to auto kupil, startovalo aj pri -20 po dvoch tyzdnoch stania na prvy pokus, potom som dal vymenit trysky a skontrolovat tlaky v motore a odvtedy som nenastartoval v 90%pripadoch. Citovat
oddie Odesláno 11. duben 2005 Odesláno 11. duben 2005 Ale kulový už! Jestli ta hlava sama o sobě není prasklá, tak je v pořádku! Pokud není křivá, tak zvládne ještě min. dva přebrusy, zančky pro maximální přebrus má ještě hodně hluboké, to je vidět i na té fotce. Akorát to chce dát nové ventily a sedla, ale to je u starých motorů dost často, není to taková rána a je to jistější řešení než zabrušovat ty staré. Můj návrh: Hlavu nechat otlakovat, pokud nemá někde prasklinku, a oměřit, jestli není křivá. Pokud bude OK, tak přelisovat vodítka, dát nové ventily plus to co k nim patří, těsnění, gufera, správně nastavit vůle, a hlava je jak nová (případně ještě zkouknout vírové komůrky). Bude to stát nějaký penis, ale se starší někde koupenou hlavou by bylo dost možná potřeba udělat totéž... Pokud je tohle příliš drahá varianta, a chceš, aby to \"jen tak eště nějakou chvilku jezdilo\", kup si celý motor, a tenhle prodej na díly. Ale je to sázka do loterie, jaký ten motor bude... Citovat
vlp Odesláno 11. duben 2005 Autor Odesláno 11. duben 2005 presne to som nechal urobit, malo by to byt hotove pozajtra tak uvidime ako to bude vrcat Ono nie je to lacna varianta ale ked uz som si tu 205 dost oblubil Citovat
vlp Odesláno 23. duben 2005 Autor Odesláno 23. duben 2005 tak konecne mi po 3 tyzdnoch vratili auto so servisu....vymenili snad vsetko, 2 kladky, rozvodovy a klinovy remen, tesnenia pod hlavou a neviem ake este vsetky, vymena oleja, chladiacej kvapaliny....hlava ostala stara. Este aby som nezabudol predtym sa menili aj trysky. Lenze isiel som auto prevetrat a vobec nema tah, na dvojke a trojke este ako tak, na 4 a 5 je to o zivot kym sa rozbehne a ide maximalne 100km/h a na 5 stale citit ako keby motor nieco dusilo. Dym z vyfuku je stale modry, predtym to sice bolo podobne ale len kym sa motor zahrial, potom to bolo v poho. A po prejdeni cca 80km zacal mat motor zvuk ako stary traktor, a pri volnobehu zacal skapinat, ledva som dosiel domov. Cim by to mohlo byt??? Pojdem im to v pondelok oplieskat ale chcel by som priblizne vediet co tomu moze byt aby ma neodbili dakou blbostou. Dik [Editován dne 24/4/05 vlp] Citovat
Ladis Odesláno 25. duben 2005 Odesláno 25. duben 2005 Tak to jsme na tom momentálně stejně. Kompletně udělaná hlava (přebroušení, vodítka ventilů, gufírka,zabroušení ventilů,zaškrabání koníků vačky). Překruhování pístů, nové těsnění pod hlavou. Akce hurá víkend a ještě k tomu 46 fotek postupu montáže. Kruhy pěkně sedly dle tolerance, válce s drážkamy po honování výrobce. Jede myslím dobře, má vyrovnanější chod (netřepe se tolik). Zatím neteče nic z motoru nebo chladiče, nekouří. Nekouřil ani předtím, ale olej prolínal pod těsněním hlavy. Prozatím veliká spokojenost. Zkus ještě dát nový vzduchový filtr. To by mohlo přispět že motor trochu ožije. Ovšem, by neměl kouřit jako parník.....tak jak popisuješ. Citovat
vlp Odesláno 25. duben 2005 Autor Odesláno 25. duben 2005 Vzduchovy filter som menil hned po kupe auta cca pred dvoma mesiacmi spolu s palivovym, ten by mal byt v poriadku. Dnes rano som bol znova v servise a mam tam ist na pol druhu tak uvidime co mi s tym spravia. Citovat
vlp Odesláno 25. duben 2005 Autor Odesláno 25. duben 2005 No navsteva servisu dopadla dobre a zle zaroven. To ze auto bolo lenive vyriesil nastavenim \"bohatosti\" vstrekovaneho paliva, islo to potom v pohode. Potom riesil ten ostry zvuk motora pootocenim cerpadla, co celkom pomohlo, trosku vsak klesli otacky na volnobeh. Tie potom este nastavoval (neviem presne ako). Motor bol tichy a celkom spokojne som odisiel zo servisu. Po cca. 3 km mi vsak zacal zhasinat na volnobeh, a teraz ho uz dusi stale. Zajtra rano som znova tam. Citovat
vix Odesláno 25. duben 2005 Odesláno 25. duben 2005 Pokud máš čerpadlo BOSH, tak volnoběh se vymezuje pootočenim jednoho šroubu. Je to ten, o který se opře ta plastová pacička, když nad běžícím motorem si přidáš rukou sám na čerpadle... Citovat
oddie Odesláno 26. duben 2005 Odesláno 26. duben 2005 Napsán autorem vix Pokud máš čerpadlo BOSH, tak volnoběh se vymezuje pootočenim jednoho šroubu. Je to ten, o který se opře ta plastová pacička, když nad běžícím motorem si přidáš rukou sám na čerpadle... No, to není tak úplně pravda. Je třeba udělat celé nastavení volnoběžných i zvýšených otáček oběma seřizovacími prvky, jak je mj. popsáno např. na hlavní straně v sekci \"servis\", v článku \"čerpadla Peugeot\" (v pdf, sice je to skenované z bůhvíkolikáté kopie, ale přečíst to jde). Pokud se to neudělá, a otáčky se dohoní naslepo jen jedním šroubem, tak to nemusí běhat správně. Jinak ta \"tvrdost\" motoru závisí na velikosti předvsřiku, a ten se nastavuje pootáčením celého čerpadla. Citovat
vlp Odesláno 26. duben 2005 Autor Odesláno 26. duben 2005 No manik v servise uz je bezradny. Dnes sme stravili nad motorom asi 4 hodiny. Riesili sme predstrek cerpadla, nastavoval to pomocou stroboskopu. Ako oddie poznamenal riesil to pomocou pootacania celeho cerpadla. A cerpadlo mam Bosch, je tam aj ten srobik na nastavovanie. Citovat
vlp Odesláno 26. duben 2005 Autor Odesláno 26. duben 2005 Bohuzial priznaky ostali, na volnobeh sa motor dusi, (asi ako keby som mu zapchaval vyfuk), nastastie uz nezhasina. Dusi sa vsak aj pocas jazdy, pri nizkych otackach ma len tak trha. A z vyfuku ide taky ostry modry dym ze sa hanbim jazdit. Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.