Jump to content
Sign in to follow this  
sharpers

vlhkost v topení/klimatizaci

Recommended Posts

řešili ste někdo problém s vlhkosti v topení ? Když jedu s klimou je vše uplně v pohodičce, ale když vypnu klimu tak a´t je jakekoliv počasí tak se mi začnou zevnitř mlžit okna, z ofuků jde smradlavý a strašně vlhký vzduch...pomáhá jen zapnout větrání na plné koule, otevřít okna a \"vyvrětat\" to....pak když jedu tak je vše v poho dokud neposutím klimu, ta jede fajn ale po vypnutí je tam zase voda nebo něco. setkal jste se s tím někdo ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Už se to tu řešilo víckrát: vyčisti a vydezinfikuj ventilaci, vyměň kabinový filtr, zkontroluj, jestli nemáš u filtru bordel a vodu a zkontroluj jestli máš průchozí odtok od výparníku klimatizace, jestli ti tam nestojí nakondenzovaná voda. Pokud tohle všechno zmákneš, měl by problém přestat. Jak dlouho je to nečištěné a nekontrolované?

Share this post


Link to post
Share on other sites

poslední vyčištění a kontrola byla cca 10tis km zpátky, u toho sem měnil i kabinový filtr , v jeho prostoru nebyla žádná vlhkosta ni větší bordel.

zajímalo by mě jak zkontroluju ten průchozí odtod od výparníku nebo jeslti tohle musí dělat v servisu. páč sem si všiml že od většiny aut když mají klimu jim z toho systému vytéká voda jenom mě nikdy :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

sharpers

když ti neukapává voda z klimy pod auto, tak asi zůstává uvnitř vozu :myslim takže zkontroluj napojení hadičky na skříň klimy a vyvedení pod auto...

pod autem vyústění hadičky neuvidíš--je kryto tepelným krytem výfuku

[upravil dne 16/9/11 13:57 od ozzy56]

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oddělej komplet plasty na tunelu u řadící páky a hadice je na levé straně u spolujezce navlíknutá na kryt výparniku a u řadící páky do průchodky skrz tunel.Nebo stačí při trošce šikovnosti na straně spolujezce vyšroubovat šroub uchycení bočního plastu u výdechu na nohy,a pak ho u topení opatrně vyhnout ven a rovněž se dostaneš na hadici (i když je to o maličko poškrábané ruce) i na vývod z výparníku.Tudy se pak do něho dá nastříkat třeba pěna.Ale pozor,aby sis kryt nezlomil,drží ještě u sedačky.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...