Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tlak v pneu?


mxread

Recommended Posts

ahojte.

na aky tlak nafukujete pneu na 407SW?

mam 215/55/R17 94W a podla stitku pri dverach by tam malo ist 2,6 bez, a 2,8 so zatazou.....

Momentalne mam 2,3.. no senzor v pneu mi hlasi ze tlak je ok.... mam teda dofukovat?

[upravil dne 22/5/11 21:53 mxread]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to ti stale unika tlak? asi by ti pomohol viac pneuservis. bud derava guma, alebo zle dosada na disk alebo ventil (ten ti doda Prema a mas pokoj)

Než jsem to auto koupil, tak asi 10 měsíců stálo - uvidíme, jestli se to bude opakovat - a jestli jo, tak opravdu řešením bude asi pneuservis;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevim, ale během provozu se spíš stane, že tlak klesne, než že stoupne, a jestli si někdo natlakuje gumy na 2,8 nebo víc je už opravdu jen a jen jeho volba a snad na to už nepotřebuje upozornit ještě v autě. Vzhledem k tomu, že se jedná o informaci při problému poklesu tlaku, tak bych řek, že takhle vyhovující:) Toť můj názor;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Během provozu tlak i stoupá, záleží samozřejmě na zahřátí pneu (proto se také doporučuje kontrolovat tlak u studený pneumatik). Jiný tlak budeš mít při 0°C a jiný při 30°C ve stínu a při hodinové jízdě po dálnici... :roker Ale to jsem na mysli neměl. Mně spíš šlo o to, že 2,6bar je doporučený tlak, na který se to má foukat. Jenže pokud chceš vézt větší náklad, tak se zadek přifukuje podle nákladu (tuším až na 3,2bar, teď z hlavy si nejsem jistý). No a potom je rozdíl mezi například 3bary a 2,2baru docela znát, ale nic to přesto nehlásí. Kdyby tam byly vidět přímo hodnoty, nemusíš běhat okolo auta s manometrem (ne, že by to byl takový problém, ale když už tam ty snímače jednou jsou...) a nebo čekat, až se ti objeví hlášení o nízkém tlaku. V podstatě je to něco podobného, jako kdybys neměl palivoměr a při dosažení určitého minima se ti rovnou rozsvítila rezerva. A kdybys přece jen chtěl vědět kolik ti v nádrži ještě zbývá, musel bys to jít změřit měrkou. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...