Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Pomoc: podvodná brigáda - Aukro, co teď?

Frozz

Recommended Posts

Ahoj,

obracím se na Vás s mým problémem, takže:

Před zhruba 2 týdny jsem si našel brigádu přes internet, a to zadávání (inzerování) předmětů na aukční portál AUKRO přes jednu paní, která tuto brigádu nabízela.

\"Dobrý den, brigáda je určena zkušenému prodejci na českém aukčním portále aukro.cz nebo na jiném českém aukčním portále. Naše společnost se zabývá prodejem sportovních potřeb a elektroniky-nové i použité.Veškeré zboží je bez závad a je na něj vždy poskytnuta záruka.Na zakoupené zboží se vztahuje maximální dodací lhůta 3 pracovních dnů.Artikl je zasílán obchodním balíkem-zboží je tedy vždy pojištěné.Vašim úkolem by bylo na základě podrobných emailu s popisem a s aktuální fotografií zboží,vkládat tento artikl na aukční portál a následně nám zaslat link dané aukce k sledování prodeje.Dále po prodeji zboží,zkopírovat informační email o kupci kde je uvedená plná zasílací adresa k dopravě zboží. Týdně by se jednalo o 3 aukce.Vyplácení mzdy lze jednou měsíčně převodem na Váš bankovní účet nebo každý týden převodem poměrné části peněz na Váš účet,popřípadě vyzvednutím peněz v hotovosti na naší adrese.Měsíční čistá mzda činí 15.000kč.Vždy na konci měsíce nám zašlete zkopírovaný email od aukra,kde jsou vyčíslené aukro poplatky a tato částka Vám bude proplacena spolu s výplatou. Pokud Vás naše nabídka zaujala a máte o ní zájem,pak nám napište Váš nick na aukru.cz nebo na jiném českém aukčním portále a datum od kdy můžete s danou brigádou začít.

S pozdravem,***** ***** (+a adresa)

- jak vidíte, vypadá to velmi věrohodně, tak jsem souhlasil a začal inzerovat (i když mi bylo trochu \"proti-srsti\", abych inzeroval předměty pod mými údaji). Inzeroval jsem celkem 3 předměty, z toho 1 se \"prodal\" -> a zde je můj problém. Kupující poslal peníze na účet (částka zhruba 3000Kč, za mobilní telefon) a po pár dnech mi psal na email, zda byl už mobil odeslán. Paní mi odepsala toto:

\"Dobrý den, zboží budeme odesílat ještě dnes.\"

Dnes mi kupující napsal email, že už je to týden a mobilní telefon mu pořád nepřišel.

Paní mi vždy ochotně a rychle odpověděla, poslala fotografie, odpověděla na otázky....dnes jsem ji napsal další email s tímto problémem, a výsledek?:

\"Zprávu pro *****@seznam.cz nebylo možné doručit. Seznam.cz Vám nabízí možné vysvětlení: Chyba v adrese příjemce.\"

Napadlo mě, že bych se podíval do databáze živnostníků, podařilo se mi to a paní jsem tam našel, včetně její adresy (kterou jsem ale znal) a IČ, je tam také uvedeno: \"Hostinská činnost - Ohlašovací řemeslná\"

Co mám teď dělat? Co byste udělali vy? Prosím o radu, jsem naprosto mimo.

PS: takovou odpověď jsem dostal v nějaké právní poradně: \"Vy sám jste přece nikoho v omyl neuvedl, ani jste se nijak na něčí úkor neobohatil (peníze odešly na něčí účet ke kterému ani nemáte dispoziční práva).\" ..ale vrtá mi hlavou: já jsem předmět na Aukru prodával pod svým jménem a adresou, ani zde nemůže být problém?

edit: vím, že jsem třeba hloupej že jsem takhle naletěl, ale holt mi to připadalo věrohodné a jsem student, a každá stovka se hodí :fnuk

[upravil dne 11/5/11 17:49 Frozz]

Guest Džůny

15 000,- za 12 aukcí měsíčně věrohodné? No to teda nevím...

Jestli nemáš žádný podepsaný papír v ruce, tak s tím podle mě těžko hneš. A těžko se bude dokazovat, že jsi nedělal na svoje triko, musíš doufat, že bude e-mailová korespondence k vysvětlení stačit. Nechej si veškeré e-maily které sis \"s paní\" vyměnil.

Když nic jiného, budeš mít poučení do příště. Nejlepší je spočítat si, jestli je \"plat\" adekvátní k odvedené práci a zrovna v tomto případě dle mého těžce nebyl.

no uz ked toto ti pripadalo vierohodne tak potom neviem.firma urcite nema zalozenu mailovu adresu na seznam.

preco mas ty vkladat aukciu na svoje meno?

za 3 aukcie na tyzden tolko penazi?to by som bol uz milionar.

neprislo ti divne ze si to nevlozia sami ked ti aj tak musia preposielat vsetky veci?

budes mat z toho urcite problemy.zablokuju ti ucet ktory ti uz nikdy neodblokuju a budes mat urcite natahovacky na policii

Jakmile jsem si přečetl první část, hned jsem věděl, jak to dopadne.

Na aukru jsem několik let a mám za sebou stovky obchodů, všechno s pozitivními komentáři! Jak prodeje tak koupě. Vím, co to obnáší.

Mně přišlo podezřelé, že jim máš posílat aukce, aby je mohli sledovat. Když jsou jenom tři, tak je mohou přeci inzerovat sami, takové práce to není (stejně mají práci s tím e-mailem, co ti přijde). Navíc, kdyby to bylo opravdu za 15 000 Kč, pak si mohou zaplatit interního brigádníka....

Nicméně k tvému dotazu: Opravdu nevím, jak poradit, protože bez nějaké smlouvy moc šancí nemáš ... asi prostě poučení do budoucna.

Avšak tvůj účet na aukru bude mít černý puntík za neuskutečněný obchod (pokud opravdu ten mobil nedojde) + negativní komentář. Zhorší se jednoznačně tvoje pověst, ale pokud to byl jenom jeden obchod, tak bych z toho nedělal takovou vědu.

Edit: poznámka: Když prodáváš věci za cca 3 000 Kč x 12 aukcí = 36 000 Kč (při plné úspěšnosti) a tobě dají 15 000 Kč? No sakra, kde mají nějaký zisk ... pokud by ho i přesto měli, konečná cena musí být nekonkurenceschopná ... jen takový ekonomický dovětek

[upravil dne 11/5/11 18:27 MilanF1]

no uz ked toto ti pripadalo vierohodne tak potom neviem.firma urcite nema zalozenu mailovu adresu na seznam.

preco mas ty vkladat aukciu na svoje meno?

za 3 aukcie na tyzden tolko penazi?to by som bol uz milionar.

neprislo ti divne ze si to nevlozia sami ked ti aj tak musia preposielat vsetky veci?

budes mat z toho urcite problemy.zablokuju ti ucet ktory ti uz nikdy neodblokuju a budes mat urcite natahovacky na policii

ANo, jediný plat mi přišel divný, kvůli tomu jsem se chtěl nechat vyplácet týdně - abych si zjistil, kolik mi pošlou, nepočítal jsem s 15.000 jak \"naslibuje\", ale třeba 5.000Kč (vzhledem k prodaným předmětům)

Ale proč by mi měli zablokovat účet, když můj účet v tom nehraje roli? :bojim

Džůny - dík za radu, všechny maily mám.

Ještě jdnou - ano, plat se i mě zdál divný, ale ty všechny kecy okolo se mi zdály věrohodné.

[upravil dne 11/5/11 18:28 Frozz]

Nicméně k tvému dotazu: Opravdu nevím, jak poradit, protože bez nějaké smlouvy moc šancí nemáš ... asi prostě poučení do budoucna.

Avšak tvůj účet na aukru bude mít černý puntík za neuskutečněný obchod (pokud opravdu ten mobil nedojde) + negativní komentář. Zhorší se jednoznačně tvoje pověst, ale pokud to byl jenom jeden obchod, tak bych z toho nedělal takovou vědu.

CHápu, ale já nechci něějaké šance - já chci hlavně to, aby se ty peníze kupujícímu vrátily, to je ten problém, já jsem nic neztratil, na nějaký černý puntíky se*u. :(:(

[upravil dne 11/5/11 18:30 Frozz]

nepredaval si to na svoj aukro ucet?

To ano,... byl jsem prostě takový prostředník. Krva teď mě to sere, že jsem udělal blbost, holt každej někdy narazí :(

e: také na věrohodnosti přidalo to, že NABÍDLA vyplacení částky na ruku u nich v sídle. A když jsem se podíval na mapy.cz, na té adrese jsou nějaké 2 velké budovy, něco jako sklady ... :myslim

[upravil dne 11/5/11 18:32 Frozz]

To si urobil...este je moznost napisat na ten ich\"sud\" ci ako to nazvat, kde vyzvu aj druhu stranu na vyjadrenie a rozhodnu, raz som tak riesil jeden tovar ktory nedorazil ani po 3 tyzdnoch a ked som tam napisal o 2 dni mi prisla sprava o odoslani tovaru :)

Akurat ze ty mas dost blbu situaciu, nechapem napr. ako ty mozes nieco predat ale plati sa niekomu inemu :bojim

tak tvoj ucet v tom teda hraje rolu a dost velku.co predavas to mas vlastnit,teda sa berie ze si za to zodpovedny.ked vratis tomu cloveku tych 3000,- tak je vsetko ok.ak nie tak je to podvod.neviem od kolko penazi u vas je to trestne ale zablokovat ucet ti mozu velmi rychlo.

nechapem ako si na to naletel ze pouzijes svoj ucet na fiktivnu cudziu vec co si nikdy nedrzal v ruke

To si urobil...este je moznost napisat na ten ich\"sud\" ci ako to nazvat, kde vyzvu aj druhu stranu na vyjadrenie a rozhodnu, raz som tak riesil jeden tovar ktory nedorazil ani po 3 tyzdnoch a ked som tam napisal o 2 dni mi prisla sprava o odoslani tovaru :)

Akurat ze ty mas dost blbu situaciu, nechapem napr. ako ty mozes nieco predat ale plati sa niekomu inemu :bojim

qcko- ta pani na aukre registrovana asi nebude tzn neprichadza v uvahu aby ju dal riesit cez aukro.jediny koho budu riesit je on.skocil na med

Já to riziko tam viděl, ale přes vidinu slušných peněz jsem do toho šel. A zrovna se tak stalo...za blbost platí. Teď přemýšlím, nejlepší asi bude, že kupujícímu zaplatím těch 3.000Kč :(, nebo to dám na Policii a nebo bych si mohl zajet na tu adresu a shánět se po tý ****, ale bydlím daleko.

to by ma ale zaujimalo co ma z toho ta \"pani\" ked taketo nieco vymysli :myslim

3000Kč na účtu přeci ...

edit: ta brigáda byla inzerovaná na serveru, takže se na to mohlo chytnout více lidí :bojim, ne jenom já.

[upravil dne 11/5/11 18:45 Frozz]

A jaké peníze má vrátit, když žádné nedostal?

Jestli jsem to pochopil, tak ty peníze kupující poslal na bankovní účet té ženské. Čili ona je povinna mu poslat zboží nebo vrátit peníze.

[upravil dne 11.5.2011 18:50 Kurt]

A jaké peníze má vrátit, když žádné nedostal?

Jestli jsem to pochopil, tak ty peníze kupující poslal na bankovní účet té ženské. Čili ona je povinna mu poslat zboží nebo vrátit peníze.

[upravil dne 11.5.2011 18:50 Kurt]

Když aukce skončila, napsal jsem kupujícímu číslo účtu té paní, takže 3000Kč bylo odesláno na její účet. Problém je, že JÁ jsem ten předmět inzeroval :nevim

.mycTD: těžko mu prokáže úmysl, že.

(1) Přestupku se dopustí ten, kdo

a) úmyslně způsobí škodu na cizím majetku krádeží, zpronevěrou, podvodem nebo zničením či poškozením věci z takového majetku, nebo se o takové jednání pokusí,