Jump to content
  • Aktuální cíle darů

identifikácia 3 zásuviek v motorovom priestore

martin6718

Recommended Posts

Ďakujem veľmi pekne všetkým za odpovede.

Momentálne riešim výmenu motora za 1,9 zo starého modelu r.v89 a zisťujem kde sa čo napája na elektriku auta. Či to je vôbec možné zrealizovať.

Dôvodom výmeny je mechanický klepot môjho motora 1.8LFZ. A poznám 4 autá s týmto motorom, ktoré klepú tak isto. Tento motor sa asi veľmi peugeotu nevydaril.:(

post-26264-14109617058319_thumb.jpg

Mal som podobny motor, ale to bol 2,0 sri, nemozem nic zle povedat na ten motor, vydareny vynikajuci, ale zas predsli majitel motor zadrel... takze asi viac menej zavisi jak sa tomu autu spravis...

inac klepot, tiez tam bol, boli to vstrekovace, neriesil som to....

To můžou být hydrostely:myslim

tento motor nemá hydroštely, iba klasické hrniečkové zdvihátka.

To brian: Presne taký klepot si mal na svojom motore. Nepripadá mi to ako cvakanie zdvihátok.

Utorok som vymenil olej za 10w 40 valvoline a klepanie trochu utichlo. Pôvodne tam mal byť 15w40 ale pôvodný majiteľ ten olej asi dlho nemenil. Bol čierny a nebolo ho tam ani 4 litre.

Na voľnobeh je to oveľa lepšie, ale keď sa motor zaťaží pri rozjazde tak sa ten klepot strašne zvýrazní. Už sa s tým autom hanbím výjsť z dvora:bojim

Ďalšiu vec čo som spozoroval: Keď idem na trojku pri 2500 ot tak to klepe, ale keď pustím nohu z plynu, kvalt je vždy 3-ka tak klepot úplne zmizne. Ako náhle opäť pridám plyn tak začne klepať.

Motor ťahá pekne, len klepe. V príručke som sa dočítal, že to môže robiť vyklajúci sa piest.

Teoreticky by to mohla byť aj táto závada, lebo keď sa motor zahreje na 75 stupňov tak klepot rapídne klesne a už je počuť len cvakanie zdvihátok.

Ako sa ešte prejavuje vadný vstrekovač?