Jump to content
  • Aktuální cíle darů

2,1 td motor sam do vysokych otaciek

Iwannko

Recommended Posts

Nazdar chalani, mam problem. Motor mi sam z nicoho nic vyletel do vysokych otaciek cca 6000. Stalo sa mi to dva razy. Raz po prejdeni cca 500m a druhy raz po 7km. Hned som vypol klucik, nastartoval a isiel dalej. Najprv normalne, potom mi zacala svietit diagnostika a auto islo iba na nudzovy rezim. Nemate s tym niekto skusenosti, co by to mohlo byt? Na diagnostiku sa dostanem az v piatok, tak skusam nejaku radu tu.

no já měl turbo v hajzlu žralo olej a vypínalo se mi to normálně... a otáčky mě lítaly nahoru a dolů(kolísání)a potom to přestalo a zase to někdy začalo...nejhorší na křižovatce,připadal jsem si jak debil,když to letělo nahoru...

jinak na dia mi řekli,že to čerpadlem není,protože mi to zrovna nedělalo.takže bacha na to.

john aku to motorizaciu si to mal?

Diag. je len pomoc pri zisteni zavad. Hod diag a potom napis co ti to vypisalo. Turbo stim asi tazko nieco bude mat bo to je ovladane len podtlakom. Pri 2.1td je len hrozba netesneho turba presakovanie oleja nadmernom mnozstve a potom prasknutej hadice alebo prasknutie hadicky regulacie obtoku. Ked teda turbo nefunguje jedine co ti vypise rj tlak v sacom potrubi mimo toleranci. Inak auto pojde bez problemov len to bude horsie ako 1.9d mrtvy voz :)

to já vím proto jsem to tak psal...co vím tak na 90% co se tu popisuje to má nastarost čerpadlo a každej začíná turbem(to znám viz čtení dole)

no 2,1td (98 bez kalkulačky) jinak bych se do toho vlákna nesral...zažil jsem si s tím své.

Prostě mi to občas kolísaly otáčky a někdy mi letěly nahoru a když jsem přidal tak mi to tam rachtalo jako korálky ale ne pokaždý...tady jsem se dočetl,že to bude na 100%epic...ale nikdy se mi neukazala chyba když byl na dia cca 4x...protože to zrovna šlapalo..jezdil jsem s tím cca 10 000km,potom mi do toho šlo to turbo do hajzlu...žralo olej(za mnou čoud myslím bílej ale stále táhlo)...no když jsem to teda dal na opravu tak mi řekli to je tubo i s tím zvukem a těma příznakama a když jsem říkal a nemůže bejt to čerpadlo...tak si to oprav sám...no tak fajn,šel jsem jinám...tak že to dělaj vstřiky,tak jsem řekl proč to nezkusit na forku to nemusí bejt pravda...zjištěno že vstřiky podkapávaly(2) a taky to turbo...ok jsem řekl...oprava prachy a hle najednou mi řekli hm asi to opravdu bude dělat to čerpadlo,protože se ty otáčky čím dál tím projevovaly....

[upravil dne 4.5.2011 23:14 John_Ice]

• 2 weeks later...

Ten snimac je umiestneny ako mas vystupy s cerpadla do vstrekovacov. Ak si precitas moje prispevkz o tom to cerpadle hned budes vediet ako to vyzera aj ten snimac inak ten snimac novy nikdy nekupis jeho cena sa pohybuje cca 15000KC mam aj cenik keby si chcel.

Tu mas link: