Jump to content
  • Aktuální cíle darů

2.0 HDi nestartuje teplý

dragonix

Recommended Posts

Ahoj,

mám už asi dva měsíce skrytou závadu, se kterou si nikdo neví rady. Po zahřátí motoru na 70-80°C nemůžu občas nastartovat. Někdy to chytne hned, jindy dlouho točí, než se rozmyslí, že asi nastartuje. Pokud počkám, až motor vychladne pod 70°C, vrátí se startování do normálního stavu. Za studena startuje normálně a to i ve vysokých mrazech.

Provedené opravy:

1. čištění palivové soustavy

2. repas vstřiků

3. repas vys. tlak. čerpadla

4. vyčištěná váha vzduchu (kontrola tlaků => OK)

5. nařízená regenerace výfuku

6. v diagnostice bez závad a to i při té poruše

Napadlo mě čidlo na teplotu vody, ale na tomto motoru je jen jedno a budík ukazuje normálně....

Fakt už si nevím rady. Nemáte někdo nějaký nápad?

Myslím že toto čidlo to robiť nebude, to má inú úlohu :myslim

Jinou? Jakou? Jednotka ho potrebuje pri startu aby zjistila polohu vacky, tzn. do kteryho valce vstrikovat palivo. To z cidla na klice nezjisti - nahore jsou vzdycky 2 pisty soucasne. Po nastartovani uz ho nepotrebuje, staci udaj z kliky. Motor nechcipne ani kdyz ho odpojis. A to ze tyhle cidla prestanou davat signal po zahrati je bezna zavada. Z toho mi vyplyva, ze by to cidlo na vacce delat mohlo.

Ahoj,

... Napadlo mě čidlo na teplotu vody, ale na tomto motoru je jen jedno a budík ukazuje normálně....

Snimac je len jeden, ale je dvojity (obsahuje dva samostatne termistory). Jedna cas je pre budik, druha pre riadiacu elektroniku motora. Uz sa to tu viackrat preberalo hlavne v suvislosti so saharami.

Tady ještě přikládám to čidlo přímo na motoru. Má jen dva vývody, tak si myslím, že nebude dvojité. Neodpovídá tomu ani to schéma vnitřního zapojení vpravo dole. Pokud by ta předchozí \"čtyřka\" byla čidlo na budíky, věřil bych tomu, že toto je pro počítač.

post-23858-14109616799399_thumb.jpg

Ještě se zeptám, to co je na obrázku ze ServiceBoxu, není to náhodou také čidlo na vodu? Nebo co to je? Vedle v soupisu to není popsané (jediná tato čtyřka).

minimálna výška hladiny chladiacej kvapaliny

Myslím že toto čidlo to robiť nebude, to má inú úlohu :myslim

Jinou? Jakou? Jednotka ho potrebuje pri startu aby zjistila polohu vacky, tzn. do kteryho valce vstrikovat palivo. To z cidla na klice nezjisti - nahore jsou vzdycky 2 pisty soucasne. Po nastartovani uz ho nepotrebuje, staci udaj z kliky. Motor nechcipne ani kdyz ho odpojis. A to ze tyhle cidla prestanou davat signal po zahrati je bezna zavada. Z toho mi vyplyva, ze by to cidlo na vacce delat mohlo.

Áno, súhlasím, sníma polohu vačky, ale či iba počas štartu, alebo po celý čas chodu motora... To neviem, nikdy som ho neskúšal odpojiť za jazdy.

Jestli měřili tlaky nevím, ale myslím si, že ne. Prasklá hlava by se projevila jen chybou startování za tepla? Auto jinak jezdí úplně v poho... Dnes jsem zkusil šlápnout po dlouhém točení při startování na plyn a taky hned naběhla, ale to byla asi jen náhoda... Nevím.

• 2 weeks later...

Chici toto téma ukončit a dát typ, kdyby se to někomu také stalo. Nakonec se ukázalo, že problém byl ještě ve dvou vstřikovačích, ale ne tak úplně jejich vinou. Jak jsem psal, před rokem byl dělán jejich repas a pravděpodobně došlo při zpětné montáži do motoru k posunutí těsnící podložky na vstřikovači. Správně by to nemělo jít posunout, ale stalo se tak. Podložka v tu chvíli zakryla otvor vysokotlaku. Ovšem ten si s tím poradil a do podložky začal vypalovat otvor, až podložku úplně propálil a tlak se začal ztrácet. Rok to jezdilo s touto vadou.... Fakt nechápu.