Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Hučení v přední části auta

MadMax

Recommended Posts

Zdarec lidi,popsrosil o radu.Před pár dny jsem koupil 407SW 2,0HDi r.v.2006 158000km a zjistil jsem,že mi něco hučí v přední části auta.Toto hučení pozvolna začíná cca od 65km/h a největší intenzita je při70km/h.Zvuk zcela zaniká cca pri 80km/h.Další zajímavá věc je na tom ta,že hučení pri vyřazení rychlosti skoro zaníká.

Předem děkuji za každou radu a postřeh.

Dikes za radu,ale projel jsem asi 10 vlaken a nic podobného jsem nenašel.Chtěl bych jen dodat že ten zvuk není jako klasicke hučení ložiska nižšího tonu ,ale spíše vyžsího.ale pískaní to není.Prostě hučení ale vyžší ton.Jo a ktomu jak píšeš že by ložisko hučelo stále,tak to není také úplná pravda.Na dvou autech mi taky ložisko hučelo jen při určité rychlosti a potom se zvuk při vyžší ryclosti ztratil.

píšeš že intenzita s rýchlosťou z ničoho plynule zosilňuje a potom ustupuje dostratena, a frekvencia t.j. výška tónu postupne narastá s tým že keď preraďuješ, tak to vtedy prestáva....a robí Ti to aj keď v tých rýchlostiach pustíš plyn a brzdíš motorom?

• 8 months later...

ja mam rovnaky problem,tiez to hucanie zacina asi pri 70km/h a zanika cca pri100km/h.gumy som vylucil kedze mam nove letne aj zimne.je to stupnujuci sa zvuk,cim idem rychlejsie tym je intenzivnejsi a hlasnejsi az kym sa nestrati uplne.tazko popisat ten zvuk,lozisko huci inak,toto je hukot ako nejaka turbina alebo elektromotor,alebo ako ked sa zapne sustruh,jednoducho taky stredne vysoky stupnujuci sa zvuk,cim viac pridavam tym viac huci.v podstate som si na to trochu zvykol ale stale mi to vadi

mně teda hučelo v zadu a bylo to přesně jak popisuješ různá intenzita a ve a 110 to přestalo a ve 130 to hučelo jako kráva - a bylo to ložisko - po výměně je klid.

Jinak jsem měl obav o ložiska už před roke a hučely mi pneu Goodyear letní sjeté na 4 mmm.

Takže doporučuji kontrolu obou věcí :o

• 10 months later...

Ahoj, vyřešil někdo to hučení? Mi to taky dělá v rychlosti od 60 do 70km/hod a pak někde okolo 30km/hod. Dělá to když mám zařazeno, vyřazeno, prostě pořád. Je to hučení vyššího tónu. Bohužel se domnívám, že to bude \"kvalitní\" převodovkou. Nemohou to být ložiska na předlohové hřídeli? Vyřešil to někdo?

M.

• 2 weeks later...
ja mam rovnaky problem,tiez to hucanie zacina asi pri 70km/h a zanika cca pri100km/h.gumy som vylucil kedze mam nove letne aj zimne.je to stupnujuci sa zvuk,cim idem rychlejsie tym je intenzivnejsi a hlasnejsi az kym sa nestrati uplne.tazko popisat ten zvuk,lozisko huci inak,toto je hukot ako nejaka turbina alebo elektromotor,alebo ako ked sa zapne sustruh,jednoducho taky stredne vysoky stupnujuci sa zvuk,cim viac pridavam tym viac huci.v podstate som si na to trochu zvykol ale stale mi to vadi

Mam rovnaky problem 407 1,6HDI.. Pripada mi to ako ked boli auta chladene vzduchom napr.Olcit a hucala tam vrtula ventilatora:(

@rendyD: kedze si tu neni dlho ako si sam pisal, 1.6 HDI pocas a po regeneracii dost huci, kedze je pusteny ventilator na vysoke otacky, nastuduj si vlakna ohladne regeneracie FAPu. mozno to je u teba naozaj spojene.

pripadne mozes mat pokazene neake cidlo a zbytocne casto ti bezi ventilator.

[upravil dne 8/12/12 09:16 od merlin99]

@rendyD: kedze si tu neni dlho ako si sam pisal, 1.6 HDI pocas a po regeneracii dost huci, kedze je pusteny ventilator na vysoke otacky, nastuduj si vlakna ohladne regeneracie FAPu. mozno to je u teba naozaj spojene.

pripadne mozes mat pokazene neake cidlo a zbytocne casto ti bezi ventilator.

[upravil dne 8/12/12 09:16 od merlin99]

ale ked pridavam plyn na mieste tak to nerobi,hmm Mohlo by to byt nejake cidlo napr teploty lebo vcera som presiel 15km a motor sa nezohrial ani na 70st a rucicka tlaku oleja sa ani nezdvihla..Neda sa dat pred chladic na zimu nejaka folia aby sa auto rychlejsie zohrialo?

RTFM : ak nevies anglicky: citaj ten sprosty manual ;-)

Ano , existuje original nato od Peugeotu, najdes to vo vlaknach aj s obrazkom:)

OK,tak idem teda študovat podobne temy..dufam že sa tam niečo dozviem a vyriešim ten problem..Diky za rady! ;)