Jump to content
  • Aktuální cíle darů

Výkon klimatizace

Guest Kokkari

Recommended Posts

Guest Kokkari

Výkon klimatizace

Potřeboval bych poradit s výkonem ventilátoru.

Mám automatickou klimatizaci.

Foukání ventilátoru je velmi slabé i na nejvyšší rychlost - v porovnání s jinou 307 je to vánek.

Jednou se mi stalo, že se ventilátor rozběhl na max rychlost a nereagoval na zmněurychlosti a ani na vypnutí klima. A dalo byse říct, že od té doby mi začal tento problém. Ale nevím jestli to s tím souvisí.

Prosím o radu. V servisu jsem ještě nebyl.

Díky za radu

když se ventilátor točí pomalu, bude slabý výkon jak klimatizace, tak větrání..., u automatické klimy se rychlost otáčení ventilátoru řídí i elektronicky, takže bych zajel k autoelektrikáři, zjistí co s tím je a pak bych se rozhodl, jak pokračovat v opravě:myslim

Guest Kokkari

Kabinový filtr mně taky napadl, ale po výměně žádná změna.

Když pustím klimatizaci, tak z výdechu jde studený vzduch, ale jak říkám je to jen vánek. Taky mi přijde, že někdy to fouká víc a někdy míň.

Zrejme budeš mať problém s klapkami, sú tam 3 klapky ovládané motorčekmi. Na niektorých modeloch sa to zvyklo v tom prevode zlomiť. Predáva sa aj opravná sada. Ale či to bolo aj na 307 to už neviem. Treba vytiahnúť odkladaciu skrinku a tadial sa dá na ne pozrieť či chodia pri ovládaní. Na mojej som to tadial kontroloval.

Predpokladám že ventilátor funguje dobre. Keď ručne tlačítkom zvyšuješ rýchlosť ventilátora od najpomalšej po najrýchlejšiu tak sa menia otáčky ventilátora ? Je počuť že ovládanie rýchlosti funguje ? Na maximálnej rýchlosti by mal dosť hučať. Ak nie tak sa točí zrejme pomaly a bude chyba v jeho regulátore otáčok.

Zdar,

jestli ventilátor reaguje na změnu otáček (silný-hučí!) tak to v elektrice nebude,

spíš množství chladícího media...

Kdy jsi byl na doplnění?

Mě to taky nechladilo (chladič klimy KO!)

Dej vědět čím to bylo.