Přejít na obsah
wooody

upgrade biosu

Recommended Posts

zdravím dnes sem přivez procesor AXDA2800DKV4D 2800+ 12.5 x 333 MHz, 2083 MHz, Barton, ale když sem ho tam dal tak mi pořád píše že je tam 1250 mhz, na stránce od hurvajze tady to píše že je potřeba upgrade biosu. bios mám podle everestu Phoenix-Award BIOS v6.00PG..... deska je DFI AD77..... už je to babička vím...... jak na ten bios, poradíte mi kucí???

[upravil dne 14/1/11 11:02 Ferry]

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek
Sdílet na ostatní stránky

Tak zalezi na tom co zakladni deska umi,ta moje udela za me vse,jen musim dat na flešku soubor s bios updatem a potvrdit to v biosu...No jako prvni bych asi stahl na strankach vyrobce desky update pro ten tvuj Bios :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Mozna tady?? http://www.driversdown.com/drivers/DFI-AD77-Bios_83388.shtml

Kdyby to nahodou u tebe fungovalo stejne tak ten soubor co stahnes musis dat na flashku a pak pujdes do Biosu a tam bud update a nebo jeste moznost ze na to sezenes program kterej ti to udela sam pri spustenym systemu..ale moudré bude pockat na Hurvajze,ten se v tom vyzna :)

[upravil dne 13/1/11 23:53 Dadadavid]

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

U tak starej dosky asi nebude možnosť flashovania priamo z biosu. V súbore čo si stiahol by mal byť pribalený aj program na flashovanie. Ak nie je, bude sa dať osobitne stiahnuť.

Počas flashovania musíš byť nabútovaný v DOSe. Takže musíš zohnať bútovacie CD pre DOS. Jedno z takých je napr. Hiren\'s boot CD, ktoré obsahuje množstvo užitočných programov. Ak máš súborový systém na disku FAT, potom súbor pre flashovanie pred bútovaním hoď na disk. Ak nemáš, potom budeš musieť ten súbor vypáliť na iné CD. Po nabúdovaní prehodíš CD a môžeš flashovať.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

takže ten hirens boot už stahuju, v souboru co sem stáhnul s tím biosem jsou dva soubory, jeden ve flashi a druhej bin, je to ono nebo musim stáhnout ještě něco jinýho??

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pripadne zadas rovnou do prikazove radky

flash.exe bios.bin

Samozrejme nazvy podle toho jake mas Ty a bejt Tebou radeji stahuju bios primo od vyrobce.. v krajni nouzi nekde jinde (preci jen je snadne PC uz vubec nespustit..)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

...nepíše... asi to dopadlo špatně... :D DFI už jsem neviděl od doby DX2/66 takže nevím, ale někteří výrobci mají upgrade bioru na kombinaci kláves nebo DipSwitch na MB, pak stačí jen dát ten .bin někam kde to zvládne MB načíst. Akorát si nepoamatuju, jestli to bývalo v manuálu a nebo to info dávali k dispozici jen OEM výrobcům PC.

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

nakonec sem se na to vykašlal :) projel sem desku, našel tam jeden jumper, tak sem ho přehodil, taktnl a jede mi to na 2000 rovnej, a má jet na 2083, takže sem spokojenej :)

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

co sem se o tom s jednim chlápkem bavil tak mi řek že by mi to takhle starý desky nedoporučoval, že by to mohla bejt poslední věc co bych na něm udělal

Sdílet tento příspěvek

Odkaz na příspěvek

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlašte.

Přihlásit se

• Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku